19.06.2014

Apbalvoti gada labākie ekonomikas skolēni un skolotāji

18.jūnijā biznesa izglītības biedrības Junior Achievement – Young Enterprise Latvija (JA–YE Latvija) organizētajā apbalvošanas ceremonijā par „Gada labāko skolēnu ekonomikā 2014” paziņots Madonas Valsts ģimnāzijas 12.klases skolnieks Mairis Gailums, bet „Gada labākā skolotāja ekonomikā 2014” titulu ieguvusi Jelgavas Spīdolas ģimnāzijas skolotāja Dzintra Aploka. Laureātus svinīgi sveica Latvijas Valsts prezidents Andris Bērziņš un Izglītības un zinātnes ministre Ina Druviete.

Gada labākā skolotāja ekonomikā titula ieguvējas Dzintra Aplokas audzēkņi ir vairāku praktiskās uzņēmējdarbības konkursu laureāti, skolotāja izveidojusi interešu izglītības programmu, kā arī inovatīvus mācību materiālus, kurus izmanto Latvijas skolās. Savukārt Maira Gailuma vadītais skolēnu mācību uzņēmums, kas pērn ieguva pirmo vietu Valsts mēroga finālā un BBC televīzijas uzmanību Eiropas finālā Londonā, šogad kļuvis par SIA Dream Sleep un turpina ražot ceļošanai īpaši piemērotus spilvenus. Pateicoties jaunieša uzņēmīgumam un atbildībai, Mairis ir viens no retajiem jauniešiem Latvijā, kurš vidusskolas mācības veiksmīgi apvieno ar biznesu.

Nominācijā Gada labākais skolēns ekonomikā 2014 tika izvirzīti arī Annija Strode no Varakļānu vidusskolas, Madara Ivanova no Jelgavas Spīdolas ģimnāzijas, Kristaps Ieleja no Jēkabpils Agrobiznesa koledžas un Elīna Grantiņa no Jelgavas Spīdolas ģimnāzijas. Savukārt par Gada labāko skolotāju ekonomikā 2014 tika nominēta skolotāja Anda Gineite no Draudzīgā Aicinājuma Liepājas 5. vidusskolas, Rita Straumīte no Īslīces vidusskolas, Santa Kazaka no Āgenskalna Valsts ģimnāzijas un Ieva Sebre no Talsu Valsts ģimnāzijas. Skolotājas svinīgi apbalvoja Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras valdes priekšsēdētājs Jānis Endziņš, bet skolēnus sveica JA-YE Latvija stratēģiskā partnera Swedbank Investīciju bankas pakalpojumu vadītājs Reinis Rubenis.

Par īpašu atbalstu uzņēmējdarbības izglītības aktivitātēm titulu JA-YE Latvija Gada direktors 2014 ieguva Madonas Valsts ģimnāzijas direktore Vanda Maderniece. Savukārt par JA-YE Latvija Gada Jauno uzņēmēju 2014 tika pasludināts SkatSkat.lv dibinātājs un vadītājs Mikus Opelts. Mikus Opelts rāda priekšzīmi citiem uzņēmējiem, regulāri iesaistoties skolēnu mācību uzņēmumu gadatirgu žūrijā, stāsta par savu uzņēmējdarbības pieredzi JA-YE Latvija pasākumos un aicina pie sevis jauniešus Ēnu dienā. Šo apbalvojumu laureātam pasniedza Latvijas Darba devēju konfederācijas ģenerāldirektore Līga Menģelsone.

Kopā ar JA-YE Latvija valdes priekšsēdētāju Jāni Krievānu titula „Gada labākais ekonomikā 2014” ieguvējus svinīgi sveica Latvijas valsts prezidents Andris Bērziņš. Viņš savā uzrunā atzīmēja praktiskās biznesa izglītības nozīmi un aicināja to apvienot ar specializācijas apguvi. „Ir labi apgūt uzņēmējdarbību, iegūt praktisko pieredzi, taču veiksmīgākie bijuši tie, kuriem ir arī pamatprofesija. Un uzņēmējdarbība ir veiksmīgs izejas punkts jūsu pamatprofesijai,” atzīmēja Latvijas Valsts prezidents.

