02.01.2013

Aizvadīts lielākais Skolēnu mācību uzņēmumu gadatirgus Latvijas vēsturē

15.decembrī modes un izklaides centrā Rīga Plaza biznesa izglītības biedrība JA-YE Latvija sadarbībā ar Swedbank rīkoja ikgadējo Vislatvijas Skolēnu mācību uzņēmumu Ziemassvētku gadatirgu. Šogad tas pulcēja rekordlielu dalībnieku skaitu.

Uzsākot šo Ziemassvētku tradīciju pirms vairākiem gadiem, gadatirgū pulcējās ap 30 skolēnu mācību uzņēmumu, taču šogad dalībnieku skaits sasniedza rekordu – tajā piedalījās 129 Skolēnu mācību uzņēmumi no visas Latvijas, savos pirmajos uzņēmējdarbības mēģinājumos piedāvājot pircējiem visdažādāko produkciju.

Gadatirgus atklāšanā skolēniem uzrunu teica Latvijas tirdzniecības un rūpniecības kameras vadītājs Jānis Endziņš, norādot uz iemesliem kādēļ jauniešiem ir vērts kļūt par uzņēmējiem:

„Pirmais - uzņēmējdarbība dod patiesu brīvību un neatkarību. Jūs paši izlemjat ko un kā darīsiet. Sasniedzot jau panākumus varēsiet baudīt brīvību, ko rada finansiālā neatkarība – braukt turp, kur vēlaties, darīt to, ko vēlaties. Otrais – uzņēmējdarbība ir sabiedrībai un valstij nepieciešama, jo uzņēmējs rada darba vietas citiem un no nodokļiem tiek uzturēta valsts. Šodien būt uzņēmējam ar katru dienu kļūst prestižāk un arvien vairāk cilvēki vairs neatbalsta Padomju laiku uzskatus, atbilstoši kuriem tirgošanās bija nelikumīga darbība. Un trešais – uzņēmējdarbība ir ļoti interesants process, kur konkurence spiež visu laiku būt radošam.”

 Paralēli gadatirgus norisei JA-YE Latvija dalībskolu skolotāji varēja papildināt savas zināšanas A līmeņa tālākizglītības kursos, kur eksperti informēja par aktualitātēm Latvijas ekonomikā. Par eiro ieviešanu Latvijā skolotājiem stāstīja Latvijas Bankas prezidents Ilmārs Rimšēvičs.

Skolēnu mācību uzņēmumu sniegumu gadatirgū vērtēja kompetenta žūrija augstskolas „Turība” valdes priekšsēdētāja Alda Baumaņa vadībā. Žūrija izvērtēja skolēnu veikumu sešās kategorijās.

Par „Labāko pārdošanas komandu” tika atzīts SMU „PAFF” (Jelgavas Spīdolas ģimnāzija), kas ražo inovatīvus burbuļpūšamos. Tie ir īpaši izturīgi  un iepakoti savdabīgā dizaina traukā, kas nevar tik viegli apgāzties un izlīt. SMU „PAFF” produkcijas klāstā ir gan parastie, gan ultravioletajā gaismā spīdoši burbuļpūšamie. Dāvanu burbuļu ražotājiem bija sarūpējusi „Coca-Cola Hellenic Latvija”.

A/S „Latvijas valsts meži” balvu nominācijā „Videi draudzīgs produkts” saņēma SMU „Jūsu komfortam” no Rīgas Valsts 1. ģimnāzijas. Jaunieši ražo pledus ar īpašām kabatām.

Par „Sociāli atbildīgāko Skolēnu mācību uzņēmumu” tika atzīts SMU „NICO” no Rīgas Valsts 3.ģimnāzijas, kas piedāvā adītas šalles ar kapuci – tās meistarojuši Madonas seniori. Jauniešiem īpaša dāvana no Korporatīvās ilgtspējas un atbildības institūta. Nominācijā „Inovatīvākais produkts” par uzvarētājiem kļuva un SIA „CDI” balvu ieguva SMU „JAI” no Liepājas Valsts tehnikuma, bet par „Labāko stendu” tika atzīsts SMU „Cat Gym” veikums no Rīgas Klasiskās ģimnāzijas, kas ražo dzīvnieku trenažierus. Balvu jauniešiem bija sarūpējuši pārstāvji no AS „Tallink Latvija”.

Visbeidzot Ziemassvētku noskaņā par„Labāko dāvanu” tika atzīti SMU „Dream Sleep” (Madonas Valsts ģimnāzija) ražotie dažāda veida spilveni, kas ir ērti paņemami līdzi un piemēroti gulēšanai mašīnā, autobusā, vilcienā vai lidmašīnā. Jaunieši saņēma dāvanu no modes un izklaides centra „Riga Plaza”. Visus uzvarētājus un nominantus sveica arī Swedbank, dāvājot katram gardu kliņģeri.

Paldies psākuma atbalstītājiem Swedbank, Coca-Cola Hellenic Latvia,modes un izklaides centram Rīga Plaza, Tallink Latvija, A/S Latvijas valsts meži, informatīvajam atbalstītājam portālam draugiem.lv! Paldies arī Riga Business School, uzņēmumiem Fazer Latvija, Skrivanek, Lietišķās informācijas dienestam par atbalstu un Rīgas Dzirnavniekam parAXA produkciju!


Pieslēdzieties, lai pievienotu komentāru