09.05.2014

Apbalvo radošākās biznesa pasakas un vides plakātus

Radošāko biznesa pasaku un sociālās vides reklāmas plakātu autori tika sumināti biznesa izglītības biedrības Junior Achievement – Young Enterprise Latvija organizētās Jauno uzņēmēju dienas 2014 ietvaros 7.maijā.

Jau vairākus gadus JA-YE Latvija sadarbībā ar AS Latvijas valsts meži un EuroAWK organizē sociālo vides reklāmu plakātu konkursu JA-YE Latvija dalībskolu 10. - 12.klašu audzēkņiem. Šogad konkursa radošais uzdevums bija izveidot reklāmas saukli un skici vides plakātam, kas popularizē Latviju kā mežu lielvalsti – zemi, kurā vairāk kā pusi teritorijas sedz meži. 141 darbu konkurencē šogad par uzvarētāju tika atzīts darbs ar saukli „Puse no Latvijas sirds ir meži, otra puse jāatrod tev!” Darba autors ir Alvils Bijons no Rīgas Teikas vidusskolas 12b.klases (skolotāja Kristīne Zelča). Alvils šovasar piedzīvos zvaigžņu brīdi, jo viņa plakāts tiks izvietots EuroAWK vides reklāmas stendos visā Latvijā. Konkursā 2.vietu izcīnīja Elizabete Dikmane no Mārupes vidusskolas 10a. klases (skolotāja Līga Lagzdkalne) ar plakātu „Dzīvoju Latvijā. Esmu mežonis”, bet 3.vietu ieguva Evelīna Eisaka no Limbažu 3.vidusskolas 10.klases ar darbu „Meži = ieguldījums mūsu nākotnē” (skolotāja Laimrota Surska). Atzinība tika pasniegta arī Rūdolfam Jansonam no Ādažu vidusskolas 12b.klases (skolotāja Jadviga Fursa).

Arī biznesa pasaku konkursu JA-YE Latvija rīko jau vairākus gadus, un tā mērķis ir rosināt skolēnus apzināties sevi kā nākotnes uzņēmējus, apgūt ekonomiskās likumsakarības, lai skolēni veiksmīgi spētu darboties dažādās ikdienas dzīves situācijās un attīstītu sevī pilsoniskās aktivitātes prasmes. Šogad konkursam tika iesūtītas 260 pasakas no 34 Latvijas skolām un tās izvērtēja Biznesa augstskolas Turība un Latvijas Ekonomikas un Attīstības foruma pārstāvji, kā arī konkursa ilggadējs krusttēvs LR Saeimas deputāts Ingmārs Līdaka.

Latvijas Ekonomikas attīstības foruma prezidente un Eiroparlamenta deputāte Inese Vaidere pasniedza savas simpātiju balvas Evelīnai Ķempelei no Jelgavas Spīdolas ģimnāzijas 8.klases par pasaku „Pasaka par Izšķērdīgo, Taupīgo un Neapdomīgo” (skolotāja Margita Jirgensone), Laurai Fučedži no Salaspils 1.vidusskolas 7.klases par darbu „Čiekurs paēdis un zaķis dzīvs” (skolotāja Anita Voras), kā arī Ralfam Mednim no Olaines 1.vidusskolas 5.klases par darbu „Gliemeža un Skudras kopīgā firma” (skolotājs Valdis Lustiks).

Biznesa augstskolas Turība simpātiju balvu ieguva Jelgavas Spīdolas ģimnāzijas 8.klases skolniece Laura Marta Buldure ar darbu „Sapņi piepildās” (skolotāja Margarita Jirgensone). Latvijas Republikas Saeimas deputāts Ingmārs Līdaka simpātiju balvas pasniedza Priekules vidusskolas 8.klases skolniecei Alīnai Ešenvaldei par pasaku „Pika un Čika” (skolotājas Agita Zuļģe un Gunta Kuzmina), Valmieras Pārgaujas  ģimnāzijas 8. klases skolniecei Sindijai Kezikai par darbu „Mežābele” (skolotāja Anda Asafjeva) un Rīgas Mūzikas internātvidusskolas 8.klases skolniecei Esterei Burvei par pasaku „Dižmeža susuru veiksmes stāsts” (skolotāja Jolanta Lankovska).

Kopvērtējumā 5.-6.klašu grupā par uzvarētājām tika atzītas trīs pasakas, kuru autores ir Aneta Bērzkalne, Gabriela Usāne un Lāsma Zalāne no Jaunsilavas  pamatskolas (skolotāja – Ineta Bivbāne), bet 7.-9.klašu grupā šogad uzvarētājs ir Oskars Vīksna no Berģu mūzikas un mākslas pamatskolas 8.klases, kurš izveidojis biznesa pasaku animācijas filmas veidā „Tumsas viesnīca”. Uzvarētāji balvā saņēma jūras ceļojumu uz Stokholmu no Tallink Latvija.

Jauno uzņēmēju dienā 2014 tika noskaidroti arī šī gada Skolēnu mācību uzņēmumu programmas uzvarētāji. Pamatskolas grupā Skolēnu mācību uzņēmumu Valsts mēroga finālā uzvarēja SMU "Komforts-2" no Madonas Valsts ģimnāzijas, bet par vidusskolas grupas uzvarētājiem, kuri dosies pārstāvēt Latviju Eiropas finālā Tallinā dosies SMU „Koka tauriņi” no Jelgavas Spīdolas ģimnāzijas. Tradicionāli šajā dienā tika tika apbalvots arī gada skolotājs – skolēnu mācību uzņēmumu konsultants. Šogad Gada SMU konsultanta titulu, kā arī JA-YE Latvija un Swedbank sarūpētu planšetdatoru saņēma skolotāja Antra Pāruma no Iecavas vidusskolas.

Jauno uzņēmēju diena 2014 un SMU Valsts mēroga fināls tika īstenoti LIAA projekta „Inovatīvas uzņēmējdarbības motivācijas programma” ietvaros, ko līdzfinansē Eiropas Reģionālās attīstības fonds un Eiropas Savienība. Pasākumu atbalstīja JA-YE Latvija stratēģiskais partneris Swedbank, Latvijas Universitātes Ekonomikas un Vadības fakultāte, Biznesa augstskola Turība, Latvijas Valsts meži, Latvijas Darba devēju konfederācija, Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kamera, Latvijas Ekonomikas attīstības forums, Banku augstskola un Tallink Latvija. Par pasākumu informēja Draugiem.lv un Inbox.lv.

Pieslēdzieties, lai pievienotu komentāru