25.03.2011

SMU – atmiņas spēļu bērniem izgudrotāji – piedalīsies Eiropas Gadatirgū

Šā gada 29. martā, Slovākijas galvaspilsētā norisināsies Eiropas Skolēnu Mācību Uzņēmumu (SMU) Gadatirgus, kurā Latviju pārstāvēs SMU „KidCash” no Madonas Valsts ģimnāzijas. SMU piedāvā pašu izveidotās atmiņas spēles bērniem, kuras apvieno iespēju apgūt vairākas prasmes un iemaņas: iemācīties atpazīt un atšķirt Latvijas valsts naudas zīmes, trenēt atmiņu, attīstīt mērķtiecību un sacensības garu.  Skolēnu Mācību Uzņēmumu (SMU) programmu Latvijā realizē biznesa izglītības biedrība Junior Achievement – Young Enterprise Latvija (JAL), sadarbībā ar SMU programmas stratēģisko atbalstītāju Baltijas valstīs – Swedbank. 

Madonas Valsts ģimnāzijas skolniecēm – Zane Vasiļjeva, Kristiāna Štāla un Sandija Veipa ar savu produktu vēlās pieradīt to, ka jau pavisam maziem bērniem ir jāmāca naudas nozīme ikdienā.

Kristiāna Štāla, SMU „KidCash”: „Patiess prieks pārstāvēt Latviju šajā Gadatirgū, jo uzskatām, ka mūsu ideja noteikti ir atšķirīga no citiem un varēsim parādīt labāko. Liels paldies par šo iespēju gan Junior Achievement – Young Enterprise Latvija un Swedbank par šo sniegto iespēju izbaudīt uzņēmējdarbību jau skolas laikā.”

SMU sevi ir pierādījis rudenī piedaloties izstādē – gadatirgū Ražots Latvijā 2010, kur trīs dienu laikā SMU guva iemaņas pārdošanā un pirmo reizi iepazīstināja Latvijas publiku ar savu piedāvājumu. Neilgi pirms Ziemassvētkiem SMU piedalījās Ziemassvētku gadatirgū Swedbank, kā arī biedrības „Līdere” un Ekonomikas ministrijas rīkotajā gadatirgū-kontaktbiržā Biznesa Augstskolā Turība un Madonas novada pašvaldības Ziemassvētku gadatirgū. Tāpat SMU ieguva nomināciju „Labākā pārdošanas komanda” 11. martā Rīgā notikušajā Starptautiskā SMU Festivālā, kurš pulcēja 500 dalībniekus no 11 Eiropas valstīm.

Latvijā šogad jau nodibināti vairāk nekā 550 SMU, kas ir 2 reizes vairāk nekā iepriekšējā gadā. Eiropas Gadatirgū piedalīsies 51 SMU no 23 Eiropas valstīm.


 


Pieslēdzieties, lai pievienotu komentāru