20.10.2011

Aicina skolēnus šogad dibināt mācību uzņēmumus līdz pat 1.decembrim

Skolēnu mācību uzņēmumu (SMU) programmas ietvaros Biznesa izglītības biedrība Junior Achievement – Young Enterprise Latvija (JAL) un Swedbank aicina ikvienu Latvijas skolēnu praktiski apgūt uzņēmēja iemaņas, vēl šogad dibinot savu uzņēmumu vai piedaloties kādā no programmas aktivitātēm līdz pat 1. decembrim. Pagājušajā mācību gadā Latvijā tika nodibināti vairāk nekā 560 SMU.

Skolēnu mācību uzņēmumi jau ir radījuši daudzas radošas biznesa idejas, piemēram, skimboard slīdošos dēļus izklaidei pludmalē, velosipēdu sēdekļu pārvalkus, atmiņas spēles un aizsargājošās zīdaiņu cepures. “Programmas mērķis ir veicināt skolēnu uzņēmību un uzdrīkstēšanos, attīstīt spējas pieņemt pārdomātus lēmumus”, norāda JAL izpilddirektors Jānis Krievāns. „Sajust uzņēmēja garu jau skolas laikā nav privilēģija, bet mūsdienīgas dzīves nepieciešamība. Prieks, ka jaunieši to saprot un novērtē – šoruden astoņus informatīvos SMU seminārus apmeklējuši vairāk nekā 700 skolēni un gandrīz simts skolotāju visā Latvijā.”

Swedbank valdes loceklis Daniils Ruļovs: “Skolēnu mācību uzņēmums ir lieliska iespēja pamēģināt kā tas ir – realizēt savu ideju un nopelnīt pašam savu naudu. Swedbank šajā programmā sniegs arī profesionālu atbalstu, piedāvājot individuālas konsultācijas gan jauniešiem, gan viņu skolotājiem”.

Zane Vasiļjeva, IK „KidCash” dibinātāja, 2010. gada Nacionālā fināla 2. vietas ieguvēja: „Skolā ne tuvu nebiju teicamniece, taču SMU programmas ietvaros sapratu, ko vēlos dzīvē darīt. Tā ir lieliska iespēja iegūt jaunas zināšanas, ko nesniedz pat vislabākās biznesa teorijas grāmatas. Vislielākais prieks, ka tagad, studējot, daudzas lietas ir pašsaprotamas un vēl paliek laiks attīstīt savu uzņēmumu, kuru nodibināju uzreiz pēc vidusskolas absolvēšanas!”

SMU dibināšana ir jāsāk ar reģistrāciju interneta vietnē www.smu.lv, kas tapusi sadarbībā ar kompāniju “Hansaworld Latvia”. Portālā ir pieejama informācija par SMU programmu, plānotajiem pasākumiem, jaunajiem uzņēmējiem ir iespēja saņemt biznesa konsultācijas un izmantot grāmatvedības sistēmu, kādu lieto daudzi uzņēmumi Latvijā. Mācību gada laikā skolēnu uzņēmums realizē savu biznesa ideju, piedalās izstādēs un gadatirgos, bet noslēgumā tiek noskaidrots labākais uzņēmums, kurš pārstāv Latviju Eiropas SMU finālā. 

Tiem skolēniem, kuri sava uzņēmuma dibināšanu ir nolēmuši atlikt uz vēlāku laiku, programmas ietvaros ir iespēja pārbaudīt zināšanas biznesa plānu konkursā, on-line biznesa simulācijas spēlē „TITAN”, radošo reklāmu konkursā „Cita Holivuda” un piedalīties “Ēnu dienā”. Atsevišķi radoši projekti domāti sākumskolas un pamatskolas skolēniem. Pērn šajos projektos iesaistījās vairāk nekā 16 000 skolēnu, kurus atbalstīja 180 skolotāji.

SMU programmu Latvijā īsteno biedrība Junior Achievement – Young Enterprise Latvija, kurai Junior Achievement – Young Enterprise Worlwide ir piešķīrusi tiesības īstenot programmu Latvijā. SMU programmas stratēģiskais atbalstītājs Baltijas valstīs ir Swedbank.

SMU kampaņu informatīvi atbalsta draugiem.lv; Eiropas Hitu radio; Euro AWK un „Izglītība un Kultūra”.

Pieslēdzieties, lai pievienotu komentāru