12.03.2014

Potenciālie uzņēmēji aug Jelgavā, Madonā, Rīgā, Iecavā un Varakļānos!

Junior AchievementSkolēnu mācību uzņēmumu Pavasara gadatirgus noslēdzies: potenciālie uzņēmēji aug Jelgavā, Madonā, Rīgā, Iecavā un Varakļānos

7.martā modes un izklaides centrā Rīga Plaza norisinājās Skolēnu mācību uzņēmumu (SMU) Pavasara gadatirgus, kurā 117 SMU no 44 Latvijas skolām pulcēja Junior Achievement – Young Enterprise Latvija sadarbībā ar Latvijas Investīciju un attīstības aģentūru, Rīga Plaza un Swedbank.

Gadatirgū skolēniem bija iespēja pilnveidot savas uzņēmējdarbības prasmes, piedāvājot savu saražoto produkciju, bet tirdzniecības centra apmeklētājiem bija iespēja iegādāties jauniešu saražotas inovatīvas preces.

Jauniešu sniegumu vērtēja kompetenta žūrija, iepazīstoties ar SMU stendiem, produktiem un izvērtējot jauniešu sniegumu praktiskajā uzņēmējdarbībā. Tika pasniegtas 11 balvas pamatnominācijās un septiņas simpātiju balvas. Kopumā tika nominēti skolēnu mācību uzņēmumi no 20 dažādām Latvijas skolām, bet balvas ieguva astoņu skolu pārstāvji. Visvairāk nominācijām izvirzītu SMU un saņemtu balvu šajā gadatirgū bija Jelgavas Spīdolas ģimnāzijas jauniešiem (6 nominācijas / 3 balvas / 3 simpātiju balvas), Madonas Valsts ģimnāzijai (3/2/1), Rīgas Valsts 2.ģimnāzijai (3/1/1), Iecavas vidusskolai (2/1/0) un Varakļānu vidusskolai (1/1/1). 

Swedbankbalvu nominācijā „Inovatīva biznesa ideja” pamatskolas grupā saņēma SMU „Neaizmirstulīte” no Jelgavas Spīdolas ģimnāzijas – jauniešu piedāvātā prece ir pierakstu bloki senlaiku ziņojumu ruļļa formā. Vidusskolas grupā „Inovatīvas biznesa idejas” balvu ieguva SMU „Valley of Flowers” no Rīgas Valsts 2.ģimnāzijas, kuri uz Latviju atveduši inovatīvu Vācijā apgūtu māla apstrādes tehniku, ar kuras palīdzību veido kvalitatīvus dekoratīvos ziedus no māla.

Modes un izklaides centra Rīga Plaza balvu nominācijā „Labākā pārdošanas komanda” pamatskolas grupā ieguva  SMU „Rotu Osta” no Bauskas sākumskolas, kuriem izdevās visveiksmīgāk demonstrēt savas pārdošanas prasmes, tirgojot rotaslietas. Vidusskolas grupā par veiksmīgākajiem pārdevējiem tika atzīts SMU „Be Logical” no Madonas Valsts ģimnāzijas, kas pircējiem piedāvāja attīstošās spēles.

Par „Sociāli atbildīgāko SMU” pamatskolas grupā tika pasludināts SMU „Komforts_2” no Madonas Valsts ģimnāzijas, kuri rūpējas par sabiedrības labsajūtu, piedāvājot dabisku produktu – termo spilventiņus. Vidusskolas grupā šajā nominācijā par uzvarētājiem tika atzīts SMU „V&K Dance” no Olaines 1.vidusskolas, kuripar simbolisku samaksu māca dejot Olaines bērniem. Šajā nominācijā uzvarētājiem balvas bija sarūpējusi biznesa augstskola Turība un veikals Fielmann.

Nominācijā„Videi draudzīgākais produkts” balvas no AS „Latvijas valsts meži” pamatskolas grupā ieguva SMU „Čieko” no Jelgavas Spīdolas ģimnāzijas, kas ražo videi draudzīgu putnu barību čiekuru formā, bet vidusskolas grupā uzvarēja SMU „Charger Pocket” no Iecavas vidusskolas, piedāvājot telefona lādētāju kabatiņas no otrreiz pārstrādātiem materiāliem.

Par „Labāko stendu” pamatskolas grupā tika atzīts Varakļānu vidusskolas SMU „SARE” stends, bet vidusskolas grupā – SMU „Koka tauriņi” no Jelgavas Spīdolas ģimnāzijas. Abas uzvarētāju komandas saņēma balvā jūras ceļojumu no TallinkLatvija.

Lai veicinātu IKT biznesa ideju attīstību, SMU Pavasara gadatirgū šogad tika ieviesta nominācija „Modernās tehnoloģijas”, kurā balvu no Inbox.lv saņēma Priekules vidusskolas SMU „Scan-Cart” – puišiizstrādājuši ideju preču skenēšanas ierīcei, ko pievienot iepirkšanās ratiņiem veikalā.

Žūrijā piedalījās un simpātiju balvas skolēnu mācību uzņēmumiem pasniedza arī RTU Rīgas Biznesa skola, Banku augstskola, Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kamera, veikals Seppälä, Ernst & Young, SIA Sidrabi, veikals Fielmann, SIA Dāvanu serviss un SIA Adapt VS.

Visi nomināciju uzvarētāji vidusskolas grupā ieguva ceļazīmi uz Starptautisko Skolēnu mācību uzņēmumu festivālu 7. – 9.aprīlī, kad modes un izklaides centrā Rīga Plaza jau sesto gadu pulcēsies ap simt skolēnu mācību uzņēmumiem no 15 valstīm.

SMU Pavasara gadatirgus 2014tika īstenots LIAA projekta „Inovatīvas uzņēmējdarbības motivācijas programma” ietvaros, ko līdzfinansē Eiropas Reģionālās attīstības fonds un Eiropas Savienība. Pasākumu atbalsta JA-YE Latvija stratēģiskais partneris Swedbank un modes un izklaides centrs Rīga Plaza. Informatīvie atbaltītāji – Draugiem.lv un Inbox.lv.

Pieslēdzieties, lai pievienotu komentāru