02.05.2011

Skolēnu Mācību Uzņēmumu finālā uzvar velosipēdu aksesuāru ražotāji!

Ar Skolēnu Mācību Uzņēmuma "GoHappy" (Jelgavas Spīdolas ģimnāzija) uzvaru noslēdzies šī gada Nacionālais Skolēnu Mācību Uzņēmumu konkursa fināls 2011. Konkursu organizē biznesa izglītības biedrības Junior Achievement - Latvija (JAL) un Skolēnu Mācību Uzņēmumu programmas atbalstītājs Balttijas valstīs – Swedbank.

Uzvarētājiem, velosipēdu aksesuāru ražotājiem, būs iespēja pārstāvēt Latviju Eiropas Skolēnu mācību uzņēmumu finālā augustā, Norvēģijā. Komandas sastāvā ir Marija Ručevska un Lauma Gulbe. 

Savukārt Biznesa augstskola Turība uzvarētāju komandai dāvina iespēju bez maksas studēt Biznesa augstskolā Turība, izvēloties sev vēlamo studiju programmu. 

Marija Ručevska, SMU „GoHappy” direktore: „Biznesa ideja mums radās krietni vien pirms SMU dibināšanas, iedvesmu smēlāmies no Holandē esošā dzīves veida, proti, pārvietošanās ar velosipēdiem, nevis mašīnām. Pēc šī ceļojuma sapratām, ka tieši kaut ko saistītu ar velosipēdiem vēlāmies par savu biznesa ideju. Tā arī radās spožā ideja – velosipēdu sēdekļu cepurītes, kuras mēs ne tikai vēlāmies pārdot, bet arī šādā veidā popularizēt riteņbraukšanu jauniešu un citu gadu gājuma cilvēku vidū! Dalība SMU ir bijusi nepārspējama un vienreizēja iespēja ieskatīties savā nākotnē, saprast, kā darbojas biznesa pasaule un tirgus, kādi ir labas firmas noslēpumi un veiksmes atslēgas. Šī iespēja noteikti atsauksies mūsu nākotnes plānos un, tad mēs ar lepnumu varēsim teikt, cik veiksmīga bija SMU „GoHappy”, bet kas zina varbūt nemaz pagātnes forma nebūs nepieciešama!”

Latvijas finālā piedalījās 17 Skolēnu Mācību Uzņēmumi no visas Latvijas, pulcējot vairāk nekā 60 skolēnus un viņu biznesa konsultantus - skolotājus. Fināla laikā SMU darbību un biznesa idejas vērtēja žūrija, katram SMU bija jāprezentē savas biznesa idejas ilgtspēja un tālākās darbības perspektīvas. Žūrija vērtēja arī SMU izstādes stendus, mārketinga aktivitātes, prasmi pārdot un prezentēt savu produkciju vai pakalpojumu. Noslēgumā SMU dalībniekiem tika organizētas individuālās paneļintervijas. 

Otro vietu un dalību Zviedrijas Nacionālā SMU Gadatirgū ieguva SMU „KidCach” (Madonas Valsts ģimnāzija), kurš nodarbojās ar atmiņas spēļu ražošanu, savukārt trešo vietu izcīnija SMU „Logicbox” (Cēsu profesionālā vidusskola), kurš ražo intelektu attīstošas koka rotaļlietas.

Pieslēdzieties, lai pievienotu komentāru