16.05.2013

Izglītības projekts “Start IT” aicinās skolēnus apgūt programmēšanu

HTML Online Editor Sample

Informācijas tehnoloģiju uzņēmums „Accenture Latvija”, RTU, biznesa izglītības biedrība „Junior Achievement – Young Enterprise Latvija”, Rīgas Valsts 1.ģimnāzija, Latvijas Informātikas skolotāju asociācija un Web&Mobile risinājumu izstrādes kompāniju ”MAKIT” uzsāks izglītības projektu „Start IT” vispārizglītojošajās skolās Latvijā. Projekta mērķis ir veicināt informātikas priekšmeta popularitāti skolēnu vidū, kā arī palielināt to skolēnu skaitu, kas apgūst informātikas priekšmetu padziļināti. Projekta ietvaros tiks pasniegti fakultatīvie programmēšanas kursi Latvijas skolās, kā arī izveidota programmēšanas apmācību metodiskā programma internetā. Projektu finansē darba grupas dalībnieki.

„Pieprasījums pēc IT speciālistiem pieaug ne tikai Latvijā, bet arī citviet Eiropā. Latvijā uz 2 miljoniem iedzīvotāju ir ap 10’000 IT speciālistu, Somijā uz 5.4 miljoniem ir 100’000 IT speciālistu. Darba iespējas nozarē ir ļoti plašas, vidējais atalgojums Latvijā ir ap 500 Ls, bet IT industrijā 1500 Ls. IT sistēmu izstrādes vai uzturēšanas pakalpojuma piegāde no Austrumeiropas ir 2-3 reizes lētāka, nekā tāda paša pakalpojuma piegāde no Rietumeiropas. Manuprāt, visi šie skaitļi liecina par milzīgu potenciālu, kuru plaša sabiedrības daļa neapzinās un pilnībā neizmanto. Ir jāmotivē jauniešus saskatīt perspektīvas, ko šī nozare paver gan individuāli, gan valstij kopumā, tāpēc kopā ar sadarbības partneriem uzsākām šo izglītības projektu,” stāsta “Accenture Latvija” vadītājs Maksims Jegorovs.

Projekta ietvaros izveidotie fakultatīvie programmēšanas kursi jaunajā mācību gadā tiks uzsākti vairākās vidusskolās Latvijā. Pašreiz norit sarunas par fakultatīvā kursa uzsākšanu Rīgas, Daugavpils, Liepājas, Jūrmalas, Rēzeknes, Valmieras, Ogres novada, Jēkabpils, Tukuma un Pierīgas vidusskolās.

 Sākot ar š.g. septembri, internetā izveidotajā portālā būs pieejama programmēšanas apmācību metodiskā programma. Tā ietvers video lekcijas, uzdevumus un testus un ļaus skolēniem apgūt programmēšanu arī pašmācību ceļā. Šī pieeja informātikas priekšmeta skolotājiem ļaus būtiski ietaupīt laiku, kas nepieciešams, lai sagatavotos mācību stundām. Projekta veidotāji aicina informātikas skolotājus izmantot izstrādāto programmēšanas metodisko programmu un ieviest fakultatīvā kursa pasniegšanu arī savās skolās.

Lai veicinātu projekta uzsākšanu Latvijas skolās, informātikas skolotāji aicināti apmeklēt konferenci, kas notiks š.g. 22.augustā, RTU telpās.

Projektam juridisko atbalstu sniedz uzņēmums „Reihmanis&Partners”, informatīvi atbalsta – „A/S Delfi”, „draugiem.lv”, „AS Diena”, „MTG”.

Par uzņēmumu „Accenture Latvija”

 „Accenture” ir starptautisks vadības konsultāciju, tehnoloģisko pakalpojumu un ārpakalpojumu uzņēmums, kas apkalpo savus klientus 120 pasaules valstīs. Uzņēmumā strādā 200 000 cilvēki 52 pasaules valstīs. „Accenture Latvija” filiāle dibināta 2002. gadā. Šobrīd „Accenture Latvija” ir lielākais IT uzņēmums Latvijā pēc darbinieku skaita, nodrošinot darbavietas vairāk kā 500 IT speciālistiem. Lielākie klienti: Nokia, NSN, BMW, Telenor, ICAP, Belgium Post u.c.

Papildu informācija:

Maksims Jegorovs

Projekta Padomes vadītājs

“Accenture Latvija” filiāles vadītājs

Tālr. +371 29496796

E –pasts: maksims.jegorovs@accenture.com

www.accenture.lv

 

Uldis Sukovskis

RTU mācību  prorektors

Tālr. +371 29423517

E-pasts: uldis.sukovskis@rtu.lv

 

Jānis Krievāns

„Junior Achievement – Young Enterprise” vadītājs

Tālr.+371 67339656

E-pasts: janis@jal.lv

 


Oskars Lūsis

Informātikas Skolotāju asociācijas valdes priekšsēdētājs

Tālr.+371 26403676

E-pasts: oskars.lusis@rtu.lv


Pieslēdzieties, lai pievienotu komentāru