01.11.2010

Iespēja SMU piedalīties rudens izstādē „Ražots Latvijā 2010”

Biznesa izglītības biedrība Junior Achievement – Latvija izsludina konkursu Skolēnu Mācību Uzņēmumiem dalībai Latvijas ražotāju rudens izstādē-gadatirgū „Ražots Latvijā 2010”, kura notiks no šī gada 25. līdz 28. novembrim Olimpiskajā Skonto hallē.

Izstādes mērķis ir rast eksporta tirgus Latvijas ražojumiem un pakalpojumiem. Izstāde – gadatirgus "RAŽOTS LATVIJĀ" atspoguļo Latvijas uzņēmējdarbības attīstības tendences, sniedz priekšstatu par ražotāju nozaru dažādību, kā arī uzskatāmi parāda Latvijas ražotāju konkurētspējīgo produkciju un dod iespēju veidot eksporta kontaktus. 

SMU, kuri vēlās pieteikties dalībai izstādē līdz 8. novembrim nepieciešams iesūtīt motivācijas vēstuli (līdz 250 vārdiem), produkta vai pakalpojuma aprakstu, foto, kā arī visu citu papildu informāciju, kura SMU uzskata par nepieciešamu uz elektronisko e-pasta adresi jala@jal.lv ar norādi „Pieteikums izstādei”.

Seši Skolēnu Mācību Uzņēmumi jau piedalījās Latvijas ražotāju izstādē - gadatirgū "Ražots Latvijā 2010", kurš notika no šī gada 25.-27.martam Olimpiskajā Sporta centrā.

Skolēnu Mācību Uzņēmumi šādu iespēju ieguva marta beigās notikušajā Starptautiskajā Skolēnu Mācību Uzņēmumu Festivālā Jelgavā kā atzinības apliecinājumu par sekmīgu dalību Festivālā. Izstādē piedalījās SMU "BeBoss" (Jelgavas Spīdolas ģimnāzija), kuri piedāvā mācību materiālus skolēniem uzņēmējdarbības pamatos; SMU "WoodGames" (Talsu 2.vidusskola), kuri ražo spēles no koka; SMU "MaiMai" no Rīgas pilsētas 2.vidusskolas, kuri ražo aromātisko vannas sāli; dabisko tēju ražotāji - SMF "Deviņu pakalnu tējas" no Talsu 2.vidusskolas; SMU "Ašais Bebrītis" (Kuldīgas Tūrisma un Tehnoloģiju profesionālā vidusskola), kuri piedāvā dažādus izstrādājumus no koka, kā arī inovatīvas interaktīvās tāfeles izgudrotāji un Eiropas SMU fināla uzvarētāji šajā gadā- SMU "Cleverway" (Rīgas Klasiskā ģimnāzija).

Skolēnu Mācību Uzņēmuma "MaiMai" (Rīgas pilsētas 2. vidusskola) dalībniece Elīna Gustiņa: "Mūsu SMU bija patīkami pārsteigta par šo iespēju piedalīties izstādē, jo atrasties vienā hallē ar lielākajiem Latvijas uzņēmumiem, ir patiešām liels pagodinājums un dod mums iespēju mācīties gan sevi prezentēt, gan arī uzzināt to, kas mūsu produkcijai - aromātiskajam vannas sālim - ir uzlabojams. Noteikti iesakām ikvienam skolēnam dibināt savu Skolēnu Mācību Uzņēmumu, jo tas dod pārliecību par sevi, kā arī ļauj radoši izpausties uzņēmējdarbībā."

"Ekonomiskā krīze ir izmainījusi uzņēmējdarbību Latvijā. Daudziem ir izveidojies stereotips, ka Latvijā vairāk nekas netiek ražots. Tā nav. Latvijā ražoja, ražo un ražos! Tāda ir mana pārliecība! Kad mani uzrunāja JAL, īsti neticēju, ka skolēni var piedāvāt tik inovatīvus ražojumus, taču, kad piedalījos Starptautiskajā Skolēnu Mācību Uzņēmumu Festivālā Jelgavā kā žūrijas loceklis, sapratu - Latvijas skolēniem piemīt liels uzņēmēju potenciāls un degsme, kuru varētu apbrīnot pat lielie Latvijas uzņēmēji," saka SIA "Kelle Expo" vadītājs Erlens Kelle.

Pieslēdzieties, lai pievienotu komentāru