02.11.2010

Iespēja Latgales reģiona jauniešiem dibināt savus uzņēmumus

Biznesa izglītības biedrība Junior Achievement – Latvija (JAL) aicina ikvienu Latvijas skolēnu izveidot savu Skolēnu Mācību Uzņēmumu (SMU). JAL aicina Latgales reģiona skolēnus un skolotājus apmeklēt seminārus par SMU dibināšanu un darbību, kuri norisināsies šī gada 9. novembrī Daugavpilī un Rēzeknē. 

Seminārs Daugavpilī norisināsies 5. Daugavpils Zinātnes festivāla ietvaros un ikviens interesents, kuram šķiet saistoši izveidot savu Skolēnu Mācību Uzņēmumu, aicināts apmeklēt šo semināru Daugavpils Universitātē plkst. 11.00. Seminārā būs iespēja uzzināt visu pamatinformāciju par SMU veidošanu, kā arī gūt idejas no labākajiem Latvijas un Eiropas SMU piemēriem. Atsevišķs seminārs paredzēts arī skolotājiem – SMU konsultantiem par uzņēmējspēju veicināšanu un SMU konsultantu iespējām.

Seminārs Rēzeknē norisināsies Rēzeknes Valsts ģimnāzijā no plkst. 14.30 un šajā seminārā būs iespēja gan uzzināt par SMU dibināšanu un darbību, gan arī par Rēzeknes novada uzņēmējdarbības tendencēm, kā arī par sniegtajām iespējām jaunu uzņēmumu izveidē.

Pieteikšanās semināriem līdz 8. novembrīm www.smu.lv sadaļā „Pieteikties pasākumiem”.

Skolēnu semināram Daugavpilī - http://smu.lv/events/103

Skolotāju semināram Daugavpilī - http://smu.lv/events/104

Skolēnu semināram Rēzeknē - http://smu.lv/events/102

Skolotāju semināram Rēzeknē - http://smu.lv/events/105 

SMU praktiskā mācību programma ir neatņemama mācību procesa sastāvdaļa gan ekonomikas, gan sociālās zinības, gan citos mācību priekšmetos gandrīz visās Eiropas valstīs. Eiropas Komisijas veiktais pētījums norāda, ka programmas absolventi pēc statistikas dibina savus uzņēmumus studiju laikā vai absolvējot augstskolu. Vidēji 15% no SMU dalībniekiem uzsāk savu reālo biznesu vecumā no 20 līdz 29 gadiem un 36% plāno uzsākt tuvāko trīs gadu laikā. 

Semināros piedalīsies arī „Tallink Latvija” pārstāvis, kā arī semināra dalībniekiem būs iespēja piedalīties loterijā un laimēt pārsteiguma dāvanu no „Tallink Latvija”.


Pieslēdzieties, lai pievienotu komentāru