21.06.2023

Noskaidrots HealthTech preakseleratora uzvarētājs

 

🎉Par labāko komandu veselības aprūpes tehnoloģiju pirmsakseleratorā augstskolām “Healthtech” žūrija atzinusi projektu “Fungo”, kas attīsta papildinātajā realitātē bāzētu digitālo risinājumu, kas caur spēli motivē onkoloģijas pediatrijas pacientus kustēties🎉

 

“Šis ir otrais pirmsakseleratora gads un redzam, ka programmas ietvaros izdodas attīstīt ļoti kvalitatīvus un perspektīvus inovāciju projektus. Tas ir ļoti nozīmīgi, ka strādājam pie tā, lai tehnoloģiju izmantošana sekmētu ārstniecības procesu,  ievērojami uzlabotu pacientu dzīves kvalitāti un atvieglotu mediķu darbu. Un tas viss top tepat uz vietas mūsu programmā, ko attīstām kopā ar zinošiem parteriem,” stāsta Jānis Krievāns, “Junior Achievement Latvia”  vadītājs.

 

Pirmsakseleratora finālam tika izvirzīti pieci projekti:

🔴 Viedais zāļu organizators “Black Box medical” – tehnoloģija, kas pacientiem un viņu ārstniecības personām ikdienā atvieglos medikamentu precīzu lietošanu un uzraudzību.

🔵 Informācijas sistēma “Healion” – efektīvai un nepārtrauktai pacientu rehabilitācijas procesa nodrošināšanai.

🟢 Mākslīgā intelekta rīks “Break the Loop”, kuru iespējams apmācīt ar iedvesmojošu individuālu saturu, lai vēlāk tas īstajā brīdī celtu motivāciju un stiprinātu mentālo veselību lietotnes īpašniekam.

🟡 “VR Support” ierīce insulta pacientu rehabilitācijas uzraudzībai.

🟠 Un papildinātās realitātes spēle “Fungo”, kas veicinās onkoloģisko pacientu – pusaudžu kustības daudzuma pieaugumu arī ārpus tiešajām terapijas sesijām.

 

"Tehnoloģiju inovēšana veselības aprūpē ir starpdisciplinārs un neērts ceļš, kuru esam apņēmušies iet līdz galam. Mums ir liels prieks par šādu novērtējumu un atbalstu arī no žūrijas locekļiem, dodot iespēju pārstāvēt Latviju," gandarījumu neslēpj “Fungo” komanda. Komandā darbojas trīs dažādu augstskolu studenti - Keita Augstkalne (Latvijas Mākslas Akadēmija), Klāvs Balamovskis (Latvijas Kultūras Akadēmija) un Ēriks Freimanis (Rīgas Tehniskā Universitāte).

 

Programmas fināla žūrijā darbojās:

Elīna Lidere, LMT inovāciju ekosistēmas vadītāja

Ņikita Kazakevičs, LIAA Inovāciju un Tehnoloģiju departamenta direktors

Klāvs Freidenfelds, Novartis Baltics Veselības aprūpes risinājumu vadītājs

Jekaterina Sodovaja, RTU Zinātnes un inovāciju centra projektu vadītāja 

Kaspars Grosu, Datamed klientu attiecību un attīstības vadītājs

Edgars Lācis, RSU biznesa inkubatora “B-Space” projektu vadītājs

Anda Asere, tehnoloģiju portāla Labs of Latvia redaktore

Arta Beitāne, akseleratora “Buildit Latvia” programmas vadītāja.

 

“Junior Achievement Latvia” un “Novartis Baltics” organizētajā “Healthtech” programmā bija aicināti piedalīties augstskolu studenti, lai multidisciplinārās komandās radītu praktiskus risinājumus aktuālajiem izaicinājumiem medicīnā un sabiedrības veselībā. Studentu komandas pirmsakseleratorā darbojās no 2022. gada decembra līdz 2023. gada maijam, kad pieci labākie finālisti savus darbus prezentēja žūrijai. Programmas sākumā dalībnieki izveidoja 7 komandas, bet līdz idejas prototipam un finālam nonākušas piecas.

  

“Healhtech” inovāciju pirmsakseleratora koncepciju un metodiku ir izveidojis “Junior Achievement Europe” sadarbībā ar “Novartis Baltics”, un tā tiek īstenota ne tikai Latvijā, bet arī vairākās citās Eiropas valstīs. Programmā tika aicināts iesaistīties ikviens uzņēmums, kas gatavs atbalstīt programmas kopējos mērķus.

 

Tāpat projektam pievienojās tehnoloģiju uzņēmumi “DataMed”, “Latvijas Mobilais Telefons” (LMT), “Longenesis” un akadēmiskie partneri – Rīgas Stradiņa universitāte un Rīgas Tehniskā universitāte. Latvijas vadošās tehnoloģiju, biznesa un medicīnas augstskolas pirmsakseleratora programmā iesaistījās ar savu saturu. Savukārt prototipēšanu vadīja RTU Zinātnes un inovāciju centra speciālisti.

Bilžu galerija no pasākuma pieejama ŠEIT

 

Pieslēdzieties, lai pievienotu komentāru