07.05.2013

9.maijā JA-YE Latvija noskaidros labākos skolēnu biznesa plānus

Biznesa izglītības biedrība Junior Achievement – Young Enterprise Latvija sadarbībā ar Swedbank un Latvijas Universitātes Ekonomikas un vadības fakultāti 9.maijā organizē Biznesa plānu konkursa finālu. Konkursam šogad iesniegti 38 biznesa plāni, bet finālā sacentīsies 12 labākie no dažādiem Latvijas reģioniem – Bauskas, Cēsīm, Iecavas, Nautrēniem, Jelgavas, Rīgas, Limbažiem un Madonas.

Šogad konkursa finālā iekļuvuši biznesa plāni par ekoloģisku koka izstrādājumu ražošanu un tirgošanu Baltijas valstīs, matemātikas privātstundu pasniegšana, deju e-žurnāla izveide, saldētu ogu un medus produktu ražošana, dažāda dizaina spilveni, lukturīši – suvenīri, kā arī vairāki ēdināšanas pakalpojumi.

JA-YE LatvijaBiznesa plānu konkursa mērķis ir motivēt jauniešus attīstīt prasmes biznesa plānu veidošanā, kuri tiktu īstenoti dzīvotspējīgos uzņēmumos Latvijā. Konkursā varēja piedalīties visu JA-YE Latvija dalībskolu 10. – 12. klašu skolēni, paši saviem spēkiem izstrādājot biznesa plānus savām idejām.

Biznesa plānu konkursa 1.vietas ieguvējam Latvijas UniversitātesEkonomikas un Vadības fakultāte dāvās viena gada bezmaksas studiju vietu kādā no pamatstudiju programmām, savukārt 2.vietas ieguvējs varēs doties TALLINK Latvija sarūpētā ceļojumā uz Stokholmu, bet trešā vieta iegūs vērtīgu biznesa literatūru. Visu trīs pirmo vietu ieguvēji saņems žurnāla Forbesabonementu, kā arīīpašas piemiņas veltes no JA-YE Latvija galvenā sadarbības partnera – Swedbank.

Konkursa finālā skolēnu biznesa plānus vērtēs kompetenta  žūrija , kuras sastāvā būs Latvijas Ekonomikas attīstības foruma  biedrs Armands Jurjevs,LU Ekonomikas un vadības fakultātes profesors Māris Purgailis, Swedbank Apgrozāmo līdzekļu daļas vadītājs un Iespējamās misijas Ekonomikas un līderības skolotājs Mārtiņš Drusts, Latvijas Darba devēju konfederācijas viceprezidente, biedrības „Līdere” valdes priekšsēdētāja un SIA "Lietišķās informācijas dienests" izpilddirektore Aiva Vīksna, Latvijas Viesnīcu un restorānu asociācijas izpilddirektore Santa Graikste, Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras projektu vadītāja Ilze Vanaga,kā arī JA-YE Latvija valdes priekšsēdētājs Jānis Krievāns.

Svinīgu uzrunu pasākuma noslēgumā teiks Eiropas Parlamenta deputāte, profesore, ekonomikas doktore un LEAF prezidente Inese Vaidere unLEAF vārdā pasniegs simpātiju balvu.

Iepriekšējā gadā JA-YE Latvija biznesa plānu konkursā uzvarēja Annas Rukas biznesa plāns siena granulu ražotnes izveidei Grundzāles pagastā, kur viņas ģimenei ir saimniecība. “Man šķiet, ka jauniešiem laukos galvenokārt vajag ideju, no kā sākt. Ja ir ideja un pamats, ja ir sākums, tad uzņēmīgie jaunieši Latvijas laukos būtu. Dalība konkursā un biznesa plāna izstrāde man ļoti palīdzēja, jo arī turpmāk būs jāraksta projekti, un šī bija laba pieredze nākotnei,” pērn atzina konkursa laureāte.

Biznesa plānu konkursa 2013 finālisti


Pieslēdzieties, lai pievienotu komentāru