30.11.2011

SMU no Latvijas - Starptautiskā konferencē Igaunijā!

Skolēnu Mācību Uzņēmumi (SMU) „Different Way” (Madonas Valsts ģimnāzija), kuri ražo speciālus izklaides komplektus smēķēšanas atmešanai un SMU „MTB Shop” (Rīgas Teikas vidusskola), piedalījās Starptautiskajā konferencē „Enterprise without Borders” (EwB), kura norisinājās no šī gada 25. līdz 27. novembrim, Igaunijā. Ar SMU kopā šo konferenci apmeklēja arī Rīgas Teikas vidusskolas SMU konsultante Kristīne Zelča. Konferencē piedalījās pārstāvji no Norvēģijas, Somijas, Latvijas, Igaunijas, Lietuvas, Moldovas un Igaunijas, līdz ar to SMU paverās plašas iespējas dibināt starptautiskus kontaktus un iegūt nenovērtējami pieredzi.

Šīs konferences mērķis bija izveidot reālu un labi funkcionējošu pārrobežu partnerību. Konferences laikā tika sniegti dažādi piemēri, kā veidot starptautiskas komandas, un to, kā tirgoties starptautiski.

Emīls Jankovskis, SMU „MTB Shop” vadītājs: „Tā kā mūsu SMU ļoti aktīvi domā, par to, kā iekarot ārvalstu tirgu, tad dalība šajā konferencē bija patiešām noderīga un mēs spējām nodibināt jaunus kontaktus un vienoties par starptautisko sadarbību ar vairāku valstu pārstāvjiem. Aicinām arī citus SMU domāt globāli, jo tas uzreiz paver daudz vairāk iespēju!”

Video no pasākuma

„Enterprise wihout Borders” (EwB) projekts ir izveidota, lai Junior Achievement programmas  ietvaros dotu iespēju skolēniem, kuri vada mazos uzņēmumus, dibināt starpvalstu internacionālas partnerattiecības. Mājas lapā www.ewb.ja-ye.org skolotāji un skolas var reģistrēt savu dalību, savukārt skolēni var augšupielādēt savu uzņēmumu profilus un pieteikties uzņēmējdarbības „randiņu spēlei”. EwB  galvenais mērķis ir dalīties ar labām idejām, pārdot viens otra preces savos tirdziņos, samazināt izmaksas, iegūstot noteiktus pakalpojumus vai preču sastāvdaļas no citām valstīm, un piedalīties viens otra gadatirgos.

Projekta EWB mājaslapa

Pieslēdzieties, lai pievienotu komentāru