08.12.2010

Skolēnu Mācību Uzņēmumi pierāda sevi izstādē "Ražots Latvijā 2010"

Četri Skolēnu Mācību Uzņēmumi piedalījās Latvijas ražotāju izstādē - gadatirgū "Ražots Latvijā 2010 Rudens", kurš notika no šī gada 25.-28. novembrī, Skonto hallē.

Skolēnu Mācību Uzņēmumi šādu iespēju ieguva pateicoties izstādes rīkotāju vēlmei izstādes dalībniekiem un apmeklētājiem parādīt to, ka arī skolēni var radīt konkurētspējīgas idejas. Izstādē piedalījās 4 SMU - "Slīdošais dēlis" (Cēsu Valsts ģimnāzija, pludmales izklaidēm paredzēts īpašas formas sērfinga dēlis), "LinZa" (Rīgas pilsētas 2. ģimnāzija, rotaslietas un bižutērija), "KidCash" (Madonas Valsts ģimnāzija, atmiņu attīstoša spēle bērniem par naudu) un "CupJacket" (Rīgas 93. vidusskola, adīti krūzīšu sildītāji).

Izstādes mērķis ir rast eksporta tirgus Latvijas ražojumiem un pakalpojumiem. Izstāde – gadatirgus "RAŽOTS LATVIJĀ" atspoguļoja Latvijas uzņēmējdarbības attīstības tendences, sniedza priekšstatu par ražotāju nozaru dažādību, kā arī uzskatāmi parādīja Latvijas ražotāju konkurētspējīgo produkciju un deva iespēju veidot eksporta kontaktus. Skolēnu mācību firmām tā bija lieliska iespēja salīdzināt savas idejas un veikumus ar veiksmīgiem Latvijas uzņēmējiem, kā arī gūt kontaktus un pieredzi tālākai uzņēmējdarbībai.

Skolēnu Mācību Uzņēmuma "KidCash" (Madonas Valsts ģimnāzija) dalībniece Zane Vasiļjeva: "Mūsu SMU bija patīkami pārsteigta par šo iespēju piedalīties izstādē, jo atrasties vienā hallē ar lielākajiem Latvijas uzņēmumiem, ir patiešām liels pagodinājums un dod mums iespēju mācīties gan sevi prezentēt, gan arī uzzināt to, kas mūsu produkcijai – atmiņu attīstošajai spēlei bērniem par naudu - ir uzlabojams. Protams, prieks par pārdotajā spēlēm un iegūto pirmo peļņu! Noteikti iesakām ikvienam skolēnam dibināt savu Skolēnu Mācību Uzņēmumu, jo tas dod pārliecību par sevi, kā arī ļauj radoši izpausties uzņēmējdarbībā."

"Ekonomiskā krīze ir izmainījusi uzņēmējdarbību Latvijā. Daudziem ir izveidojies stereotips, ka Latvijā vairāk nekas netiek ražots. Tā nav. Latvijā ražoja, ražo un ražos! Tāda ir mana pārliecība! Kad mani pirmo reizi uzrunāja JAL, īsti neticēju, ka skolēni var piedāvāt tik inovatīvus ražojumus, taču, kad pavasarī piedalījos Starptautiskajā Skolēnu Mācību Uzņēmumu Festivālā Jelgavā kā žūrijas loceklis, sapratu - Latvijas skolēniem piemīt liels uzņēmēju potenciāls un degsme, kuru varētu apbrīnot pat lielie Latvijas uzņēmēji," saka "Kelle Expo" vadītājs Erlens Kelle.

Foto no izstādes

Pieslēdzieties, lai pievienotu komentāru