31.07.2012

Skolēnu mācību uzņēmums “EasyDo” gūst žūrijas atzinību Eiropas finālā

Skolēnu mācību uzņēmums (SMU) “EasyDo” atgriezies no Eiropas fināla Rumānijas galvaspilsētā Bukarestē, kur 31 valsts konkurencē cīnījās par Eiropas labākā skolēnu mācību uzņēmuma titulu.

Latvijas pārstāvji SMU “EasyDo” un viņu jaunās paaudzes priekšauti dažādām dzīves situācijām saņēma žūrijas atzinību, bet par Eiropas fināla uzvarētājiem tika pasludināts SMU “Sign4Life” no Īrijas, kas izveidojuši mobilo aplikāciju ērtai zīmju valodas apguvei.

Latviešu SMU „EasyDo” dibinājuši Rīgas Valsts 3. ģimnāzijas skolēni Toms Bārda un Kristīne Kleina (skolotājs – Andris Priekulis). Latvijas mēroga SMU finālā viņi šogad ieguva godpilno 1.vietu, tādēļ izcīnīja iespēju pārstāvēt valsts godu Eiropas finālā. SMU „EasyDo” produkcijas klāstā ir trīs dažādi jaunās paaudzes priekšauti – EasyClean ērtai telpu uzkopšanai, EasyCook gatavošanai virtuvē un EasyGrill priekšauts no nedegoša materiāla – ērtai grilēšanai.


SMU „EasyDo” pateicas par finansiālu atbalstu dalībai Eiropas finālā a/s Swedbank, Rīgas domei, a/s Lattelecom, Vides Pakalpojumu Grupai, Dome Hotel & SPA, Epata Studi. Paldies arī draugiem.lv par konsultatīvu atbalstu!”


Toms Bārda, SMU “EasyDo”:
Bija ļoti vērtīgi piedalīties Eiropas finālā. Interesanti bija pašam salikt savu stendu, ko iepriekš tik ilgi bijām gatavojuši – biju nedaudz satraucies, kā tas dzīvē izskatīsies, bet bija ļoti labi. Bija arī forši pārvarēt bailes, prezentējot savu uzņēmumu – pēc tam bija laba sajūta, ka viss izdevies godam. Interesanti bija arī redzēt citu valstu dalībnieku idejas, tomēr apstaigāt citus stendus daudz nesanāca, jo mūsu stends bija ļoti pieprasīts, bija nemitīgi jārāda un jāstāsta par mūsu produkciju.
Pirms devāmies uz Rumāniju, man likās, ka citiem būs daudz labāks sniegums, taču bijām diezgan vienādā līmenī. Žūrijas pārstāvis teica, ka mūsu prezentācija bija ļoti laba un arī produkts šķita interesants, tomēr līdz pirmajām vietām netikām, jo uzvarētājiem bija labāki finanšu radītāji. Tomēr ir patīkami apzināties, ka arī mēs esam žūrijas favorīti.
Mums ir vairākas idejas, ko varētu darīt nākotnē saistībā ar “EasyDo”. Galvenais ir nepadoties pusceļā, jo sākums vienmēr ir grūtākais, bet, ja patīk tas, ko dara, tad agri vai vēlu pienāk brīdis, kad viss iet no rokas!


Andris Priekulis, Rīgas 3. ģimnāzijas direktors:
Man kā skolas direktoram un skolotājam šī ir nenovērtējama pieredze, kas raisa domāšanu un motivē darbībai. Man ir ārkārtīgi liels gandarījums redzēt, ka latviešu dalībnieki it nemaz neatpaliek no Eiropas līmeņa un kvalitātes ziņā pat ierindojas topa augšgalā. Vēlreiz pārliecinājos, cik svarīgi vienlaikus ar citām kompetencēm skolēnos attīstīt uzņēmējspējas. Kopumā jāteic, ka „Junior Achievement – Young Enterprise Latvija” ir ļoti patīkams skolas partneris – biedrībai ir instrumenti, cilvēkresursi un sadarbības partneri, kas sniedz skolēnu izglītībai tādu pieviento vērtību, ko skola viena pati nekad nevarēs nodrošināt.

Aigars Rostovskis, “Junior Achievement – Young Enterprise Latvija” Padomes priekšsēdētājs:
Latviešu komandas dalību Eiropas finālā vērtēju pozitīvi. Gan lokālās, gan starptautiskās sacensības ir labs mācību process, kas motivē padziļinātāk interesēties par ekonomiku un biznesu. Tomēr tos, kas būs veiksmīgi biznesā, parādīs reālā dzīve. Viss atkarīgs no tā, vai jaunieši strādās un mācīsies tālāk.

Par SMU un “Junior Achievement – Young Enterprise Europe”
Starptautiskais biznesa izglītības organizāciju tīkls “Junior Achievement – Young Enterprise Europe” ik gadu rīko Eiropas līmeņa konkursu Skolēnu mācību uzņēmumiem (JA-YE Europe Company of the Year Competition), kur tiek noskaidrots veiksmīgākais Skolēnu mācību uzņēmums Eiropā. Pasākums katru gadu notiek citā valstī, un šogad tas no 19. – 22. jūlijam notika Rumānijas galvaspilsētā Bukarestē.
SMU ir mācību nolūkos dibināts uzņēmums, kas pilda īsta uzņēma funkcijas un darbojas reālā vidē – skolēni ražo un pārdod savu produktu, piedalās SMU gadatirgos. 4 – 12 mēnešu laikā skolēniem ir iespēja attīstīt visplašāko uzņēmējspēju loku – laika plānošanas prasmi, komunikācikas prasmi un stratēģisko domāšanu u.c.. SMU praktiskā mācību programma ir neatņemama mācību procesa sastāvdaļa ekonomikas, sociālo zinību un citos mācību priekšmetos gandrīz visā Eiropā. SMU programmas stratēģiskais atbalstītājs Baltijas valstīs ir a/s Swedbank.
Biedrības “Junior Achievement – Young Enterprise Latvija” (JA-YE Latvija) mērķis ir pilnveidot jauniešu zināšanas un prasmes uzņēmējdarbībā, izmantojot praktiskās metodes visos izglītības līmeņos, lai radītu nākotnes starptautiskos līderus un nozaru ekspertus, kuri spētu paaugstināt Latvijas konkurētspēju.
SMU programmā 2011./2012.mācību gadā tika reģistrēti 640 mācību uzņēmumi, no kuriem aktīvi darbojās 274. 45% SMU programmas dalībnieki vecumā no 18 – 25 gadiem JA-YE Latvija aptaujā atzinuši, ka plāno veidot savu uzņēmumu. Vidēji 15% SMU programmas dalībnieku arī uzsāk savu biznesu vecumā no 20 – 29 gadiem, bet 36% plāno to uzsākt tuvāko trīs gadu laikā. (no “Junior Achievement – Young Enterprise Europe” veiktā pētījuma).

Pieslēdzieties, lai pievienotu komentāru