21.01.2014

Skolēnu mācību uzņēmumiem mācīs attīstīt biznesa plānus un lietot finanšu vadības sistēmu

Skolēnu mācību uzņēmumiem mācīs attīstīt biznesa plānus un lietot finanšu vadības sistēmu

Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra sadarbībā ar biznesa izglītības biedrību Junior Achievement – Young Enterprise Latvija un Latvijas Universitātes Ekonomikas un vadības fakultāti 24. janvārī organizē semināru skolēniem un skolotājiem par biznesa plānu pilnveidošanu un finanšu vadības sistēmas Hansaworld pielietošanu skolēnu mācību uzņēmumos.

Šajā mācību gadā JA-YE Latvija reģistrēti jau 626 skolēnu mācību uzņēmumi (SMU), kas ir lielākais SMU skaits gadā kopš SMU programmas ieviešanas Latvijā 1990.gadā. SMU ir skolēnu veidots un vadīts mācību uzņēmums, kas mācību nolūkos pilda īsta uzņēmuma funkcijas un darbojas reālā vidē, ražojot un pārdodot preces vai pakalpojumus. Jaunieši savos mācību uzņēmumos veic reālu finanšu uzskaiti vienkāršotas grāmatvedības sistēmā, kuru īpaši SMU programmas vajadzībām pielāgojis JA-YE Latvija sadarbības partneris Hansaworld.

Lai skolēni labāk izprastu finanšu uzskaites sistēmas būtību un tās praktisko pielietojumu, semināra praktiskajās nodarbībās jauniešiem būs iespēja padziļināti attīstīt savu skolēnu mācību uzņēmumu biznesa plānus, it īpaši finanšu sadaļu. Speciālisti arī skaidros dažādu nozaru biznesa specifiku, atbilstoši tai mācīs jauniešiem izstrādāt finanšu plānus un veikt attiecīgu finanšu uzskaiti. Jauniešiem, kuri vēlas nākotnē karjeru saistīt ar grāmatvedību un finanšu uzskaiti, būs iespēja vēlāk kārtot eksāmenu un iegūt Hansaworld Enterprise sertifikātu.

Lai sarežģītās finanšu lietas nenobiedētu jauniešus lielisku biznesa ideju realizēšanā, semināra ievadā Latvijas Universitātes Ekonomikas un vadības fakultātes lektore Kristīne Bērziņa sniegs iedvesmojošus padomus, kā ieinteresētajām pusēm likt noticēt jauniešu biznesa idejām. Savukārt lektora Egīla Fortiņa vadībā jaunieši uzzinās svarīgākās lietas biznesa plānu veidošanā. Seminārs notiks Latvijas Universitātes Ekonomikas un vadības fakultātes telpās.

Seminārs tiek īstenots LIAA projekta „Inovatīvas uzņēmējdarbības motivācijas programma” ietvaros, ko līdzfinansē Eiropas Reģionālās attīstības fonds un Eiropas Savienība. Semināru atbalsta JA-YE Latvija stratēģiskais partneris Swedbank, Latvijas Universitātes Ekonomikas un vadības fakultāte un Hansaworld

Pieslēdzieties, lai pievienotu komentāru