18.06.2012

Valsts prezidents sumina gada labākos ekonomikā

    Biznesa izglītības biedrība Junior Achievement – Young Enterprise Latvija (JA–YE Latvija) šodien, 18.jūnijā, Rīgas pilī sumināja gada labākos skolēnus un skolotājus ekonomikā.

Par „JA–YE Latvija gada labāko skolotāju 2012” tika atzīta Inta Balcere no Garozas pamatskolas, bet par „JA–YE Latvija gada labāko skolēnu 2012” tika atzīts Alekss Ļevšunovs no Rīgas Valsts 2.ģimnāzijas.

Savā svinīgajā uzrunā šī gada laureātiem Latvijas Valsts prezidents Andris Bērziņš aicināja jauniešus – nākamos uzņēmējus – turpināt uzņēmējdarbību, ko aizsākuši viņu ģimenes locekļi un novadnieki. Valsts prezidents arī norādīja, ka, viņaprāt, jaunatnes bezdarba iemesls meklējams izglītībā, kas šobrīd nav pietiekami konkurētspējīga. Viņš arī uzsvēra, ka ar izglītību ekonomikā vien nepietiek. Viņš aicināja izvēlēties kādu reālu profesiju, papildus apgūstot arī ekonomiku.
„Vēlu jums visiem veiksmi un saprātīgi katram ar savu galvu padomāt, paskatīties apkārt, mums jau labie piemēri ir, un tad iet tālāk pasaulē un neapstāties šeit Latvijā. Ja mēs gribam būt sekmīgi un veiksmīgi, mums jāiet pasaulē!” uzrunā aicināja Latvijas Valsts prezidents.

Arī Eiropas Parlamenta deputāte, Latvijas Ekonomikas attīstības foruma prezidente Inese Vaidere uzrunā norādīja, ka mums ir ļoti daudz jādara, lai veicinātu uzņēmējdarbību un izglītotu cilvēkus. „Tas, ka mēs šogad varam pulcēties Valsts Prezidenta pilī, liecina par to, ka Valsts prezidentam rūp ekonomika, izglītība un jaunatne,” savā uzrunā uzsvēra Eiroparlamenta deputāte, norādot uz to, ka Latvijā ir talantīgi jaunieši, un viņiem jāpalīdz attīstīties.

 „Šogad par 82% palielinājies aktīvo skolēnu mācību uzņēmumu skaits, un ievērojami palielinājusies arī pamatskolas skolēnu aktivitāte. Tas ir viens no iemesliem, kādēļ šogad pirmo reizi titulu „Gada labākais skolotājs” ieguvusi pamatskolas skolotāja. Uzņēmējdarbība nesākas tikai ar vidusskolu. Uzņēmējspējas jāattīsta jau pamatskolā, lai vidusskolā tās efektīvi liktu lietā,” norāda JA-YE Latvija izpilddirektors Jānis Krievāns.

Gada labākos ekonomikas skolotājus un skolēnus JA–YE Latvija sumina jau 16 gadus. Konkursa "Gada labākais ekonomikā" mērķis ir veicināt sabiedrības ieinteresētību par jauniešu un skolotāju uzņēmību darboties ekonomikas un uzņēmējdarbības jomās, sekmējot skolā gūto zināšanu izmantošanu dzīvē. Konkursa ietvaros JA–YE Latvija vēlas veicināt sociāli atbildīgas sabiedrības un uzņēmēju veidošanos, kuri attīsta un pilnveido jauniešos uzņēmējspējas un rūpējas par neformālās izglītības attīstību Latvijā.


Piecus labākos skolēnus un skolotājus ik gadu izvēlas kompetenta žūrija. Šogad žūrijas sastāvā darbojās Eiropas Parlamenta deputāte, Latvijas Ekonomikas attīstības foruma prezidente Inese Vaidere, Rīgas Ekonomikas augstskolas prorektore Diāna Pauna, Vidzemes augstskolas Biznesa vadības un ekonomikas fakultātes dekāne Vija Melbārde, Latvijas Universitātes Ekonomikas un Vadības fakultātes dekāns Māris Purgailis, Biznesa augstskolas „Turība” valdes priekšsēdētājs Aldis Baumanis, SIA „LIC Gotus” valdes priekšsēdētājs Atis Švinka, biedrības „Līdere” valdes priekšsēdētāja, Lietišķā informācijas dienesta izpilddirektore Aiva Vīksna un JA–YE Latvija izpilddirektors Jānis Krievāns.

Ceremonijā tika sveikts arī "Gada Jaunais uzņēmējs 2012"
Šogad titulu ieguva galda spēļu veidotāja un IK KidCash dibinātāja Zane Vasiļjeva, kura motivāciju un prasmes uzsākt patstāvīgu uzņēmējdarbību smēlusies tieši skolēnu mācību uzņēmumā gūtajā pieredzē:
“Skolēnu mācību uzņēmuma dibināšana manu dzīvi ir ievērojami ietekmējusi. Pateicoties pirmajiem biznesa soļiem vidusskolas klasēs, man tagad ir uzņēmums, un es esmu pirmā kursa studente Banku augstskolā. Veidojot skolēnu mācību uzņēmumu, es ieguvu pirmo pieredzi biznesā, kas ir bijis ļoti liels pamats un stimuls uzdrīkstēties turpināt uzņēmējdarbību.
Tagad studēju inovācijas un produktu attīstību uzņēmējdarbībā un visu laiku domāju par savu uzņēmumu – kā varētu ieviest to vai citu. Vienlaikus studējot un attīstot savu uzņēmumu, var vairāk iemācīties un ir daudz interesantāk. Tā es uzzinu tādas lietas, ko citādi būtu uzzinājusi tikai pēc vairākiem gadiem.”


Apbalvošanas ceremonijā Rīgas pilī ar muzikālu priekšnesumu uzstājās Valmieras Vājdzirdīgo bērnu internātvidusskolas – attīstības centra Skolēnu mācību uzņēmums „Cutey’s”.

Pasākumā ar savu klātbūtni pagodināja arī JA–YE Latvija atbalstītāji un sadarbības partneri: Latvijas Televīzijas ģenerāldirektors Edgars Kots, Latvijas tirdzniecības un rūpniecības kameras valdes priekšsēdētājs Jānis Endziņš, AS Swedbank valdes loceklis Daniils Ruļovs un citi.

JA-YE Latvija saka milzīgu paldies visiem saviem uzticamajiem sadarbības partneriem, un it īpaši dažiem no tiem, godinot tos ar tituliem šādās kategorijās:

“JA–YE Latvija Gada sociāli atbildīgākais uzņēmums 2012” – AS Swedbank
“JA–YE Latvija Gada krustvecāks skolai 2012” – Gatis Sprūds, SIA CDI
“JA–YE Latvija Gada sadarbības augstskola 2012” – Rīgas Ekonomikas augstskola
“JA–YE Latvija Gada sadarbības pašvaldība 2012” – Cēsu novada pašvaldība
“JA–YE Latvija Gada sadarbības informatīvais partneris 2012” – Latvijas TelevīzijaFoto no pasākuma:

1. daļa - Rīgas pils

2. daļa - viesnīca "Gutenbergs"

 
Pieslēdzieties, lai pievienotu komentāru