12.12.2011

Jaunie uzņēmēji pārsteidz ar savām idejām!

10. decembrī „Rīga Plaza” notika Skolēnu mācību uzņēmumu (SMU) Ziemassvētku gadatirgus, kur par labākajiem skolēnu radītajiem produktiem tika atzīti aizsargājoši apvalki datoriem, pretsmēķēšanas komplekts, kosmētiskie produkti un neparastas mugursomas.

Biznesa izglītības biedrības "Junior Achievement – Young Enterprise Latvija" un Swedbank rīkoto gadatirgu apmeklēja vairāk nekā 2500 interesenti, kuri izmantoja iespēju iegādāties radošas dāvanas Ziemassvētkos.

Gadatirgus laikā skolēnu ražotos produktus vērtēja ne tikai pircēji, bet arī žūrija – uzņēmēji un programmas atbalstītāji. 16 labākie uzņēmumi ieguva tiesības piedalīties starptautiskajā Skolēnu mācību uzņēmumu gadatirgū, kas nākamā gada martā pulcēs topošos uzņēmējus no 20 valstīm.

Kristīne Krauze, Swedbank Uzņēmējdarbības kompetences centra vadītāja un žūrijas komisijas priekšsēdētāja: „Man ir patiess prieks, ka jaundibināto  uzņēmumu skaits šogad pieaug ne tikai Latvijas uzņēmumu reģistrā, bet arī šeit - skolēnu mācību uzņēmumu programmā. Izvēle dibināt skolēnu mācību uzņēmumu vispirms jau pierāda katra skolēna personīgo drosmi un ticību savai lietai, kur ikviens ir atzinības vērts par to, ka spēris šo pirmo soli tuvāk jaunām iemaņām. Skolēnu mācību uzņēmumu skaita pieaugums un darbošanās nebūtu iespējama bez skolotāju atbalsta un  iniciatīvas, kas iedrošina un sagatavo skolēnus ceļā uz šīm jaunajām  nākotnes izvēlēm. Par ko es izsaku patiesu  un cieņas pilnu paldies.”

Labākās pārdošanas komandas:

1) I-Book (Madonas Valsts ģimnāzija) – aizsargājoši apvalki portatīvajiem datoriem;

2) Albero Penna (Rīgas Valsts 2. ģimnāzija) -  virpotas koka pildspalvas;

3) Eco Glass (Jelgavas Spīdolas ģimnāzija) – interjera priekšmeti no kausētām stikla granulām;

4) Iecavas Planieri (Iecavas vidusskola) – rotaļļietas – planieri.

Sociāli atbildīgie SMU:

1) Different way (Madonas Valsts ģimnāzija) – pretsmēķēšanas komplekts;

2) Pūcīte (Īslīces vidusskola) – privātstundu pasniegšanas spēle;

3) Cutie S (Valmieras vājdzirdīgo vidusskola) – dažādi aksesuāri, interjera priekšmeti.

Labākais stends:

1) Sakura (Privātā vidusskola „Klasika”) – krēms „Zīda pieskāriens”;

2) Rudzātu Gardes (Rudzātu vidusskola) – žāvēti augļi;

3) Relibe (Varakļānu vidusskola) – aksesuāri;

4) Burbul Bo (Ādažu vidusskola) – vannas kosmētika.

Inovatīvu produktu SMU:

1) Backpackback (Priekules vidusskola) – mugursomas;

2) Easy Clean (Rīgas Valsts 3. ģimnāzija) – daudzfunkcionāli priekšauti;

3) Eco Glass (Jelgavas Spīdolas ģimnāzija) – interjera priekšmeti no kausētām stikla granulām.

Labākie SMU saņēma dāvanas no JAL sadarbības partneriem – Swedbank, draugiem.lv, Dailes teātra, Latvijas Darba devēju konfederācijas, žurnāla „Kapitāls”, Banku augstskolas, Rīga Plaza, biedrības „ZINIS”  un Tallink Latvija.

Latvijā šogad jau nodibināti vairāk nekā 570 skolēnu mācību uzņēmumu, bet Gadatirgū piedalījās 160 no tiem, tai skaitā 50 SMU pamatskolas skolēnu grupā. Preču un pakalpojumu klāstā bija inovatīvas dizaina mēbeles, apģērbs mājdzīvniekiem, veloservisa pakalpojumi, līdzeklis smēķēšanas atmešanai, randiņu serviss, rotaslietas un citas skolēnu realizētas idejas.

Pieslēdzieties, lai pievienotu komentāru