Skolēnus un skolotājus sveica arī Latvijas Republikas Izglītības un zinātnes ministre Ina Druviete, atzīmējot, ka Skolēnu mācību uzņēmumu programma sniedz ne tikai zināšanas par uzņēmējdarbību, bet arī prasmes, kuras nepieciešamas dzīvē, veiksmīgi demonstrējot teorētisko zināšanu pielietojumu dzīvē. „Svarīgi ir apzināties, ko varam dot pasaulei. Latvijai vienmēr būs vajadzīgi harmoniski darba darītāji un kvalificēti speciālisti visās nozarēs,” norādīja ministre.

Nozīmīgajā dienā labākajiem programmu skolēniem un skolotājiem JA–YE Latvija bija sarūpējusi arī Iedvesmas konferenci – mārketinga semināru, kurā uzņēmēji un mārketinga eksperti dalījās savā pieredzē un uzņēmējdarbības veiksmes stāstos. Rīgas Latviešu biedrības namā skolēnus un skolotājus uzrunāja šī gada Skolēnu mācību uzņēmumu Valsts mēroga fināla uzvarētāji SMU Koka tauriņi, par radošām mārketinga iespējām internetā un pareizo attieksmi biznesā stāstīja Draugiem.lv runasvīrs Jānis Palkavnieks, bet par pārliecinātas pārdevēju komandas priekšrocībām pieredzē dalījās MoreSales Latvia direktore Dace Briede-Zālīte. Personīgajā pieredzē, kā bez sākuma kapitāla izveidot santehnikas ražotni, dalījās JA-YE Latvija programmu absolvente un uzņēmuma CasaDiVanna dibinātāja Anata Balode, bet TV šova Firmas noslēpums uzvarētājs mūziķis un uzņēmējs Māris Plūme sniedza padomus, kā pašiem izglītoties interesējošā nozarē un kā no mūziķa kļūt par uzņēmuma vadītāju. Savā uzņēmēja pieredzes stāstā dalījās arī leģendāro velosipēdu ražotnes SIA Ērenpreiss Original dibinātājs un vadītājs Toms Ērenpreiss. Ar ilgtermiņa ietekmes pētījuma rezultātiem par Skolēnu mācību uzņēmumu programmas pozitīvo ietekmi uz absolventu karjeru un uzņēmējdarbības attīstību Latvijā iepazīstināja JA-YE Latvija mārketinga vadītāja Sintija Lase.

JA-YE Latvija Iedvesmas konference – mārketinga seminārs tika īstenots Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras projekta „Inovatīvas uzņēmējdarbības motivācijas programma” ietvaros, ko līdzfinansē Eiropas Reģionālās attīstības fonds un Eiropas Savienība. Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras direktors Andris Ozols uzrunā pateicās par veiksmīgo sadarbību un mērķtiecīgo stereotipa laušanu, ka latviešiem nav uzņēmēja talanta.

Konkursa "Gada labākais ekonomikā" mērķis ir veicināt sabiedrības ieinteresētību par jauniešu un skolotāju uzņēmību darboties ekonomikas un uzņēmējdarbības jomās, sekmējot skolā gūto zināšanu izmantošanu dzīvē. Konkursa ietvaros JA–YE Latvija veicina sociāli atbildīgas sabiedrības un uzņēmēju veidošanos, kuri palīdz jauniešiem attīstīt uzņēmējspējas. Konkurss notiek jau 18 gadus un labākos skolēnus un skolotājus nominācijām ik gadu izvirza skolu pārstāvji. Saņemtos pieteikumus izvērtē neatkarīga žūrija, kuras sastāvā tradicionāli ir Rīgas Ekonomikas augstskolas, RTU Rīgas Biznesa skolas, Latvijas Universitātes Ekonomikas un vadības fakultātes, Biznesa augstskolas Turība, Vidzemes augstskolas un Daugavpils universitātes vadības pārstāvji, kā arī uzņēmēji.

Laureāti balvās saņēma goda pildspalvas no Latvijas Valsts prezidenta un JA-YE Latvija, dāvanas no Swedbank, RTU Rīga biznesa skolas, Biznesa augstskolas Turība, Banku augstskolas, Vidzemes augstskolas, Latvijas Universitātes Ekonomikas un vadības fakultātes, Latvijas Ekonomikas attīstības foruma, kā arī Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras. Pasākumu informatīvi atbalstīja Inbox.lv


"Gada labākais ekonomikā 2014" bilžu galerija ar Latvijas Valsts prezidentu Andri Bērziņu (avots: Latvijas Valsts prezidenta oficiālā mājas lapa www.president.lv)

 

Pieslēdzieties, lai pievienotu komentāru