28.01.2014

Biznesa simulācijas spēles JA TITAN čempioni šogad rīdzinieki

Biznesa simulācijas spēles JA TITAN čempioni šogad rīdzinieki

 

Biznesa izglītības biedrība Junior Achievement – Young Enterprise Latvija (JA–YE Latvija) sadarbībā ar RTU Rīgas Biznesa skolu 24. janvārī Latvijas vidusskolēniem organizēja biznesa simulācijas spēles JA TITAN nacionālo čempionātu. Spēle bija spraiga, un tajā sacentās 93 komandas no visas Latvijas.

Astoņas labākās komandas finālā sacentās par čempiona titulu. Šogad labākie JA TITAN spēlētāji izrādījās no Rīgas. 1.vietu ieguva komanda "Arminc" no Rīgas Valsts 3. Ģimnāzijas (dalībnieki – Emīls Enkūzens, Armīns Vilmenietis un Rolands Rūja). 2. vietā palika komanda "Geimeres" no Rīgas Valsts 3. Ģimnāzijas (dalībnieki – Evita Baruška un Monta Veronika Jurjāne), bet čempionāta godpilno trijnieku noslēdz komanda "Profitisti" no Rīgas Valsts 1. Ģimnāzijas (dalībnieki – Dinijs Vārpiņš, Kārlis Ābele, Miks Vasiļjevs, Oskars Matīss).

Biznesa simulācijas spēle JA TITAN ļauj interneta vidē skolēniem iejusties uzņēmuma vadītāja lomā – ir 2035. gads, katrai komandai ir savs uzņēmums, kuru iespējams attīstīt pēc pašu vēlmes, tirgojot nākotnes personalizētos portatīvos datorus. Veiksmīgākais uzņēmums spēlē JA TITAN tiek noteikts pēc panākumu indeksa, ko veido pieci rādītāji: nesadalītā peļņa (50 %), pieprasījuma potenciāls (20 %), piedāvājuma potenciāls (10 %), tirgus daļa (10 %) un attīstība (10 %).

Šogad dalībnieku sagatavotības līmenis bija īpaši augsts un spēlē bija ārkārtīgi liela konkurence, par ko liecina arī rezultāti. Apgūstot spēli JA TITAN semināros jauniešu panākuma indeksa rādītāji parasti ir no 60 līdz 350, bet šodienas čempionāta spēles labākās komandas sasniedza pat 900 punktus kopvērtējumā,” jauniešu sniegumu komentē JA-YE Latvija priekšsēdētājs Jānis Krievāns.

Pirmo trīs vietu ieguvēji saņēma balvas no JA-YE Latvija, RTU Rīgas Biznesa skolas. Čempionāta uzvarētāji ieguva iespēju doties kruīza ceļojumā uz Stokholmu, ko dāvina TALLINK.

Nākamais JA TITAN spēles līmenis gaidāms pavasarī, kad biznesa simulācijas spēle noritēs jau starptautiskā līmenī. Aizvadītajā gadā JA TITAN trešajā kārtā Eiropā iekļuva divas Latvijas komandas, no kurām viena – GrumpyZombies (Artūrs Šteins un Jānis Kukārs) no Madonas pilsētas 1.vidusskolas – finālā izcīnīja godpilno 5.vietu. Pērn Eiropas līmenī sacentās 514 labākās komandas no 12 Eiropas valstīm.

Pieslēdzieties, lai pievienotu komentāru