08.12.2010

Aicinām apmeklēt Nacionālo SMU Gadatirgu Swedbank!

 

Ceturtdien, 16. decembrī, Rīgā, plkst. 12.00 Swedbank galvenajā ēkā „Saules akmens”, Balasta dambī 1A, norisināsies Skolēnu Mācību Uzņēmumu (SMU) Ziemassvētku Gadatirgus, kuru rīko biedrība "Junior Achievement – Latvija" (JAL). Gadatirgus būs pirmais nopietnais pārbaudījums skolēniem, kuri šogad dibinājuši savus uzņēmumus, jo viņu veikumu vērtēs kompetenta žūrija, kuras sastāvā būs gan veiksmīgi uzņēmēji un "Skolu Krustvecāki", gan Swedbank prezidents, un Gadatirgus īpašais viesis –  ASV vēstniecības Politikas un ekonomikas nodaļas vadītājs Braiens Fipps (Brian H. Phipps).

Atklāšanas pasākumā – preses konferencē piedalīsies: 

 

  1. Mareks Gruškevics, Izglītības un zinātnes ministrijas valsts sekretārs

  2. Māris Mančinskis, Swedbank valdes priekšsēdētājs

  3. Aigars Rostovskis, Junior Achievement – Latvija Padomes priekšsēdētājs

  4. Nils Ušakovs, Rīgas pilsētas domes priekšsēdētājs

  5. Braiens Fipps (Brian H. Phipps), ASV vēstniecības Politikas un ekonomikas nodaļas vadītājs

  6. Karīna Morgule, Maksims Gladkovs, JAL programmu absolventi, Eiropas 2010. gada SMU Fināla laureāti

 

SMU saraksts

Skolēnu programma

Žūrijas un viesu programma

Gadatirgus laikā SMU būs jāprezentē savas biznesa idejas un paveiktais, pārliecinot žūriju, par to, kāpēc viņu prece vai pakalpojums jāiegādājas. Šogad ļoti būtisks vērtēšanas nosacījums būs SMU mārketings – preces kvalitāte, komandas stenda noformējumus un koptēls, kā arī pārdošanas spējas. Latvijā šogad jau nodibināti vairāk nekā 350 SMU visā Latvijā, no kurām 70 piedalīsies Gadatirgū. Gadatirgū SMU vērtēs arī iepriekšējā mācību gada SMU Eiropas Fināla uzvarētāji, kuriem ir nodibināts arī reāls uzņēmums SIA „Cleverway”, kuri ir izgudrojuši jauna tipa interaktīvo tāfeli.

Gadatirgus laikā SMU būs iespēja arī iegūt nepieciešamos kontaktus ar mentoriem, kuri konsultēs SMU visā to darbības laikā. Gan mentoriem, gan topošajiem uzņēmējiem tā būs unikāla pieredze, lai iegūtu jaunas zināšanas un pieredzi. Mācību gada noslēgumā, 2011. gada jūnijā Junior Achievement – Latvija sadarbībā ar Latvijas Darba devēju konfederāciju īpašā apbalvošanas ceremonijā nominēs „Gada sociāli atbildīgos uzņēmumus uzņēmējdarbības izglītībā” un „Gada labāko SMU mentoru”.

Junior Achievement - Latvija izpilddirektore Jana Jakovļeva: "Skolēnu Mācību Uzņēmumu Gadatirgus ir nozīmīgs pasākums, kurā SMU dalībnieki – topošie uzņēmēji, klātienē tiekas ar esošiem veiksmīgiem uzņēmējiem, ministriju, pašvaldību pārstāvjiem. Skolēni uzdrīkstas prezentēt savas biznesa idejas, stāsta par produkta ražošanas procesu, gūto pieredzi, vadot uzņēmumu, un mēģina pārliecināt uzņēmējus, nozaru ekspertus par savas biznesa idejas ilgtspēju. Uzsākot SMU darbību, skolēni tiek virzīti uz inovatīvu, sociāli atbildīgu ideju ģenerēšanu un risinājumu meklēšanu, to realizēšanā izveidojot un attīstot savu uzņēmumu."

Reizē ar Gadatirgu norisināsies arī JAL skolotāju kluba tikšanās un diskusijas. Tikšanās laikā 40 skolotāji no visas Latvijas diskusijā ar Swedbank bankas ekspertiem apspriedīs valstī notiekošos procesus attiecībā uz uzņēmējdarbības attīstību un prognozēm nākamajā gadā.

Skolotāju kursu programma

Aicinām JAL ekonomikas skolotāju kluba biedrus pieteikties A līmeņa tālākizglītības kursu 3. modulim – „Skolēnu Mācību Uzņēmumu gadatirgus/izstāde - skolēnu uzņēmējspēju attīstības metode”. 

Kursu programma

Skolotājus, kuru SMU piedalās gadatirgū (saraksts šeit), lūdzu apstiprināt savu dalību pasākumā - piesakoties elektroniski savā profilā SMU lapā pasākumu sadaļā.

Skolotājus, kuri vēlās iegūt praktisko pieredzi Skolēnu Mācību Uzņēmumu konsultēšanā, bet kuriem nav reģistrēti SMU vai tie nepiedalās pasākumā, piesakoties elektroniski savā profilā SMU lapā pasākumu sadaļā.

Pieslēdzieties, lai pievienotu komentāru