08.01.2013

Ēnu dienā aicina izzināt darba tirgū pieprasītas profesijas

Līdz 23.janvārim uzņēmumi un organizācijas ir aicināti pieteikt vakances ikgadējai karjeras izglītības akcijai „Ēnu diena”, kas šogad notiks 13. februārī. Skolēnu pieteikumi Ēnu dienai tiks pieņemti no 23. – 30.janvārim, bet līdz 5. februārim uzņēmumiem būs jāapstiprina izvēlētās „ēnas”.


Ēnu dienas akcijā kā „ēnu devējs” var piedalīties jebkurš uzņēmums, organizācija vai institūcija, bet par darbinieka „ēnu” var kļūt ikviens 1. – 12.klašu skolēns. Akcijas organizētāji aicina uzņēmumus aktīvi piedalīties Ēnu dienā, lai jauniešiem dotu iespēju jau skolas laikā apzināt vajadzīgās kompetences veiksmīgam startam darba tigū. Taču skolēnus, kuri vēl nav sapratuši savu profesionālo aicinājumu, aicina iepazīt profesijas, kuras nākotnē būs ļoti pieprasītas.

"Lēmums par profesijas izvēli, kas ir viens no nopietnākajiem lēmumiem dzīvē, ir jāpieņem rūpīgi pārdomāts. Ēnu diena ir unikāla iespēja saņemt pieredzi par profesiju vai uzņēmumu, kas ir jūsu "sapņu darbs". Vienlaikus varat pārbaudīt, cik pamatoti ir mīti un stereotipi par šo darbu. Savukārt uzņēmumiem tā ir iespēja gan parādīt savas labās lietas, gan pašiem sev vēlreiz atgādināt, cik lieliski jūs esat. Domāju, ka ikviens, kurš "ēnojis" vai bijis "ēnojamais" šo pieredzi atceras kā ļoti pozitīvu", uzsver Swedbank valdes loceklis un Uzņēmumu apkalpošanas pārvaldes vadītājs Daniils Ruļovs.

Ēnu diena ikvienam uzņēmumam ir lieliska iespēja iedvesmot savus nākamos darbiniekus un kolēģus mērķtiecīgai karjerai, kā arī paskatīties uz savu profesiju un tās ikdienu no malas. Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras (LTRK) valdes priekšsēdētājs Jānis Endziņš uzsver akcijas nozīmi situācijas normalizēšanai darba tirgū: „Nav noslēpums, ka gadu no gada vidusskolu absolventi izvēlas studijas turpināt sabiedrībā populārajās sociālo zinātņu programmās, pēc kurām realitātē – darba tirgū – pieprasījums mazinās ļoti strauji. Ēnu diena uzņēmējiem paver lielisku iespēju iepazīstināt jauniešus ar profesijām, kurās kvalificētu speciālistu trūkst, ļaut izzināt šo jomu plusus un arī mīnusus no praktiķiem, tādejādi mudinot izvēlēties Latvijas tautsaimniecībai nepieciešamu zināšanu apguvi.”

Šogad akcijā īpaši aicināti piedalīties informācijas un komunikācijas tehnoloģiju (IKT) uzņēmumus, lai veicinātu jauniešu interesi par šodien aktuālo un strauji augošo IKT nozari. ES prognozes liecina − IKT profesionāļu trūkums Eiropā 2015. gadā var sasniegt pat 700 000 speciālistu, un tas nozīmē – šajā jomā nākotnē būs darbs, bet vai arī pieteikami daudz kvalificētu darbinieku?

Biznesa izglītības biedrība Junior Achievement – Young Enterprise Latvija Ēnu dienu organizē jau divpadsmito gadu.Pērn Ēnu dienai reģistrējās 423 uzņēmumi, piedāvājot kopumā 4899 ēnošanas vakances. Uz tām kopumā pieteicās 10 171 skolēns jeb divas reizes vairāk interesentu, nekā vakanču. Tādēļ aicinām uzņēmumus un organziācijas būt aktīviem akcijas dalībniekiem, lai stiprinātu darba devēju un nākamo darba ņēmēju un partneru savstarpējo sadarbību!” aicina JA-YE Latvija valdes priekšsēdētājs Jānis Krievāns.

Pieslēdzieties, lai pievienotu komentāru