16.05.2013

Noskaidroti Junior Achievement Latvija Skolēnu mācību uzņēmumu fināla uzvarētāji

HTML Online Editor Sample

Svinīgā ceremonijā 14.maija vakarā „Jauno uzņēmēju dienas 2013” ietvaros notika JA-YE Latvija un Swedbank rīkotais Skolēnu mācību uzņēmumu (SMU) fināls, kurā 15 pretendenti sacentās par iespēju pārstāvēt Latviju Eiropas SMU finālā Londonā. Par uzvarētājiem šogad tika pasludināti ceļošanai īpaši piemērotu spilvenu ražotāji no Madonas – SMU Dream Sleep.

2.vietu un Tallink Latvija ceļojumu uz Stokholmu saņēma kaķu trenažiera – barotavas izgudrotāji SMU Miau Gym no Rīgas Klasiskās ģimnāzijas, bet 3.vietu žūrijas vērtējumā ieguva SMU PAFF no Jelgavas Spīdolas ģimnāzijas, kas radījuši īpašu burbuļpūšamo, kas apgāžot neizlīst un naktī spīd.

Godpilnās 1.vietas ieguvēji no Madonas valsts ģimnāzijas atzīst, ka dalība Skolēnu mācību uzņēmumā devusi viņiem iespēju piedzīvot īstus uzņēmējdarbības procesus un attīstījusi spēju uzstāties publikas priekšā. Biznesa ideja radusies ceļojot.

Es nodarbojos ar sportu un tādēļ man sanāk daudz ceļot. Autobusā ir grūti pagulēt, un gribējās šo problēmu atrisināt. Tad nu vienā vakarā apsēdāmies un sākām ģenerēt, kāds šis spilvens varētu izskatīties, tika izveidoti vairāki prototipi, līdz nonācām pie labākā risinājuma,” par produkta idejas attīstību stāsta SMU Dream Sleep vadītājs Mairis Gailums.

Turpmākos divus mēnešus jaunieši gatavosies, lai ar Swedbank gādību jūlijā dotos uz Londonu pārstāvēt Latviju SMU Eiropas finālā. Žūrija atzinīgi novērtēja jauniešu saskanīgo darbu komandā, prezentēšanas prasmes, taču vēl jāpiestrādā pie sava klienta definēšanas. Visus 15 finālā iekļuvušos skolēnu mācību uzņēmumus vērtēja žūrija, kurā piedalījās Swedbank Operāciju izcilības projektu vadītājs Andis Garbars, biznesa augstskolas Turība Uzņēmējdarbības vadības fakultātes dekāne Vita Zariņa, Banku augstskolas studiju prorektore Līga Peiseniece, SIA LIC Gotus valdes priekšsēdētājs Atis Švinka, SuccessLAB biznesa un izaugsmes koučs Nataļja Gudakovska, RTU Rīgas Biznesa skolas direktors Jānis Grēviņš, Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras valdes priekšsēdētājs Jānis Endziņš.

Ir patiess prieks, ka drīz uzņēmēju saimei visticamāk pievienosies jauni,  perspektīvi uzņēmēji. Šajā konkursā ir viens uzvarētājs, bet teicamas nākotnes iespējas ir visiem. Kā žūrijas komisijas priekšsēdētājs varu apliecināt, ka ne žūrijas komisija noteiks, kuram no jums izdosies bizness. To noteiks tirgus un jūsu neatlaidība. Galvenais ir ticēt sev un neatlaidīgi strādāt. Arī pazīstamajai mūzikas grupai The Beatlesreiz ierakstu kompānijas menedžeris norādīja, ka grupai nav nākotnes no biznesa viedokļa. Ticiet sev! Ja ideja nestrādā, uzlabojiet to, vai sāciet jaunu, bet galvenais – ticiet sev un jums izdosies!” savā uzrunā novēlēja žūrijas priekšsēdētājs Jānis Endziņš.

Tikpat kompetenta žūrija izvērtēja arī pamatskolas jauniešu sniegumu – šajā grupā sacentās 16 SMU. Uzvaras laurus plūca SMU Burkā kundzes no Jelgavas Spīdolas ģimnāzijas, 2.vietā ierindojās Dižkoks, bet 3.vietu izcīnīja SMU SNK, abi no Bauskas sākumskolas.

span style="font-size:14px;">Pamatskolas grupas SMU vērtēja advokātu biroja Glimstedt un partneri direktors Ēriks Blumbergs, Swedbank Apgrozāmo līdzekļu daļas vadītājs un „Iespējamās misijas” Ekonomikas un līderības skolotājs Mārtiņš Drusts, Latvijas Darba devēju konfederācijas Reģionālās attīstības un sociālā dialoga koordinators Vidzemē Andrejs Bušenko, SIA CDI dibinātājs un vadītājs Gatis Sprūds, Latvijas Komercbanku asociācijas finanšu pratības projekta vadītāja Elita Pušpure, SIA Patte mārketinga vadītāja Ilze Rozenberga, portāla Uzdevumi.lv attīstības daļas vadītāja Svetlana Valdmane, portāla mammam.lv/tetiem.lv redaktore Audra Šauere, Latvijas Bankas ekonomiskās izglītotības interneta vietnes "Naudas skola" redaktoreAntra Slava.

SMU fināls un apbalvošanas ceremonija notika Latvijas Universitātes Lielajā aulā, un tajā pulcējās ap 200 JA-YE Latvija dalībskolu skolēni, viņu skolotāji un atbalstītāji. Ceremonijā tika apbalvoti arī citu JA-YE Latvija konkursu laureāti – Biznesa pasaku konkursa labāko darbu autori, zīmēšanas konkursa „Radošs un uzņēmīgs” uzvarētāji, kā arī radošo reklāmu konkursa „Cita Holivuda” laureāti. Šogad reklāmu konkursam „Cita Holivuda” bija seši uzdevumu devēji – Coca-Cola Hellenic Latvia, CSDD, Latvijas valsts meži un EuroAWK, Atlants.lv, Tallink Latvija, Swedbank un Draugiem.lv. Kopumā konkursam tika iesniegti 386 radoši darbi, no kuriem daudzi tiks izmantoti uzņēmumu reklāmas kampaņās.

Paldies „Jauno uzņēmēju dienas 2013” atbalstītājiem – Swedbank, Coca-Cola Hellenic Latvia, Latvijas valsts meži, Ceļu satiksmes drošības direkcijai, Tallink Latvija, Fazer Latvija, žurnālam Forbes, portālam Draugiem.lv un Uzdevumi.lv.

Par Skolēnu mācību uzņēmumu programmu

Biznesa izglītības biedrības Junior Achievement – Young Enterprise LatvijaSkolēnu mācību uzņēmumu programmas ietvaros šogad 4. – 12. klašu grupā tika nodibināti un mācību gada laikā attīstīti 360 skolēnu mācību uzņēmumi, kas ir lielākais aktīvo skolēnu mācību uzņēmumu skaits kopš programmas ieviešanas Latvijā 1991.gadā. Skolēnu mācību uzņēmumu programmas mērķisir veicināt skolēnu uzņēmību un uzdrīkstēšanos, sekmēt viņu prasmes inovatīvu un radošu ideju attīstībā, attīstīt skolēnu spējas pieņemt pārdomātus un pamatotus lēmumus, kas veicina personisko un sabiedrisko labklājību, vienlaikus pārbaudot viņu uzņēmējspējas praktiskā darbībā.


Pieslēdzieties, lai pievienotu komentāru