04.04.2014

Junior Achievement Starptautiskais skolēnu mācību uzņēmumu festivāls – atspēriens biznesam!

Junior Achievement Starptautiskais skolēnu mācību uzņēmumu festivāls – atspēriens biznesam

400 jauniešu no 15 valstīm ar 100 biznesa idejām 7.-9.aprīlī pulcēsies biznesa izglītības biedrības Junior Achievement – Young Enterprise Latvija (JA-YE Latvija) Starptautiskajā Skolēnu mācību uzņēmumu festivālā, kur 85 mācību uzņēmumu konkurencē tiks noskaidroti labākie sešās dažādās kategorijās, kā arī tiks likti pamati ciešākai starptautiskai sadarbībai topošo uzņēmēju vidū. Latviju festivālā pārstāvēs 15 skolēnu mācību uzņēmumi.

7.aprīlī Junior Achievement programmu starptautiskā tīkla skolēniem – topošajiem uzņēmējiem notiks sadraudzības un tīklošanās pasākums biznesa augstskolā Turība, kamēr viņu pedagogi papildinās zināšanas un apgūs citu valstu praksi starptautiskajā skolotāju konferencē „101 metode uzņēmējspēju un līderības attīstīšanai”.

8.aprīlī ikviens ir aicināts klātienē aplūkot 85 skolēnu mācību uzņēmumu iekārtotos gadatirgus stendus modes un izklaides centrā Rīga Plaza, kur no plkst. 13:30 līdz16:30 jaunieši iepazīstinās ar savu produkciju pasākuma apmeklētājus, būs arī ekskluzīva iespēja iegādāties viņu preces.

Starptautiskais Skolēnu mācību uzņēmumu festivāls Rīgā notiek jau sesto gadu un tā mērķis ir nodrošināt Eiropas Skolēnu mācību uzņēmumiem praktiskās uzņēmējdarbības pieredzi starptautiskā līmenī, vienlaikus sniedzot iespēju Latvijas jauniešiem iedvesmoties uzņēmējdarbībai un gūt pieredzi no vienaudžiem citās valstīs. Festivālā piedalīsies skolēnu mācību uzņēmumi no Latvijas, Lietuvas, Turcijas, Zviedrijas, Vācijas, Austrijas, Norvēģijas, Krievijas, Nīderlandes, Īrijas, Somijas, Dānijas, Portugāles, Beļģijas un Igaunijas. Šogad pasākums tiek īstenots Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras projekta „Inovatīvas uzņēmējdarbības motivācijas programma” ietvaros, ko līdzfinansē Eiropas Reģionālās attīstības fonds un Eiropas Savienība. Uz pasākumu aicina Junior Achievement – Young Enterprise LatvijaSwedbank, modes un izklaides centrs Rīga Plaza, Biznesa augstskola Turība, Inbox.lv un Draugiem.lv. Sekot aktualitātēm iespējams www.Draugiem.lv/jal.

Festivālā skolēnu mācību uzņēmumu sniegumu vērtēs kompetenta žūrija, nosakot labākos vairākās kategorijās – sociāli atbildīgs bizness, inovatīvs produkts, labākā pārdošanas komanda, labākais stends un labākā video reklāma. 8.aprīļa vakarā svinīgā apbalvošanas ceremonijā tiks apbalvoti šo nomināciju ieguvēji, kā arī nosaukts galvenais uzvarētājs – festivāla labākais skolēnu mācību uzņēmums kopvērtējumā. 9.aprīlī skolēniem būs iespēja iepazīt tuvāk Rīgas kultūras bagātības, bet skolotāji dosies ekskursijā uz Rīgas kuģu būvētavu, lai izzinātu ražošanas procesus.

Aizvadītajā gadā labākās kompānijas titulu festivālā izcīnīja pašmāju jaunie uzņēmēji – Madonas Valsts ģimnāzijas komanda Dream Sleep, kas izstrādāja ceļošanai īpaši piemērotus spilvenus. Jaunieši vēlāk uzvarēja arī Latvijas mēroga Skolēnu mācību uzņēmumu finālā, izcīnot iespēju pārstāvēt Latviju Eiropas finālā Londonā. Tur madonieši saņēma gan starptautiskās žūrijas, gan britu televīzijas BBC One uzmanību. Viena no komandas dalībniecēm – Zane Radžēle – Londonā ieguva Junior Achievement Alumni Leadership Award un iespēju pavadīt dienu kopā ar starptautiskā loģistikas uzņēmuma FedExpress vadību. Savukārt Dream Sleep biznesa idejas iniciators Mairis Gailums, kurš šobrīd vēl mācās Madonas Valsts ģimnāzijas 12.klasē, kopā ar kolēģi Sintiju Tomu reģistrējuši SIA Dream Sleep kā īstu uzņēmumu un guvuši finansiālu atbalstu uzņēmuma attīstībai Madonas novada pašvaldības konkursā „Madona var labāk!”

„Mācīties vēl skolā un jau vadīt savu uzņēmumu – manuprāt, mūsdienās tas ir sastopams ļoti reti. Tādēļ droši iesaku tiem, kuriem ir sava mazā biznesa ideja jau skolas solā sēžot, sākt ar Skolēnu mācību uzņēmumu programmu – kas zina, varbūt izdosies dibināt arī reālu uzņēmumu! Ir patiess prieks par iegūtajām zināšanām, ko mums ir devusi Junior Achievement Skolēnu mācību uzņēmumu programma, jo tā mums palīdzēja kļūt tiem, kas esam šobrīd – sava uzņēmuma īpašnieki!” atzīst programmas absolvents un SIA Dream Sleep īpašnieks Mairis Gailums.

PAPILDUS INFORMĀCIJA

SKOLĒNU MĀCĪBU UZŅĒMUMS (SMU) ir skolēnu veidots un vadīts mācību uzņēmums, kura darbībai piemīt izglītojošs raksturs – SMU mācību nolūkos pilda īsta uzņēmuma funkcijas un tas darbojas reālā vidē – skolēni ražo un pārdod preces vai pakalpojumus. Praktiskās uzņēmējdarbības mācību metodi JA-YE Europe tīkla biedri veiksmīgi praktizē 39 Eiropas valstīs. Latvijas skolām SMU programma ir pieejama kopš 1991.gada un to kā efektīvu mācību metodi iesaka LR Izglītības un Zinātnes ministrija. SMU konsultē un atbalsta mentori – skolotāji un biznesa konsultanti. Šajā mācību gadā 115 JA-YE Latvija dalībskolās reģistrēts rekordliels SMU skaits – 711, no kuriem aktīvi darbojas 536 SMU. Programma attīsta jauniešos uzņēmību, kas ir būtiska Latvijas tautsaimniecības attīstībai ikvienā nozarē.

Pieslēdzieties, lai pievienotu komentāru