11.04.2024

Piesakies Smart Move hakatonam: labākajam mobilitātes risinājumam balva 1500€

 

 

8. - 9. maijā Junior Achievement Latvia un Transporta un sakaru institūts (TSI) rīko pirmo mobilitātes risinājumu hakatonu Smart Move.

Norises vieta: Transporta un sakaru institūts, Rīgā, Valērijas Seiles ielā 1

Norises laiki:

Trešdiena, 8. maijs: 9:00-21:00

Ceturtdiena, 9. maijs: 8:30-17:00

Dalībnieki: 9.-12. klašu skolēni un profesionālās izglītības iestāžu 1.-4. kursu audzēkņi

Galvenā balva: 1500 Eur

 

Pieteikšanās līdz: 24. aprīlim, aizpildot ŠEIT pieejamo anketu

 

Hakatonā aicināti piedalīties 9.-12. klašu skolēni un profesionālās izglītības iestāžu 1.-4. kursu audzēkņi, kas 3-5 cilvēku komandās meklēs risinājumus organizatoru dotajiem izaicinājumiem. Labākās idejas autori pēc noslēguma prezentācijām balvā saņems 1500 Eur no TSI.

 

“Piedalīšanās Smart Move hakatonā ir neticama iespēja jauniem prātiem, lai tiešā veidā risinātu reālās mobilitātes problēmas. Apvienojot spēkus ar līdzīgi domājošiem inovatoriem, jums būs iespēja izstrādāt revolucionārus risinājumus, kas varētu pārveidot transporta nozari nākotnē. Šis pasākums ļauj ne tikai demonstrēt savas prasmes un radošumu, bet piedāvā gūt vērtīgu mentoru atbalstu. Neatkarīgi no tā, vai jūs aizraujaties ar ilgtspējības jautājumu, tehnoloģijām vai vienkārši vēlaties veicināt pozitīvas pārmaiņas, Smart Move hakatons nodrošina platformu, lai jūsu idejas pārvērstu realitātē,” saka TSI Inženierzinātņu fakultātes dekāns, profesors Ph. D. Emmanuel Merchan.

 

Pieteikties dalībai hakatonā iespējams gan individuāli, gan 3-5 cilvēku komandā. Piesakoties jānorāda, ar kuru no pieciem piedāvātajiem izaicinājumiem jaunietis vai komanda vēlas strādāt hakatona laikā.

 

Junior Achievement Latvia valdes priekšsēdētājs Jānis Krievāns saka: “Hakatons ir plaši un sekmīgi izmantota metode jaunu, starpdisciplināru komandu veidošanā, lai ģenerētu un attīstītu inovatīvas idejas un risinātu sabiedrībā pastāvošos izaicinājumus. Ikdienā strādājot ar topošajiem uzņēmējiem, mēs redzam, ka jauniešiem piemīt ne vien liels radošais potenciāls, bet tiešām specifiskas intereses un zināšanas par dažādām STEM disciplīnām, kas izcili noderēs mobilitātes risinājumu izstrādē, kam ideālā gadījumā varētu būt arī biznesa potenciāls.”

 

Smart Move hakatona izaicinājumi:

🔵 Alternatīvo degvielu (piemēram, biodegvielas) izmantošanas perspektīvas tālsatiksmes pārvadājumos Eiropā

🔵 Mikromobilitātes pētījums

🔵 Satiksmes krustojumu digitālo dvīņu koncepcija un ieviešana

🔵 Crowdsource sabiedriskā transporta pieejamības dati — izveidojiet platformu, lai apkopotu lietotāju ģenerētus datus par pieejamības šķēršļiem sabiedriskā transporta maršrutos, lai uzlabotu sabiedriskā transporta lietošanu cilvēkiem ar funkcionāliem traucējumiem. Risinājuma formāts: lietotnes mock-up un prezentācija

🔵 Radiet spēļošanas risinājumu, kas veicinātu kopbraukšanas pakalpojumu izmantošanu. Izstrādājiet kopbraukšanas platformu, kurā ir iekļauti spēļu elementi un apbalvojumi (rewards), lai veicinātu kopbraukšanas praksi un samazinātu braucienu skaitu vienai personai.

 

Risinājuma formāts: Lietotnes prototips un 4 minūšu prezentācija.

 

Ar hakatona nolikumu iespējams iepazīties ŠEIT

 

Divu dienu garumā komandas pieredzējušu mentoru vadībā strādās pie risinājumiem izvēlētajam izaicinājumiem. Hakatona noslēgumā komandas prezentēs izstrādātos risinājumus, ko vērtēs TSI ekspertu un transporta nozares pārstāvju žūrija. Labākās idejas autori saņems balvu 1500 Eur idejas turpmākai attīstībai. Papildus dalībniekiem būs iespēja saņemt arī mācību maksas atlaides studijām Transporta un sakaru institūtā.

 

 

 

Kontaktpersona:

Linda Volāne, linda@jalatvia.lv

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Pieslēdzieties, lai pievienotu komentāru