09.05.2011

Swedbank dod iespēju jaunajiem uzņēmējiem gūt starptautisku pieredzi

Latvijas Nacionālā Skolēnu mācību (SMU) uzņēmumu fināla 2.vietas ieguvējs - SMU „KidCash” (Madonas Valsts ģimnāzija) 10. maijā apmeklēja Zviedrijas Nacionālo SMU finālu, kur piedalījās vairāk nekā 120 SMU no visas Zviedrijas. Zviedrijas fināla apmeklējumu pieredzes gūšanai SMU „KidCash” nodrošināja SMU programmas atbalstītājam Baltijas valstīs – Swedbank.  

SMU „KidCash” ir izgudrojušas un ražo atmiņas spēles bērniem ar naudas simboliku. Komandu veido 4 uzņēmīgas meitenes no Madonas, kuras par braucienu saka: „Ļoti priecājamies par doto iespēju piedalīties šāda mēroga pasākumā.  Tā kā piedalījās vairāk kā 200 SMU, pasākums bija visnotaļ iespaidīgs.  Mūsuprāt, bija ļoti pārdomāti un kvalitatīvi izveidoti stendi. Gandrīz katrs stends piesaistīja ar kaut  ko īpašu, kā arī preces, ko piedāvā zviedri ir visdažādākās. Tiek domāts par piesārņojumu un otreizējo pārstrādi. 

Mūs pārsteidza, tas, ka nepamanījām  "jaunizgudrojumus" tik daudz, cik cerējām. Lielākā daļa no idejām, kas bija redzamas finālā ir uzlabojums jau kam tādam, kas kādreiz ir izgudrots. Piemēram, pagājušā gada Latvijas fināla uzvarētāju interaktīvā tāfele. Praktiski tāda pašu ir izveidojuši arī zviedri, tikai ar saviem uzlabojumiem. Ja būtu bijusi iespēja redzēt zviedru stendus gada sākumā, mēs noteikti piestrādātu arī pie sava stenda vizuālā izskata. Tā kā skolu šogad beidz tikai daļa no mūsu komandas, jo pārējās vēl mācās tikai 11. klasē, radās spožas idejas tam, ko meitenes varētu darīt nākošo gadu, dibinot SMU. Pats pasākums bija ļoti pārdomāts un saplānots, jo, cik mēs redzējām, žūrija operatīvi spēja apskatīt stendus, nointervēt visus uzņēmumus un noteikt labākos. Mēs paspējām arī satikt komandas, kuras kopā ar mums piedalījās Eiropas Gadatirgū Bratislavā martā.”

Kopā ar SMU „KidCach” uz Zviedriju devās arī SMU konsultanti - Marta Šaliņa (Jelgavas Spīdolas ģimnāzija), Inga Kulakova (Rīgas Centra Humanitārā vidusskola un Rīgas 85. vidusskola) un Juta Birzniece (DA Liepājas 5. vidusskola), lai gūtu jaunu pieredzi nākošo gadu SMU konsultēšanai.

Inga Kulakova, Rīgas Centra Humanitārās vidusskolas un Rīgas 85. vidusskolas ekonomikas skolotāja: „Brauciens SMU konsultantiem deva jaunas, radošas un inovatīvas idejas, kuras nākotnē piedāvāt skolēniem izmēģināt pašiem: organizēt, plānot, vadīt, kontrolēt, plānot savu laiku!

Galvenais, ko iegūst skolēni, darbojoties SMU, ir sadarbības, komunikācijas prasmes, kā arī prasmes pieņemt patstāvīgi lēmumus un mācīties no pieļautajām kļūdām! Domāju, ka skolniecēm, kuras brauca, tā bija iespēja iegūt gan jaunas idejas, gan arī kontaktus starptautiskajai sadarbībai, jo redzu, ka viņas vēlētos uzsākt uz starptautisku tirgu vērstu uzņēmējdarbību!”

Pieslēdzieties, lai pievienotu komentāru