10.11.2010

Semināros Latgalē piedalās 120 skolēni

 

Biznesa izglītības biedrība Junior Achievement – Latvija (JAL) rīkotajos semināros par Skolēnu Mācību Uzņēmumu (SMU) izveidi un darbību, kuri notika šī gada 9. novembrī Daugavpilī un Rēzeknē, kopumā piedalījās 120 skolēnu un 15 skolotāji no 15 skolām. 

Semināru laikā JAL Mārketinga vadītājs Jānis Grandāns iepazīstināja skolēnus ar biznesa izglītības biedrības Junior Achievement – Latvija piedāvātajām starptautiski atzītām programmām un projektiem jauniešu uzņēmējspēju attīstīšanai. Skolēni tika iepazīstināti ar iespējām dibināt Skolēnu Mācību Uzņēmumus, veidot biznesa plānus un piedalīties nacionālos un starptautiskos biznesa izglītības projektos, pieredzes apmaiņas pasākumos Latvijā un ārvalstīs. Jānis Grandāns skolēniem stāstīja par Eiropas pieredzi SMU veidošanā un aicināja skolēnus šajā mācību gadā dibināt SMU, kuri veido un attīsta inovatīvas biznesa idejas. Tāpat semināra dalībnieki tika iesaistīti interaktīvās spēlēs par uzņēmējdarbību.

Semināru Daugavpilī norisinājās 5. Zinātnes Festivāla ietvaros, līdz ar to tajā piedalījās arī Daugavpils Universitātes studenti.

Semināru Rēzeknē atklāja Rēzeknes Valsts ģimnāzijas direktors Aivars Vilkaste, kurš izteica pateicību AS "Rēzeknes dzirnavnieks" par skolas atbalstīšanu, jo AS "Rēzeknes dzirnavnieks" ir kļuvis par skolas krustvecāku. Seminārā par AS "Rēzeknes dzirnavnieks" vēsturi un attīstību stāstīja uzņēmuma pārstāve. Skolēniem saistoša šķita arī Māra Igavena, Rēzeknes biznesa inkubatora vadītāja, informācija par inkubatora piedāvājumu tieši SMU.

Reizē ar skolēnu semināriem norisinājās arī SMU konsultantu-skolotāju apmācības, kuru vadīja JAL Programmu direktore Inga Bolmane.

Abos semināros tika izlozēti arī kruīza ceļojumi četrām personām no Tallink Latvija.

 

Pieslēdzieties, lai pievienotu komentāru