28.07.2011

Jaunie uzņēmēji no Jelgavas – starp labākajiem Eiropā!

Skolēnu Mācību Uzņēmums (SMU) "GoHappy" (Jelgavas Spīdolas ģimnāzija) piedalīsies Eiropas Skolēnu Mācību Uzņēmumu finālā, kurš norisināsies no šī gada 4.-7. augustam, Norvēģijas galvaspilsētā Oslo. Kopumā Eiropā šī mācību gada laikā darbojās vairāk nekā 20 000 SMU, no kuriem finālā piedalīsies 37, pulcējot 175 jaunos uzņēmējus. SMU programmu organizē biznesa izglītības biedrība Junior Achievement - Latvija (JAL) un Skolēnu Mācību Uzņēmumu programmas atbalstītājs Baltijas valstīs – Swedbank. 

Uzvarētāju – velosipēdu aksesuāru ražotāju, komandā darbojas Marija Ručevska, Ance Hincenberga un Toms Niparts un šī komanda uzvaru izcīnījā aprīlī notikušajā Latvijas Skolēnu Mācību Uzņēmumu finālā, pierādot idejas dzīvotspēju kompetentai žūrijas komisijai.

Marija Ručevska, SMU „GoHappy” direktore: „Biznesa ideja mums radās krietni vien pirms SMU dibināšanas, iedvesmu smēlāmies no Holandē esošā dzīves veida, proti, pārvietošanās ar velosipēdiem, nevis mašīnām. Pēc šī ceļojuma sapratām, ka tieši kaut ko saistītu ar velosipēdiem vēlāmies par savu biznesa ideju. Tā arī radās spožā ideja – velosipēdu sēdekļu cepurītes, kuras mēs ne tikai vēlāmies pārdot, bet arī šādā veidā popularizēt riteņbraukšanu jauniešu un citu gadu gājuma cilvēku vidū! Dalība SMU ir bijusi nepārspējama un vienreizēja iespēja ieskatīties savā nākotnē, saprast, kā darbojas biznesa pasaule un tirgus, kādi ir labas firmas noslēpumi un veiksmes atslēgas. Šī iespēja noteikti atsauksies mūsu nākotnes plānos un, tad mēs ar lepnumu varēsim teikt, cik veiksmīga bija SMU „GoHappy”, bet kas zina varbūt nemaz pagātnes forma nebūs nepieciešama! Patiešām ceram, ka mūsu zaļo ideju novērtēs arī Eiropā!”

Eiropas SMU finālā dalībniekiem divu dienu garumā būs jāatbild uz jautājumiem, prezentējot savu ideju un stendu Eiropas biznesa elites pārstāvjiem, jāpiedalās padziļinātajās paneļdiskusijās un jāiesniedz sava Skolēnu Mācību Uzņēmuma darbības pārskats. 

Kristīne Krauze, Swedbank Uzņēmējdarbības kompetences centra vadītāja: „Gatavojoties konkursam, mums bija tā iespēja līdzdarboties kā padomdevējiem jaunajiem uzņēmējiem, lai Go Happy konkurētspējīgi pārstāvētu Latviju Eiropas jauniešu uzņēmumu finālā. Šajā procesā  vislabāk var novērtēt, cik lielā mērā jaunajam uzņēmumam piemīt tādi kritiskie uzņēmuma veiksmes faktori kā ticība savam produktam, adekvāts pircēja profila novērtējums, kritiskā domāšana, pārdošanas prasmes, argumentācijas spējas un komandas gars. Protams, ir vairākas lietas, kuras vēl uzlabot un savā uzņēmēju ceļā slīpēt, bet sākuma posmam - jauniešiem ir visas nepieciešamās kompetences, lai Go Happy uzvarētu ne tikai konkursā, bet arī attīstot savu ideju jau kā oficiāli reģistrēts uzņēmums.”

SMU programmas mērķis ir veicināt skolēnu uzņēmību un uzdrīkstēšanos, pārbaudot savas uzņēmējspējas praktiskā rīcībā, kā arī attīstīt skolēnu spējas pieņemt pārdomātus lēmumus, kas veicina personisko un sabiedrisko labklājību.

Latvijā šogad jau nodibināti vairāk nekā 560 SMU. Iepriekšējā mācību gada uzvarētāji – SMU „Cleverway” (Rīgas Klasiskā ģimnāzija), kas radīja jauna tipa skārienjūtīgu tāfeli, – Eiropas SMU finālā pērn ieguva 3. vietu Eiropas SMU finālā.


Pieslēdzieties, lai pievienotu komentāru