13.04.2012

Jauno Uzņēmēju dienas 2012 sapulcēja 300 dalībniekus no visas Latvijas!

Piektdien, 13. aprīlī starptautiskajā izstāžu centrā Ķīpsala norisinājās Jauno Uzņēmēju dienas 2012, kuras organizē Biznesa izglītības biedrība Junior Achievement – Young Enterprise Latvija sadarbībā ar Skolēnu mācību uzņēmumu programmas atbalstītāju Swedbank.

Aptuveni 300 dalībnieki no visas Latvijas ieradās Rīgā, lai saņemtu godam nopelnītās balvas, kā arī, lai cīnītos par jaunām. 40 labākie pamatskolas un vidusskolas Skolēnu mācību uzņēmumi (SMU) piedalījās SMU Nacionālajos finālos, lai noskaidrotu, kuri ir šī gada labākie un veiksmīgākie jaunie uzņēmēji.

Pamatskolas grupā par trešo labāko tika atzīts SMU „SNK” no Bauskas Valsts ģimnāzijas, kas piedāvā sērkociņu kastītes ar apdruku un koka suvenīrus. Otro vietu ieguva SMU „Dižkoks” no Bauskas sākumsskolas, kas ražo dažādus koka suvenīrus, savukārt, godpilno 1. vietu ieguva SMU „Sērkoks” no Jelgavas Spīdolas ģimnāzija, kas pārsteidza žūrijas komisiju un izstādes apmeklētājus ar inovatīva un radoša risinājuma sērkociņu trauciņiem no koka. SMU „Sērkoks” ieguva dāvanu karti no Tallink Latvija kruīza ceļojumam uz Stokholmu.

Vidusskolas grupā aizritēja daudz sīvāka cīņa. Jaunieši ne tikai prezentēja savas biznesa idejas pie pašu veidotiem stendiem, bet arī biznesa prezentācijā un drosmīgi stājās pretī žūrijas komisijai individuālajās intervijās.
Par trešo labāko SMU šogad tika atzīts SMU no Madonas Valsts ģimnāzijas „Different Way”, kurš piedāvā pretsmēķēšanas komplektu. Otro vietu ieguva SMU „Albero Penna” no Rīgas valsts 2. ģimnāzijas, kurš ražo augstvērtīgus un kvalitatīvus koka rakstāmpiederumus. Par Gada Skolēnu mācību uzņēmumu piešķirot tam pirmo vietu tika atdzīts SMU „Easy Clean” no Rīgas Valsts 3. ģimnāzijas, kuri piedāvā specializētus priekšautus māju un biroju uzkopšanai. „Easy Clean” iegūst tiesības Latviju pārstāvēt Eiropas Skolēnu mācību uzņēmumu finālā Rumānijā 35 valstu konkurencē, kurš norisināsies jūlija beigās. Jaunieši ieguva budžeta vietas Biznesa augstskolā Turība.

Dalībnieki saņēma simpātiju balvas no AIR FRANCE KLM, Coca-Cola HBC Latvia, Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas, Vertino, Lietišķās informācijas dienesta, Dailes teātra, McĀbols poligrāfijas.
Jauno Uzņēmēju dienu dalībniekus sveica arī Latvijas Republikas Saeimas priekšsēdētāja Solvita Āboltiņa, kā arī Latvijas Valsts prezidenta sveicienus nodeva ekonomikas, uzņēmējdarbības un nodarbinātības padomniece Elīna Egle.

Latvijas Valsts Republikas prezidents sava novēlējumā raksta – „Junior Achievement – Young Enterprise Latvija” apvieno ar līderu spējām un dotībām apveltītus jaunos uzņēmējus un esmu pārliecināts, ka tieši Jūs esat valsts attīstības garants, veidojot inovatīvus un vitālus uzņēmumus, gādājot jaunas darba vietas – zīmolus, ar kuriem ikvienam lepoties”.

Jauno Uzņēmēju dienas 2012 turpināsies līdz 15. aprīlim un ikvienam interesentam ir iespēja atbalstīt jaunos uzņēmējus, apmeklējot starptautisko izstāžu centru Ķīpsala no 10:00 – 18:00 un, iespējams, kļūstot par skolēnu pirmajiem nopietnajiem klientiem!

Ģirts Bērziņš, Swedbank valdes loceklis: "Ļoti bieži veiksmīgs bizness sākas no idejas. No sapņa. No joka. No kļūdas. Atceramies kaut vai penicilīna vai līmlapiņu rašanos - eksperimentu mērķis bija pavisam cits, taču rezultāts radījis inovācijas. Nekļūdās tikai tas, kurš neko nedara. Tāpēc novēlu ikvienam atrast to, kas viņu patiešām interesē, izmēģināt šajā jomā darboties, un, ja veicās, varbūt tas kļūst par jūsu profesiju, sirdslietu un biznesu".

Jauno Uzņēmēju dienās tika apbalvoti arī labākie reklāmas konkursā “Cita Holivuda” dalībnieki. Reklāmas konkurss šogad guva lielu atsaucību skolēnu vidū un konkursam tika iesniegti 630 darbi. Īpaši cītīgi izrādījās sākumskolas un pirmsskolas izglītības iestāžu audzēkņi no visiem Latvijas reģioniem, kuri iesūtīja vairāk nekā 1200 darbus Sociālajai zīmēšanas kampaņai un biznesa pasaku konkursam „Ceļš uz ekonomisko domāšanu”.

Jauno Uzņēmēju dienu 2012 ietvaros netika aizmirsti arī tie cilvēki, kuri ikdienas atbalsta skolēnus un palīdz veidot savus uzņēmumus - skolotāji. Aktīvākā SMU konsultanta/skolotāja titulu šogad ieguva skolotāja, kas strādā ar jauniešiem gan Bauskas Valsts ģimnāzijā, gan Iecavas vidusskolā, gan Bauskas sākumskolā – Solvita Lauzēja. Veicināšanas balvas saņēma arī labāko SMU konsultanti.

Junior Achievment – Young Enterprise Latvija izpildirektors Jānis Krievāns par Jauno Uzņēmēju dienām saka – „Uzņēmējdarbība ir galvenais jauninājumu, konkurētspējas un izaugsmes virzītājspēks. JA-YE Latvija ir organizācija, kurā jauniešus virza un motivē Latvijā darboties uzņēmējdarbības jomā. Šodien Jauno Uzņēmēju dienās apstiprinājās, ka mūsu jaunieši ir aktīvi, zinoši un parādīja savas praktiskās biznesa prasmes. Jauniešiem un skolotājiem ir nepieciešama sadarbība un saikne ar uzņēmējdarbības vidi, ko caur šādiem praktiskiem biznesa pasākumiem JA-YE Latvija nodrošina.

Skolēnu mācību uzņēmumu programmas mērķis ir veicināt skolēnu uzņēmību un uzdrīkstēšanos, pārbaudot savas uzņēmējspējas praktiskā rīcībā, kā arī attīstīt skolēnu spējas pieņemt pārdomātus lēmumus, kas veicina personisko un sabiedrisko labklājību.

Festivāla sponsors: Coca-Cola HBC Latvia.
Informatīvais atbalstītājs: draugiem.lv.


Latvijas valsts prezidenta apsveikums JA-YE Latvija Jauno Uzņēmēju dienās 2012Pieslēdzieties, lai pievienotu komentāru