24.07.2013

Latviete Zane Radžēle Londonā iegūst Junior Achievement Alumni Leadership Award

Londonā noslēdzies Junior Achievement – Young Enterprise Europe Skolēnu mācību uzņēmumu (SMU) fināls, kurā pulcējās labākie SMU no 35 Eiropas valstīm. Ar biznesa izglītības biedrības Junior Achievement – Young Enterprise Latvija un Swedbank atbalstu Latviju konkursā pārstāvēja Madonas Valsts ģimnāzijas SMU Dream Sleep. Jaunieši Londonā izpelnījās īpašu uzmanību – SMU Dream Sleep bija vieni no retajiem, kurus tiešraidē intervēja BBC One, bet Dream Sleep dalībniece Zane Radžēle saņēma Alumni Leadership Award.

No 200 skolēniem, kuri piedalījās SMU Eiropas finālā, tikai labākie indivīdi saņēma rakstisku uzaicinājumu Alumni Leadership Award konkursa intervijai ar starptautisko žūriju, to skaitā arī divi latviešu SMU Dream Sleep dalībnieki – Mairis Gailums un Zane Radžēle. Pēc žūrijas kopvērtējuma tieši Zane bija viena no 17 starptautiskajiem jauniešiem, kuri tika sumināti kā titula Alumni Leadership Award ieguvēji.

„Piedalīšanās JA-YE Latvija Skolēnu mācību uzņēmumu programmā man ir devusi pieredzi, par kādu iepriekš varēju tikai sapņot – būt Londonā, uzstādīt savu SMU stendu Hilton viesnīcā, doties uz tikšanos ar amerikāņu uzņēmēju, filmēties BBC un vēl tikt izvirzītai Alumni Leadership Award! Kad decembrī dibinājām firmu, es nevarēju iedomāties, ka nokļūsim līdz pat finālam Londonā un varēsim savu produktu parādīt ne tikai citu valstu pārstāvjiem un žūrijai, bet arī BBC ziņās. Darbojoties SMU, esmu pilnveidojusi savas komunikācijas un prezentēšanas prasmes, kā arī nedaudz sapratusi, kas ir bizness. Un tas viss noticis praktisku darbību laikā, kas, manuprāt, ir svarīgākais apmācības procesā – darīt un pašam saprast, kas ir kas. Dalība SMU programmā ir pierādījusi, ka man ir nepieciešamās prasmes un domāšanas virziens, lai atrastu savu ceļu uzņēmējdarbībā,” atzīst Alumni Leadership Award ieguvēja Zane Radžēle. Tuvā nākotnē viņa domā turpināt studēt uzņēmējdarbību, lai iegūtu arī diplomu šajā jomā.

SMU Dream Sleep starptautiskajā konkursā piedalījās ar savu produktu – ceļošanai īpaši piemēroto spilvenu „pakaviņš”, un uz Londonu Dream Sleep bija devušies četru dalībnieku sastāvā: uzņēmuma vadītājs Mairis Gailums, grāmatvede Zane Radžēle, kā arī ražošanas procesa vadītājas – Sintija Toma un Sinda Kalniņa.  Jauniešus uz Londonu pavadīja arī viņu skolotāja – SMU konsultante Iveta Vabule.

Prestižais Junior Achievement skolēnu – topošo uzņēmēju konkurss Eiropā (JA-YE Europe Company of The Year Competition) notiek jau 25 gadus, katru gadu citā JA-YE Europe dalībvalstī. Konkursa mērķis ir nodrošināt starptautisku platformu jauniešu biznesa attīstībai – tā ir pieredzes apmaiņas un tīklošanās vieta jaunajiem uzņēmējiem un viņu skolotājiem visā Eiropā.

Par Eiropas SMU fināla uzvarētājiem šogad tika atzīts igauņu SMU Three Little Pigs, kas piedāvā atraktīvus zinātnes šovus 6 – 12 gadus veciem bērniem ar mērķi izklaidēt un vienlaikus izglītot, kā darbojas zinātne. Otro vietu konkursā ieguva SMU Kragu no Vācijas, kas ražo jostas no vintage kaklasaitēm, bet trešajā vietā palika SMU Sun'Clock – īpašs papīra pulkstenis, kas palīdz noteikt, cik spēcīgu sauļošanās aizsargkrēmu lietot konkrētos laikapstākļos. Vairāk par JA-YE Europe

Junior Achievement – Young Enterprise Latvija un SMU Dream Sleep saka milzīgu paldies visiem, kuri šogad atbalstīja jauniešu dalību SMU finālā Londonā: lielais paldies Swedbank un RTU Rīgas Biznesa skolai, SuccessLab izaugsmes koučam, aviokompānijai airBaltic un Madonas novada uzņēmumam GK Dumper.

Interviju ar SMU Dream Sleep jauniešiem BBC One rīta pārraidē 18.jūlijā iespējams noskatīties šeit
(8:50 minūtē): http://www.bbc.co.uk/tv/bbcone/live


Pieslēdzieties, lai pievienotu komentāru