05.03.2013

13.martā Rīgā sāksies Eiropas Skolēnu mācību uzņēmumu gadatirgus 2013

No 13. līdz 15. martam Rīgā, modes un izklaides centrā Riga Plaza pulcēsies ap 400 Eiropas labākie Skolēnu mācību uzņēmumu (SMU) dalībnieki no 26 valstīm, lai pierādītu savas uzņēmējspējas Eiropas SMU gadatirgū JA-YE Europe Trade Fair 2013. Šāds pasākums Baltijā notiek pirmoreiz.

JA-YE EuropeTrade Fair ir ikgadēja un neatņemama Skolēnu mācību uzņēmumu programmas sastāvdaļa, ko Eiropas Komisija atzinusi par “Labo praksi uzņēmējdarbības izglītībā” (Best Practice in Entrepreneurship Education). Šogad gadatirgus tēma ir ekoloģija un jaunās tehnoloģijas, jo tieši šajās jomās iedvesmu savām biznesa idejām smēlušies lielākā daļa gadatirgus dalībnieku.Vistālākie viesi un skaitliski lielākā delegācija Latvijā ieradīsies no Botsvānas (Āfrika)ar 53 dalībniekiem.

„Pasākuma ietvaros ikvienam apmeklētājam būs iespēja iedvesmoties interesantām biznesa idejām, kā arī pašiem iegādāties neparastus Eiropas topošo uzņēmēju radītos produktus. Uz Eiropas gadatirgu ieradīsies  arī vairāki svarīgi Eiropas uzņēmēji, piemēram Hyundai Motor Europe viceprezidents Allan Rushforth un ietekmīgās norvēģu kompānijas FERD prezidents Johan H. Andresen un citi. Tas vien norāda uz šī starptautiskā pasākuma nozīmīgumu, tādēļ nelaidiet garām iespēju to apmeklēt,” norāda JA-YE Latvija valdes priekšsēdētājs Jānis Krievāns.

Eiropas Skolēnu mācību uzņēmumu gadatirgus ietvaros Rīgā gaidāmi vairāki vērienīgi pasākumi:
· 13.martā no plkst. 15:00 līdz 18:30notiks JA-YE Europe Starptautiskā skolotāju konference, pulcējot ap 200 skolotāju no 26 valstīm, to skaitā arī Latvijas. Skolotāju konferencē uzrunu teiks Latvijas Izglītības un zinātnes ministrs Roberts Ķīlis. Ar lekciju par to, kā jauniešos radīt uzņēmējdarbības garu, skolotājus iedvesmos Rīgas Ekonomikas augstskolas pasniedzējs Fionn Dobbin, savukārt Riga Business School pasniedzējs Claudio Rivera vadīs skolotāju grupu darbu.

· 14.martā no plkst. 10:30 – 16:30ikviens ir aicināts uz starptautiskā pasākuma centrālo notikumu – Eiropas Skolēnu mācību uzņēmumu gadatirgu modes un izklaides centrā Riga Plaza (Rīgā, Mūkusalas ielā 71). Eiropas SMU gadatirgu ar svinīgu uzrunu atklās LR Saeimas priekšsēdētāja Solvita Āboltiņa. 45 Skolēnu mācību uzņēmumi no 26 Eiropas valstīm tirgos savu inovatīvo produkciju Riga Plaza telpās līdz plkst. 16:30. Tikmēr SMU vērtēs žūrija, kuras sastāvā būs dažādu uzņēmumu vadības pārstāvji, to skaitā Latvijas tirdzniecības un rūpniecības kameras valdes loceklis un SIA Sakret vadītājs Andris Vanags, Lattelecom E-darījumu biznesa daļas direktors Arvils Kupris, modes un izklaides centra Riga Plaza direktore Iveta Priedīte, portāla Draugiem.lv runasvīrs Jānis Palkavnieks u.c. Savukārt Eiropas SMU gadatirgus žūrijas priekšsēdētāja pienākumus pildīs Swedbank valdes loceklis un uzņēmumu apkalpošanas pārvaldes vadītājs Daniils Ruļovs.

Skolēnu mācību uzņēmumus no dažādām valstīm žūrija izvērtēs vairākās kategorijās, pasniedzot trīs Signature Awards:

·Riga City Council Innovative Product Award

·Coca-Cola Social Responsible Business Award

·Riga Plaza Best Marketing Award

Pats labākais Skolēnu mācību uzņēmums iegūs galveno titulu –Best Overall Company. Eiropas SMU gadatirgus laureāti tiks apbalvoti svinīgā ceremonijā, kas norisināsies 14.marta vakarāRadisson Blu Latvija.

Pasākumu atbalsta: modes un izklaides centrs Riga Plaza, SIA Coca-Cola Hellenic Latvia un Rīgas dome. Par pasākumu informē portāli draugiem.lv, Tvnet.l,  uzdevumi.lv un radio SPIN FM.

Pieslēdzieties, lai pievienotu komentāru