10.10.2013

«JA-YE Latvija Jauno uzņēmēju skolā» iesaistījušies jau 937 jaunieši

HTML Online Editor Sample

Biznesa izglītības biedrība Junior Achievement – Young Enterprise Latvija (JA-YE Latvija) sadarbībā ar Swedbank realizējusi jau ceturto lekciju un radošo darbnīcu semināru «JA-YE Latvija Jauno uzņēmēju skola 2013», šoreiz modes un izklaides centrā Rīga Plaza par uzņēmējdarbību, mārketingu un karjeru izglītojot 438 skolēnus un 33 skolotājus. Trīs semināri notikuši arī reģionos – Kuldīgā, Alūksnē un Rēzeknē, pulcējot 499 skolēnus un skolotājus no 53 skolām, bet desmit semināri plānoti arī citās Latvijas pilsētās.

 

Swedbank biznesa attīstības pārvaldes projektu vadītāja Karīna Lindava seminārā pastāstīja par inovācijām uzņēmējdarbībā, aicinot ņemt piemēru no pasaules līderiem un atgādinot, cik ļoti inovatīva domāšana sekmē uzņēmējdarbību. Zīmolu ligzdas Matka vadītāja Inese Apse-Apsīte iedvesmoja jauniešus apzināt savas saknes un veidot zīmolu, balstoties uz tām. Savā personīgajā uzņēmējdarbības pieredzē dalījās velozeķes patenta īpašnieki SIA VeloSock, stikla būvkonstrukciju veidotāji SIA Uppe un aizvadītā gada JA-YE Latvija Skolēnu mācību uzņēmumu fināla uzvarētāji SMU Dream Sleep, kas šogad sevi reģistrējuši kā īstu uzņēmumu. Latvijas lepnums – vēju tuneļu ražotāji Aerodium – pastāstīja par iespējām „pacelt gaisā” gan cilvēkus, gan lielas idejas un, kamēr citi smejas, veiksmīgi pārdot to, kas vēl neeksistē.

„To nevar noraksturot. Tas ir lieliski. Dažu stundu laikā var iegūt tik daudz iedvesmas, ideju un zināšanas!” par semināru sociālajos tīklos raksta dalībniece Katrīna Lazdiņa. Aktīvākos semināra  dalībniekus noslēgumā gaidīja pārsteigumbalvas no Swedbank, Coffee INN, Monton un Tallink Latvija.

Pēc uzņēmēju iedvesmas stāstiem JA-YE Latvija komanda iepazīstināja ar iespējām uzsākt uzņēmējdarbību skolas laikā Skolēnu mācību uzņēmumu programmas ietvaros, vēlāk RTU Rīgas Biznesa skolas pasniedzēja Claudio A. Riveras vadībā jau tika ģenerētas radošas biznesa idejas. Latvijas valsts meži pasākumā iepazīstināja ar vides reklāmas uzdevumu, kurā jaunieši tiks aicināti izveidot reklāmas saukli un skici vides reklāmas plakātam, kas popularizētu Latviju kā mežu lielvalsti.

Pēc lekcijām jaunieši devās iepazīt reālu uzņēmējdarbības vidi modes un izklaides centra Rīga Plaza veikalos, kur veica radošus mārketinga un karjeras izglītības uzdevumus, izzinot zīmolu veiksmes stāstus un radot ierosinājumus produktu efektīvākai virzīšanai tirgū. Daži jaunieši iejutās slepeno pircēju ādā un novērtēja Fantasy Park apkalpošanas kvalitāti, bet vēl citi devās izmēģināt spēkus darba intervijās veikalos Moskito, Zara, kā arī Rīga Plaza administrācijā. Karjeras izglītības darbnīcā sadarbībā ar Baltic – American Freedom Foundation fonda vadītāja Ilze Doškina lika aizdomāties par personības attīstību un karjeras iespējām nākotnē. Coffee INN tikmēr norisinājās „zīmolu uzlabošanas” darbnīca, kur jaunieši pie kafijas tases radīja idejas dažādu zīmolu uzlabošanai. Radošajās darbnīcās modes un izklaides centrā Rīga Plaza iesaistījās Swedbank, Douglas, Cropp Town, Reserved, House, Mohito, Sportland, Guess, Capital City, Bite, Zara, Moskito, Tele 2, Fantasy Park, Monton un Coffee INN.

«JA-YE Latvija Jauno uzņēmēju skola 2013» ir vienas dienas informatīvu semināru un radošo darbnīcu cikls dažādos Latvijas reģionos ar mērķi skolēniem un skolotājiem sniegt ieskatu praktiskās uzņēmējdarbības izglītībā un veiksmīgas karjeras veidošanā. To organizē biznesa izglītības biedrība Junior Achievement – Young Enterprise Latvija (JA-YE Latvija) sadarbībā ar Swedbank. Vairāk informācijas un pieteikšanās: vortālā www.jal.lv vai www.draugiem.lv/jal.

 

«JA-YE Latvija Jauno uzņēmēju skolas 2013» Rīgas seminārs tika organizēts sadarbībā ar JA-YE Latvija stratēģisko partneri Swedbank, kā arī modes un izklaides centru Rīga Plaza, RTU Rīgas Biznesa skolu, AS Latvijas valsts meži un Tallink Latvija. Atbalstu sniedza Coffee INN un Monton. JA-YE Latvija informatīvie atbalstītāji: Draugiem.lv un Inbox.lv.

 

Darbspējas. Uzņēmējdarbība. Finanšu pratība.

JA-YE Latvija programmas – uzņēmīgas jaunās paaudzes pamats!

 

 

 

Informāciju sagatavoja

JA-YE Latvija mārketinga vadītāja Sintija Lase

Tālrunis: 22088990; E-pasts: sintija@jal.lv

Pieslēdzieties, lai pievienotu komentāru