25.07.2014

Garage Wooden Bow Ties no Jelgavas gatavi startam Eiropas Skolēnu mācību uzņēmumu finālā Tallinā

 

Biznesa izglītības biedrības Junior Achievement – Young Enterprise Latvija Skolēnu mācību uzņēmumu programmas Latvijas fināla uzvarētāji „Garage Wooden Bow Ties” – Roberts Kroģeris, Raivis Beņķītis un Romāns Galaiko no Jelgavas Spīdolas ģimnāzijas – devušies uz Igaunijas galvaspilsētu Tallinu, lai pārstāvētu Latviju Eiropas Skolēnu mācību uzņēmumu finālā.

„Tuvojoties Eiropas finālam, viss ir izdarīts, ir mazinājies stress un tagad tikai atliek sevi morāli noskaņot. Apskatot citas idejas, ir grūti saprast, kāds būs konkurences līmenis, bet esam noskaņojušies, ka mēs varētu uzvarēt. Daudzi, kuri mums ir palīdzējuši sagatavoties, saka – galvenais ir pārliecība. Tā bija mūsu veiksmes formula arī uzvarai Latvijas finālā,” stāsta „Garage Wooden Bow Ties” vadītājs Roberts Kroģeris, gatavojoties „trim foršākajām dienām šajā vasarā”.

Puišu veidotais mācību uzņēmums ražo aksesuārus vīriešiem – koka tauriņus. Astoņos mēnešos aktīvi rosoties, izdevies sasniegt 3000 eiro apgrozījumu un 1000 eiro lielu peļņu. Lielāko daļu jaunieši realizējuši JA-YE Latvija organizētajos skolēnu mācību uzņēmumu gadatirgos modes un izklaides centrā Rīga Plaza.

Lai arī puiši šogad beiguši tikai 11.klasi, viņi jau reģistrējuši īstu uzņēmumu, lai turpinātu augt un attīstīties jau reālā biznesa vidē. Visi trīs uzņēmuma veidotāji sapratuši, ka bizness ir viņu aicinājums. Viņi tic, ka gada laikā sasniegs tādu apgrozījumu, kas ļaus ar uzņēmējdarbību sevi nodrošināt. Lai to paveiktu, pietiktu pārdot 10 tauriņus dienā, tomēr mērķis, uz ko tiekties, ir lielāks – 50 pārdoti tauriņi dienā. Tādēļ plānots atvērt interneta veikalu un piesaistīt dažādus partnerus produkta realizācijai. Puiši ir apņēmības pilni savu biznesu attīstīt Latvijā un emigrēt netaisās.

Jauniešu dalību Eiropas finālā atbalsta Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra projekta „Inovatīvas uzņēmējdarbības motivācijas programma” ietvaros, ko līdzfinansē Eiropas Reģionālās attīstības fonds un Eiropas Savienība. Latvijas Darba devēju konfederācijas biedri Latvijas fināla uzvarētājiem ziedojuši labdarības izsolē savāktos 1325 eiro uzņēmējdarbības attīstībai. Gatavošanās procesā ar jelgavniekiem strādāja profesionāli kouči – Katrīna Lūse no Eiropersonāls un Armands Melvags no SuccessLAB. Biznesa angļu valodas un finanšu zināšanas jauniešiem palīdzēja attīstīt RTU Rīgas Biznesa skolas pasniedzēji Ieva Kozlovska un Klaudio A. Rivera, bet prezentācijas prasmes izkopt palīdzēja Draugiem.lv runasvīrs Jānis Palkavnieks. Puišus uz Eiropas finālu pavada viņu skolotājas – mentores Inta Jorniņa un Dzintra Aploka.


Prestižais Eiropas līmeņa skolēnu mācību uzņēmumu fināla konkurss notiek jau divdesmit sesto gadu. Jauniešus vērtē starptautiska uzņēmēju žūrija. Eiropas finālā Tallinā šogad sacenšas 38 valstu labākie skolēnu mācību uzņēmumi. Latviešu un citu valstu skolēnu mācību uzņēmumu prezentācijas būs iespējams vērot arī tiešsaistē 23. jūlijā no plkst. 10:10 – 14:15.

SMU ir mācību nolūkos dibināts uzņēmums, kas pilda īsta uzņēma funkcijas un darbojas reālā vidē – skolēni ražo un pārdod savu produktu, piedalās SMU gadatirgos. Programmas mērķis ir pilnveidot jauniešu zināšanas un prasmes uzņēmējdarbībā, izmantojot praktiskās metodes, tā radot jaunus uzņēmējus, nākotnes līderus un nozaru ekspertus, kuri spēs paaugstināt Latvijas konkurētspēju globālā tirgū. SMU programmā visā Latvijā 2013./2014. mācību gadā tika nodibināti 718 SMU, no kuriem aktīvi darbojās 536. SMU nav juridiska statusa – tos pārstāv  Junior Achievement – Young Enterprise Latvija un skola. SMU konsultē un atbalsta SMU konsultanti/biznesa konsultanti.

 

Pieslēdzieties, lai pievienotu komentāru