15.03.2011

Skolēnu Mācību Uzņēmumu starptautiskajā festivālā Rīgā 111 komandu vidū uzvar Lietuvas skolēnu ideja par ekoloģisku atkritumu grozu turētāju!

Šā gada 11. martā, Rīgā, tirdzniecības centrā „Rīga Plaza” norisinājās Skolēnu Mācību Uzņēmumu festivāls - gadatirgus, kurš pulcēja vairāk nekā 500 dalībniekus no 11 Eiropas valstīm. Skolēnu Mācību Uzņēmumu (SMU) festivālu organizēja biznesa izglītības biedrība Junior Achievement – Young Enterprise Latvija (JAL), sadarbībā ar SMU programmas stratēģisko atbalstītāju Baltijas valstīs – Swedbank. Šogad žūrijas komisija par labāko SMU 111 SMU konkurencē atzīna SMU „Fold Bin” no Lietuvas, kuri ražo ekoloģiskus atkritumu grozu turētājus.

Festivāla laikā katram uzņēmumam bija jāprezentē savas biznesa idejas un paveiktais, pārliecinot žūriju un apmeklētājus par savas preces vai pakalpojuma vērtību un kvalitāti. Kā būtisks vērtēšanas kritērijs šogad tika noteikts SMU mārketings – preces kvalitāte, komandas stenda noformējumus un koptēls, kā arī pārdošanas spējas. 

Lai iepazītos ar Skolēnu Mācību Uzņēmumu paveikto un aicinātu jauniešus būt aktīviem un uzņēmīgiem, gadatirgu apmeklēja Valsts prezidents Valdis Zatlers, kurš izteica atzinību skolēniem par viņu radošajām idejām un novēlēja kļūt par uzņēmējiem nākotnē. Gadatirgū piedalījās arī ASV vēstniece Latvijā Džūdita Gārbere.

SMU tika vērtēti 4 dažādās nominācijās – „Labākais stends”, „Inovatīvākais produkts”, „Sociāli atbildīgs produkts” un „Labākā pārdošanas komanda”. Tāpat tika izvērtētas SMU iesniegtās video reklāmas, ko veica Latvijas Reklāmas asociācija.

Latvijā šogad jau nodibināti vairāk nekā 550 SMU, 55 no tiem piedalījās 11. marta festivālā. Žūrijas komisijā bija augstskolu pārstāvji, uzņēmēji un nozaru profesionāļi. Festivālā tika noteikti 20 labākie Skolēnu Mācību Uzņēmumi, kuri aprīļa beigās sacentīsies par iespēju pārstāvēt Latviju Eiropas SMU finālā Norvēģijā. Iepriekšējā mācību gada Eiropas SMU finālā Latvijas pārstāvji -  Rīgas Klasiskās ģimnāzijas SMU „Cleverway” ar savu produktu – jauna tipa skārienjūtīgu tāfeli - 20 000 uzņēmumu konkurencē ieguva 3.vietu.

SMU programmas atbalstītājs Baltijas valstīs Swedbank pasniedza savu īpašo dāvanu – 100 latus uzņēmuma atīstībai SMU „Pūcīte” no Īslīces vidusskolas, kā arī dāvāja 100 latus vienam no apmeklētājam, kurš nobalsoja par, viņaprāt, labāko SMU. Tāpat Swedbank pasniedza īpašo balvu – portatīvo datoru – SMU konsultantam, kurš šogad ir sagatavojis visvairāk sekmīgu darbojošos SMU – Rutai Pelcei no Rīgas pilsētas 2. ģimnāzijas.

Daniils Ruļovs, Swedbank valdes loceklis, Uzņēmumu apkalpošanas pārvaldes vadītājs: „Skolēnu Mācību Uzņēmumu dibinātāji ir tie, kas veidos Latvijas uzņēmējdarbības nākotnes vidi. Tāpēc ir ļoti svarīgi veicināt jauniešu vēlmi pastāvīgi domāt un strādāt, kā arī dalīties pieredzē un zināšanās – kā uzbūvēt biznesu, kas būs veiksmīgs, turklāt ne tikai šodien un rīt, bet arī pēc gada, pieciem un desmit. Skolēnu Mācību Uzņēmumu atbalsts ir daļa no kopējās uzņēmējdarbības vides un biznesa zināšanu veicināšanas.” 

Latvijā notiekošais SMU festivāls bija viens no  šā gada lielākajiem Eiropā, jo vienkopus pulcēja 111 Skolēnu Mācību Uzņēmumus un viņu biznesa konsultantus no Latvijas, Lietuvas, Igaunijas, Vācijas, Somijas, Beļģijas, Norvēģijas, Bulgārijas, Nīderlandes, Dānijas un Lielbritānijas. 

Reizē ar gadatirgu notika arī JAL skolotāju kluba salidojums. Tikšanās laikā 120 skolotāji un biznesa konsultanti no visas Eiropas apsprieda un prognozēja Latvijā notiekošos procesus uzņēmējdarbības attīstībā. Salidojuma dalībnieki Rīgas Domē tikās ar priekšsēdētāja vietnieku Andri Ameriku.

Festivāla foto pieejami šeit!

Festivālu atbalsta: „Live Riga”, „Coca-Cola HBC Latvija”, „Rīga Plaza”, „airBaltic”, „Islande Hotel”, „Baltic Taxi”, „Biznesa augstskola Turība”, „Multikino”, „Pludmales sporta centrs Brazīlija”, „Red Bull Latvija”, „Fazer Bakeries&Confectionary”, „Medūza”, „EuroAWK”, Rīgas Mūzikas internātvidusskola, „draugiem.lv”, „StudioX1”. 

Labākais izstādes stends:

Tire Solutions (Igaunija) Dizaina priekšmeti no kartinga riepām

Put On (Priekules vsk.) Karikatūras un foto pakalpojumi

P&C (Babītes vsk.) Teātra nodarbības

Chantico (Vācija) Individuāla dizaina apgaismes elementi

Inovatīvākais produkts:

Kamili (Igaunija) Koka izstrādājumi virtuvei

OMG (Ķekavas vsk.) Krūšturu kabatiņas

Vetro (Rīgas p. 2. ģimn.) Stikla izstrādājumi ar LED apgaismojumu

ERGO2 (Dānija) Ergomiska dizaina biroja mēbeles

Sociāli atbildīgākais produkts:

Own people (Īslīces vsk.) Privātstundas skolēniem

G-OK (Igaunija) Somas no kafijas pakām

Ideja (Lietuva) Dabai draudzīgi aksesuāri

Comfort (Madonas v. ģimn.) Terapijas graudu spilveni

Labākā pārdošanas komanda:

Cup Jacket (Rīgas 93. vsk.) Adīti krūzīšu sildītāji

Beauty Body Design (Lietuva) Rotaslietas un aksesuāri

Bubble Fantasy (Limbažu 3. vsk.) Ar rokām veidotas ziepes

KidCash (Madonas Valsts ģimn.) Atmiņas spēle bērniem

Labākā video reklāma:

Hand Made Stuff (Lietuva) Ar rokām veidotas mini-ziepes

S&S (Rīgas p. 2. ģimn.) Audio „austiņas” ar sildītāju

PrintYourMind (Jelgavas 5. vsk.) T-kreklu apdruka

Labākā komanda:

Fold Bin (Lietuva) Ekoloģiski atkritumu grozu turētāji

Pieslēdzieties, lai pievienotu komentāru