13.11.2013

Revolucionāras IT biznesa idejas nāk no reģioniem!

Revolucionāras IT biznesa idejas nāk no reģioniem 

Noslēdzies biznesa izglītības biedrības Junior Achievement – Young Enterprise (JA –YE) Latvija Absolventu kluba rīkotais IT biznesa ideju attīstīšanas projekts „1440 min Ideju Izaicinājums”. Projekts bija JA-YE Latvija Alumni kluba jauniešu iniciatīva, ko finansiāli atbalsta programma „Jaunatnes darbībā”.

Projekts deva iespēju vidusskolēniem ar ekspertu atbalstu 24 stundu laikā attīstīt savu biznesa ideju informācijas tehnoloģiju jomā. Vispirms jauniešiem bija jāiesūta pieteikums ar savu IT biznesa ideju un motivāciju to realizēt. 10 perspektīvāko ideju autori 27 jauniešu sastāvā 8. un 9. novembrī pavadīja 24 stundas Biznesa augstskolas Turība Biznesa inkubatorā un saņēma ekspertu konsultācijas ideju realizēšanā. Jauniešu iniciatīvā piedalījās skolēni no Priekules vidusskolas, Jēkabpils Agrobiznesa koledžas, Iecavas vidusskolas, Baldones vidusskolas, Olaines 1. vidusskolas, Madonas Valsts ģimnāzijas, Pumpuru vidusskolas, Babītes vidusskolas, Rēzeknes Valsts poļu ģimnāzijas un Tukuma 2. vidusskolas.

    „Plašais reģionālais pārklājums ir lieliska ziņa – tieši reģionos koncentrējas spēcīgas zināšanas, idejas un mērķtiecīgi jaunieši!” uzsver projekta vadītāja Anna Gruzinska.

Dalībkomandu līderiem bija iespēja prezentēt savas idejas portāla Draugiem.lv ekspertu komandai, kuri vērtēja jauniešu ideju potenciālu un sniedza padomus, kādā virzienā idejas attīstīt nākotnē. Paralēli līderu prezentācijām norisinājās IT darbnīcas JA –YE Latvijapartnera Microsoft Latvia birojā, sniedzot IT jomā ieinteresētajiem dalībniekiem iespēju apzināt informācijas tehnoloģiju projektu realizēšanas un vadības rīkus un Microsoft Latvia piedāvātās atbalsta iespējas.

Sākot no patriotiskām telefonu aplikācijām līdz pat revolucionāriem projektiem veselības jomā, jauniem izaicinājumiem sociālo tīklu biznesā un sarežģītām datorsistēmu apmācību programmām – „1440 min Ideju Izaicinājumā” attīstītās biznesa idejas pavisam noteikti drīz parādīsies plašākā sabiedrībā.

„Mūsu programmu absolventi  pierāda, ka viņi ir uzņēmīgi un spēj realizēt augsta līmeņa projektu. Mūsdienu biznesā svarīgi ir rīkoties operatīvi un mērķteicīgi, jo labas idejas ātri vien  var pārņemt citi. Patiesi priecē arī tas, ko jaunieši spēj paveikt 24 stundu laikā, ja ir atbilstoša vide un vieta, kur attīstīt savas pārdrošākās idejas – tik īsā laikā no idejas, kura tikai virmo gaisā, var radīt biznesa plāna pamatu ar saskatāmiem realizācijas posmiem. Esmu pārliecināts, ka projekts tiks turpināts arī nākotnē, virzot jauniešu IT biznesa idejas un to realizāciju arvien augstākā kvalitātē,” par projektu saka JA-YE Latvija valdes priekšsēdētājs Jānis Krievāns.

JA – YE Latvija plāno ilgtermiņā sadarboties ar projekta 1440 min Ideju Izaicinājums dalībniekiem, aicinot iesaistīties JA - YE Latvija Skolēnu mācību uzņēmumu programmā, kas tiek realizēta sadarbībā ar Swedbank.

Projekts „1440 min Ideju Izaicinājums” tika realizēts ar Eiropas Komisijas finansiālu atbalstu programmas “Jaunatne darbībā” ietvaros. Šī publikācija atspoguļo vienīgi autora uzskatus, Komisijai nevar uzlikt atbildību par tajā ietvertās informācijas jebkuru iespējamo izlietojumu.

Kontaktpersona: „1440 min Ideju Izaicinājums” projekta vadītāja Anna Gruzinska ;  anna@jal.lv; +371 26336345

Pieslēdzieties, lai pievienotu komentāru