03.02.2012

Latviju starptautiskajā biznesa simulācijas spēlē “TITAN” pārstāvēs 98 komandas!


Biznesa izglītības biedrība Junior Achievement – Young Enterprise Latvija (JA-YE Latvija) un stratēģiskā partnera Latvijas Universitātes Ekonomikas un vadības fakultātes izsludinātajam aicinājumam Latvijas skolēniem pieteikties biznesa on-line simulāciju spēlei TITAN atsaukušās 98 komandas, kuras jau no 16. Janvāra sacenšas par labākās Eiropas komandas titulu. Spēle norisinās on-line vietnē - http://titan.ja.org.


Starptautiskās sacensības notiks vairākos posmos līdz 2012. gada 19. maijam, kad tiks paziņoti Eiropas uzvarētāji.


Titan simulācija ļauj ikvienam iejusties vadītāja lomā – mēs esam 2035. gadā un katram skolēnam ir savs uzņēmums, kuru iespējams attīstīt pēc paša vēlmes, tirgojot Holo-Generator (nākotnes personalizētais portatīvais dators). Sacenšoties intensīvajā online Holo-Generator tirgū skolēniem jāpielieto savas zināšanas un iemaņas, lai pierādītu, ka viņu uzņēmums ir labākais un spēj izkonkurēt jebkuru citu un veiksmīgi atnest peļņu uzņēmuma dalībniekiem.
Kopumā Eiropā spēlei pieteikušās 726 komandas ar 2294 dalībniekiem, savukārt Latviju pārstāvēs 98 komandas ar kopumā dalībniekiem no Rīgas, Liepājās, Aglonas, Aizkraukles, Baldones, Bauskas, Cēsīm, Gulbenes, Daugmales, Jelgavas, Jēkabpils, Limbažiem, Madonas, Rīnūžiem, Salas un Ventspils.


Latvijas nacionālais TITAN fināls norisināsies 2011. gada maijā Latvijas Universitātes Ekonomikas un vadības fakultātē. Finālā tiks pārstāvētas 32 Latvijas skolas ar 32 komandām. Tām, konkurējot 5 stundu intensīvā biznesa simulācijā, tiks noskaidrota Latvijas izcilākā TITAN spēlētāju komanda. Fināls tiks organizēts  3 posmos. Spēlētāji simulāciju spēlēs angļu valodā. Ikviens skolēns tiek aicināts praktizēties http://titan.ja.org.


Māris Purgailis, Latvijas Universitātes Ekonomikas un vadības fakultātes dekāns: „Reizēm dzīvē ir kā spēlē un spēlē ir kā dzīvē. Biznesa simulāciju spēle TITAN ir lielisks līdzeklis uzņēmējdarbības spēju attīstīšanai. Šobrīd Latvijai ir nepieciešami radoši, drosmīgi un atbildīgi uzņēmēji. Mēs ticam, ka dalība biznesa spēlē TITAN ir solis uz priekšu pretī veiksmīgai uzņēmējdarbības uzsākšanai.”


2010./2011. mācību  Latvijas finālā, kurš norisinājās 2011.gada jūnijā Latvijas Universitātes Ekonomikas un vadības fakultātē, piedalījās 32 komandas. Par uzvarētājiem kļuva Ugāles vidusskolas komanda.

Informācija par spēli un sacensībām ir atrodama www.smu.lv un draugiem.lv/titan.
Junior Achievement- Young Enterprise Latvija misija ir veicināt Latvijas tautsaimniecības attīstību, iesaistoties jaunatnes izglītošanā, uzņēmējspēju veicināšanā un jaunās uzņēmēju paaudzes veidošanā, mācību procesā sasaistot teorētiskās zināšanas ar praksi.
Ekonomikas un vadības fakultāte ir lielākā Latvijas Universitātes fakultāte, kur studē katrs trešais Latvijas Universitātes students. LU EVF kopumā piedāvā  23 dažāda līmeņa studiju programmas studijām gan pilna laika, gan nepilna laikla studijās. LU EVF aktīvi atbalsta arī skolnieku izglītību ekonomikas un biznesa jomā un sadarbojas ar JAL jau kopš 2006.gada.
Par TITAN
Titan spēles pamatā ir 1980. gadā izgudrotā MESE spēle (Management and Economics Simulation Excercise - ekonomikas un vadības simulācijas datorspēle). Gan MESE, gan Titan ir guvis plašu atbalstu skolotāju un skolēnu vidū visā pasaulē, kā viens no labākajiem veidiem, kas ne tikai iemāca ekonomikas un biznesa vadības teoriju, bet arī māca pielietot to praksē! Pieņemot veiksmīgus biznesa attīstības lēmumus, katrs no spēlētajiem var virzīt uzņēmumu uz uzvaru. Ja tomēr gadās kļūdīties, labāk lai tas notiek spēles laikā nevis vadot savu kompāniju dzīvē!

Pieslēdzieties, lai pievienotu komentāru