06.04.2013

Starptautiskais Skolēnu mācību uzņēmumu festivāls svin piecu gadu jubileju

HTML Online Editor Sample

Biznesa izglītības biedrība Junior Achievement – Young Enterprise Latvija ar Swedbank atbalstu no 9. līdz 11.aprīlim modes un izklaides centrā Rīga Plaza organizē Starptautisko Skolēnu mācību uzņēmumu festivālu, kura laikā 77 Skolēnu mācību uzņēmumi no 10 dažādām valstīm sacentīsies par labākā Skolēnu mācību uzņēmuma titulu, kā arī varēs iepazīties ar citu valstu topošajiem uzņēmējiem un viņu biznesa idejām!

Vēl tikai pirms mēneša Rīgā uzņēmām Eiropas Skolēnu mācību uzņēmumu gadatirgu, kurš Baltijā notika pirmo reizi. Taču arī Starptautiskais Skolēnu mācību uzņēmumu festivāls nav zaudējis savu aktualitāti – šogad svinēsim tā piecu gadu pastāvēšanas jubileju. Tas nozīmē, ka ik gadu par uzņēmējdarbības iespējām Latvijā uzzina vismaz 500 Eiropas topošie uzņēmēji un viņu skolotāji, tādejādi veicinot starptautisku sadarbību,” uzsver Starptautiskā Skolēnu mācību uzņēmumu festivāla aizsācējs, Junior Achievement – Young Enterprise Latvija valdes priekšsēdētājs Jānis Krievāns. Festivālā šogad piedalās 77 Skolēnu mācību uzņēmumi no Turcijas, Igaunijas, Zviedrijas, Norvēģijas, Nīderlandes, Dānijas, Somijas, Austrijas, Lietuvas un Latvijas.

Festivāla ietvaros 10.aprīlī modes un izklaides centrā Rīga Plaza (Mūkusalas ielā 71, Rīgā) norisināsies gadatirgus, kur ikviens interesents varēs apmeklēt Skolēnu mācību uzņēmumu stendus, lai iepazītos ar jaunajiem uzņēmējiem no 10 Eiropas valstīm, kā arī lai iegādātos kādu no skolēnu piedāvātajiem pakalpojumiem vai saražotajiem produktiem. Gadatirgus laikā Skolēnu mācību uzņēmumi sacentīsies vairākās nominācijās, uzvarētājus noteiks kompetenta žūrija, kuras sastāvā būs Latvijas vadošo augstskolu pārstāvji, privāti uzņēmēji un nozaru profesionāļi. Festivālā tiks noskaidroti uzvarētāji šādās nominācijās:

Swedbank Most Innovative Product Award – Swedbank balva visinovatīvākajam produktam;

Coca-Cola Socially Responsible Award– Coca-Cola balva sociāli atbildīgākajam Skolēnu mācību uzņēmumam;

Riga Plaza Best Sales/Marketing Award – Rīga Plaza balva labākajam pārdošanas/mārketinga risinājumam;

Draugiem.lv  Best Advertisement Award – Draugiem.lv balva labākajai Skolēnu mācību uzņēmumu reklāmai;

BA School of Business and Finance Best Trade Fair Display Stand Award – Banku Augstskolas balva labākajam gadatirgus stendam;

The Best Company of International Student Company Festival 2013 – Labākais Skolēnu mācību uzņēmums Starptautiskā Skolēnu mācību uzņēmumu festivāla 2013 kopvērtējumā.

Festivāla uzvarētāji tiks paziņoti 10.aprīlī plkst 21:00 Starptautiskā Skolēnu mācību uzņēmumu festivāla svinīgā noslēguma ceremonijā, kas notiks koncertzālē Palladium Rīga. Uzvarētājiem muzikālu pārsteigumu sagatavojuši Latvijas pārstāvji šī gada Eirovīzijas dziesmu konkursā – grupa PER.                                                                                                                                                       

Pasākuma ietvaros starptautiskā skolotāju delegācija 10.aprīlī dosies uz oficiālu pieņemšanu LR Saeimas namā ar Saeimas priekšsēdētājas Solvitas Āboltiņas piedalīšanos, bet 11.aprīlī skolotāji viesosies vairākos Latvijas uzņēmumos, lai klātienē iepazītos ar uzņēmējdarbības vidi Latvijā. Plānots apmeklēt uzņēmumus draugiem.lv, Getliņi EKO, SAF Tehnika, Dzintars, Livonia Print un citus. Pēcpusdienā biznesa augstskolā Turība skolotājiem būs iespēja piedalīties Rīgas Ekonomikas augstskolas lektoru Sandras Slokenbergs un Vandas Daukstas sniegtajā meistarklasē par prezentēšanas prasmēm un to lomu veiksmīgā karjeras veidošanā, bet skolēniem tikmēr norisināsies sadraudzības sporta spēles.

Latviju Starptautiskajā festivālā šogad pārstāv desmit Skolēnu mācību uzņēmumi, kuri ieguvuši 1. vietu kādā no nominācijām Vislatvijas Ziemassvētku gadatirgū (saraksts pielikumā).

Uz pasākumu aicina: Swedbank, Coca-Cola Hellenic Latvia un Rīga Plaza.
Informē draugiem.lv un uzdevumi.lv. Paldies par atbalstu arī Pūre Chocolate,  biznesa augstskolai Turība, Banku Augstskolai un Rīgas Ekonomikas augstskolai

Pieslēdzieties, lai pievienotu komentāru