05.04.2011

Pamatskolas skolēni aktraktīvi pierāda savas uzņēmējspējas, rakstot biznesa pasakas un dibinot Skolēnu Mācību Uzņēmumus

Konkursam ar saukli „Radošs domās – veiksmīgs biznesā!” pavisam tika iesniegtas 192 pasakas un vairāk nekā 50 biznesa idejas Skolēnu Mācību Uzņēmumiem pamatskolu grupā „Mazais Biznesmenis”. Konkursa noslēguma ceremonija norisinājās šī gada 5. aprīlī Dailes teātrī. Par labāko SMU tika atzīts SMU „Brīnumpērle” (Iecavas vidusskola), kuri nodarbojas ar adījumiem. Otro vietu ieguva SMU „Gidi.com” (Garozas pamatskola), kuri piedāvā ekskursijas Garozas novadā, bet trešo vietu ieguva SMU „Zariņi” (Jelgavas Spīdolas ģimnāzija), kuri ražo ekoloģiskus virtuves dēlīšus no ozolkoksnes.

Kopumā konkursā iesniegtas 192 biznesa pasakas un vairāk nekā 50 jaunās biznesa idejas Skolēnu Mācību Uzņēmumu darbībai. Biznesa pasaku vērtēšanā piedalījās žūrija, kā rezultātā tika izvērtētas gan „finansiāli stabilākās ”, gan „drošākās” un „drosmīgākās”, kā arī uz jaunām idejām vērstās” pasakas.  

Uz noslēguma pasākumu kopumā ielūgti 30 pasaku autori no Garkalnes, Aknīstes, Iecavas, Jaunsilavas, Jelgavas, Mārupes un Valmieras. Šeit labākās pasakas noteica Naudas plānošanas centrs, Latvijas Universitātes Ekonomikas un vadības fakultāte, SIA ArtBag, IF apdrošināšana, spēļu veikala „LUDO”, Dailes teātris un Ingmārs Līdaka.

Savukārt Skolēnu Mācību Uzņēmumu (SMU) finālā pamatskolas grupā „Mazais biznesmenis” piedalījās 27 SMU no Iecavas, Valmieras, Aknīstes, Garozas, Īslīces, Jelgavas, Madonas, Rīgas un Vaboles, kuri piedāvāja dažādas lietas – sākot no aksesuāriem, bižutērijas un beidzot ar lūpu balzāmu ražošanu un interneta pakalpojumu sniegšanu. 

Konkursa mērķis ir Uzņēmējdarbības mācīšana visās izglītības pakāpēs, centrējot uz skolēnu spēju attīstību  - noticēt pašam sev, mācīties uzņemties atbildību, attīstīt radošumu – uzņēmējspēju  kompetences attīstīšana praktiskā pasākumā.

SMU izvērtēja kompetenta žūrijas komisija – AS „Swedbank”, Latvijas Universitātes Ekonomikas un vadības fakultāte, Dailes teātris, „Coca-Cola HBC Latvia”, „Fazer Bakeries&Confectionary”, draugiem.lv, Eiropas Hitu radio, SIA „Pacelt Pasauli”, Mikrouzņēmumu partnerības institūts un Saeimas deputāts Ingmārs Līdaka. 2 labākie tika izvirzīt dalībai SMU Nacionālajā finālā 29. aprīlī BA Turība, kur viņiem būs iespēja cīnīties par dalību Eiropas SMU finālā augustā Oslo. 

Pieslēdzieties, lai pievienotu komentāru