06.06.2013

Biznesa simulācijas spēles JA TITAN Latvijas finālā triumfē Madonas komandas

Biznesa izglītības biedrības Junior Achievement - Young Enterprise Latvija, Swedbank un RTU Rīgas Biznesa skolas rīkotajā biznesa simulācijas spēles JA TITAN valsts mēroga finālā 1.vietu ieguvuši Madonas pilsētas 1.vidusskolas skolēni Jānis Kukārs, Jānis Ārents un Rūdolfs Kļaviņš (komanda Impossibru). Savukārt Jāņa Kukāra un Artūra Šteina komada GrumpyZombies šogad JA TITAN Eiropas līmeņa finālā ieguva 5.vietu.

Biznesa simulācijas spēlē JA TITAN – Virtual Business Challange 2013 spēlētāji iejūtas vadītāju lomā – katrai komandai ir savs uzņēmums online vidē, kuru iespējams attīstīt pēc pašu vēlmes, tirgojot nākotnes personalizētos portatīvos datorus. Pieņemot veiksmīgus biznesa attīstības lēmumus, spēlētaji attīsta uzņēmumu un sacenšas ar citiem, veiksmīgi nesot peļņu uzņēmuma dalībniekiem. JA TITAN spēle guvusi plašu atbalstu skolotāju un skolēnu vidū visā pasaulē, kā viens no labākajiem veidiem, kas ne tikai iemāca ekonomikas un biznesa vadības teoriju, bet arī māca pielietot to praksē!

Kopumā JA-YE Latvija, Swedbank un RTU Rīgas Biznesa skolas rīlkotajā JA TITAN finālā 13.jūnijā par uzvaru un Tallink Latvija dāvātu ceļojumu uz Stokholmu, kā arī JA-YE Latvija un RTU Bisnesa skolas piemiņas veltēm sacentās 15 komandas no visas Latvijas.

Savukārt Eiropas līmenī spēlē startēja 1488 skolēni, pārstāvot 514 komandas no 12 Eiropas valstīm. Sacensību pirmajā kārtā piedalījās 51 komanda no Latvijas, bet iespēju cīnīties par lielāko virtuālo tirgus daļu 2. raundā no Latvijas ieguva 23 komandas. Eiropas spēles trešajā kārtā iekļuva divas komandas no Latvijas – Sneaky Fox (Rūdolfs Kļaviņš un Edgars Kāposts) un GrumpyZombies (Artūrs Šteins un Jānis Kukārs), abas komandas no Madonas pilsētas 1.vidusskolu (skolotāja – Valtra Stangaine).

13.jūnijā pirms JA TITAN fināla spēles RTU Biznesa skolā arī notika informatīvs seminārs jauniešiem un skolotājiem par eksporta iespējām un stratēģijām. Par starptautisku projektu vadību skolēnus izglītoja RTU Rīgas Biznesa skolas direktors Jānis Grēviņš, bet par globālo stratēģiju stāstīja RTU Rīgas Biznesa skolas Padomnieku konventa priekšsēdētājs, Amerikas latvietis Voldemārs A. Innus. Savukārt par to, kādēļ uzsākt biznesu jau 20 gados un par to, kā jaunam latviešu uzņēmējam iekarot eksporta tirgu, personīgā pieredzē dalījās uzņēmuma SKATSKAT.LV dibinātājs un īpašnieks Mikus Opelts. Uzņēmums veido 360° panorāmas virtuālās tūres vietējiem un starptautiskiem klientiem. Viņš arī savulaik darbojies JA-YE Latvija Skolēnu mācību uzņēmumu programmā.

"Lai kļūtu par veiksmīgu uzņēmēju, ir nepieciešama laba ideja, atbilstoši līdzekļi un aizraujoša komanda. TITAN biznesa stratēģiskā spēle ir  lieliska iespēja to apgūt starptautiskā atmosfērā, smelties lielisku pieredzi no nozaru ekspertiem, paplašināt savu redzesloku un uzzināt, kas ir uzņemējdarbība. RTU Rīgas Biznesa skola  atbalsta Junior Achievement – Young Enterprise Latvija TITAN spēli, lai palīdzētu jauniešiem - Latvijas nākotnei - izvēlēties pareizo veiksmes ceļu savas karjeras attīstībā. Latvijai vajag daudz jaunu un enerģijas pilnu uzņēmēju!" atzīst RTU Rīgas Biznesa skolas bakalaura programmas direktors Claudio A.Rivera.Pieslēdzieties, lai pievienotu komentāru