13.05.2013

Noskaidros šogad labākos Skolēnu mācību uzņēmumus

Jau rīt, 14.maijā Junior Achievement – Young Enterprise Latvija sadarbībā ar Swedbank organizē „Jauno uzņēmēju dienu 2013”, kuras ietvaros notiks valsts mēroga Skolēnu mācību uzņēmumu fināls. Pasākums notiks Latvijas Universitātes Lielajā aulā (Raiņa bulvārī 19, Rīgā) no 10:30 rītā līdz 19:00 vakarā. Tajā pulcēsies gan Skolēnu mācību uzņēmumu programmas finālisti, gan viņu skolotāji un atbalstītāji.

 

Biznesa izglītības biedrības Junior Achievement – Young Enterprise Latvijaprogrammas „Skolēnu mācību uzņēmumi” ietvaros šogad 4. – 12. klašu grupā tika nodibināti un mācību gada laikā attīstīti 360 skolēnu mācību uzņēmumi (SMU*), kas ir lielākais aktīvo skolēnu mācību uzņēmumu skaits kopš programmas ieviešanas Latvijā 1991.gadā.

Pasākuma laikā ikvienam interesentam būs iespēja klātienē iepazīties ar šī gada 16 labākajiem SMU pamatskolas grupā un 15 labākajiem SMU vidusskolas grupā, būs iespēja arī apskatīt un iegādāties jauniešu saražoto produkciju (pilns finālistu saraksts un viņu biznesa ideju saraksts pielikumā).

Kompetenta žūrija LTRK valdes priekšsēdētāja Jāņa Endziņa vadībā izvērtēs jauniešu darbu SMU programmā. Vidusskolas grupas SMU 1.vietas ieguvēji ar Swedbank atbalstu dosies pārstāvēt Latviju Eiropas finālā Londonā, kā arī saņems budžeta vietas studijām biznesa augstskolā Turība. Pamatskolas SMU 1.vietas ieguvēji un vidusskolas 2.vietas ieguvēji dāvanā saņems kruīza ceļojumu uz Stokholmu no Tallink Latvija. Visi laureāti dāvanā saņems Fazer šokolādes konfektes, savukārt vidusskolas SMU 1.-3.vietu ieguvēji iegūs arī žurnāla FORBES gada abonementu. Pasākumu informatīvi atbalsta portāls Draugiem.lv un Uzdevumi.lv. Simpātiju balvas saviem favorītiem pasniegs arī Banku augstskola, Latvijas Komercbanku asociācija, Latvijas Banka, advokātu birojs Glimstedt un Partneri, kā arī Uzdevumi.lv

Pasākuma noslēguma ceremonijā plkst 17:30 LU Lielajā aulā uzrunu laureātiem teiks LR Saeimas priekšsēdētāja Solvita Āboltiņa.Tiks apbalvoti arī citu JA-YE Latvija konkursu laureāti – Biznesa pasaku konkursa labāko darbu autori, zīmēšanas konkursa „Radošs un uzņēmīgs” uzvarētāji, kā arī radošo reklāmu konkursa „Cita Holivuda” laureāti. Šogad reklāmu konkursam „Cita Holivuda” bija seši uzdevumu devēji – Coca-Cola Hellenic Latvia, CSDD, Latvijas valsts meži un EuroAWK, Atlants.lv, Tallink Latvija, Swedbank un Draugiem.lv. Kopumā konkursam tika iesniegti 386 darbi.

Skolēnu mācību uzņēmumu programmas mērķisir veicināt skolēnu uzņēmību un uzdrīkstēšanos, sekmēt viņu prasmes inovatīvu un radošu ideju attīstībā, attīstīt skolēnu spējas pieņemt pārdomātus un pamatotus lēmumus, kas veicina personisko un sabiedrisko labklājību, vienlaikus pārbaudot viņu uzņēmējspējas praktiskā darbībā.

Sekojiet pasākuma aktualitātēm: www.draugiem.lv/smu


Pieslēdzieties, lai pievienotu komentāru