28.07.2014

Garage Wooden Bow Ties gūst atzinību Eiropas Skolēnu mācību uzņēmumu finālā

Aizvadītajā nedēļas nogalē Tallinā ar  svinīgu apbalvošanas ceremoniju noslēdzās starptautiskā biznesa izglītības organizāciju tīkla Junior Achievement – Young Enterprise Europe 25. Skolēnu mācību uzņēmumu Eiropas mēroga fināls, kur 37 valstu konkurencē Latvijas pārstāvji Garage Wooden Bow Ties no Jelgavas Spīdolas ģimnāzijas ieguva Monton Marketing Master Award.

Monton mārketinga meistarības balva apliecina īpašus panākumus mārketinga stratēģijas izstrādē un realizācijā, sadarbības partneru izvēlē un piesaistē, veiksmīga zīmola veidošanā, kā arī pārdošanā. Monton saviem favorītiem piešķīra dāvanu karti 600 eiro vērtībā.

Latviešu skolēnu mācību uzņēmuma Garage Wooden Bow Ties vadītājs Roberts Kroģeris konkursā ieguva arī JA-YE Alumni Leadship Award, kas ik gadu tiek piešķirta Eiropas 15 labākajiem Skolēnu mācību uzņēmumu programmas dalībniekiem ar izteiktām līdera dotībām. Savukārt Garage Wooden Bow Ties finanšu un ražošanas vadītājs Raivis Beņķītis bija to 11 labāko vidū, kas pasākumā ieguva Entrepreneurial Skills Pass Certificate sertifikātu. Tas apliecina skolēna reāla uzņēmējdarbības pieredzi, zināšanas un prasmes, lai uzsāktu pats savu biznesu vai būtu veiksmīgs darba ņēmējs.

Jelgavnieku Roberta Kroģera, Raivja Beņķīša un Romāna Galaiko ražotie koka tauriņi piesaistīja arī Igaunijas premjerministra Tāvi Reivasa interesi, diemžēl brīdī, kad visa Garage Wooden Bow Ties produkcija jau bija izpārdota. Jaunie uzņēmēji godam noreaģēja uz pieprasījumu, un mācību uzņēmuma mārketinga un pārdošanas vadītājs Romāns Galaiko atdeva Igaunijas valdības vadītājam savu koka tauriņu, apmaiņā pret to saņemot premjerministra kaklasaiti.

Skolēnu mācību uzņēmums Garage Wooden Bow Ties (agrāk – SMU „Koka tauriņi”) savu darbību sāka 2013. gada rudenī Jelgavas Spīdolas ģimnāzijas skolotāju – mentoru Intas Jorniņas un Dzintras Aplokas vadībā Junior Achievement – Young Enterprise Latvija Skolēnu mācību uzņēmumu programmas ietvaros. Aizvadītajā mācību gadā jaunieši aktīvi piedalījās skolēnu mācību uzņēmumu gadatirgos un veiksmīgi startēja Starptautiskajā skolēnu mācību uzņēmumu festivālā modes un izklaides centrā Rīga Plaza, visbeidzot par labiem panākumiem tika izvirzīti Latvijas finālam, kur sīvā cīņā uzvarēja. Astoņos mēnešos mācību uzņēmums sasniedzis 3000 eiro apgrozījumu un guvis 1000 eiro lielu peļņu.

Lai arī puiši šogad beiguši tikai 11.klasi, viņi jau reģistrējuši īstu uzņēmumu, lai turpinātu augt un attīstīties reālā biznesa vidē. Visi trīs uzņēmuma veidotāji sapratuši, ka bizness ir viņu aicinājums. Viņi tic, ka gada laikā sasniegs tādu apgrozījumu, kas ļaus ar uzņēmējdarbību sevi nodrošināt. Lai to paveiktu, pietiktu pārdot 10 tauriņus dienā, tomēr mērķis, uz ko tiekties, ir lielāks – 50 pārdoti tauriņi dienā. Tādēļ plānots atvērt interneta veikalu un piesaistīt dažādus partnerus produkta realizācijai. Puiši ir apņēmības pilni savu biznesu attīstīt tepat Latvijā un emigrēt netaisās.

250 000 jauniešu šogad visā Eiropā dibināja skolēnu mācību uzņēmumus, bet tikai 37 valstu paši labākie piedalījās Eiropas Skolēnu mācību uzņēmumu finālā Igaunijas galvaspilsētā Tallinā (25th JA-YE Europe Company of the Year Competition). Par šī gada uzvarētājiem Eiropā tika pasludināts mācību uzņēmums E14-Magma no Īslandes: sešu puišu komanda ražo nelielus traukus no tumšā māla un vulkāna lavas, kas kļuvuši ļoti pieprasīti dažādos dizaina un suvenīru veikalos.

Latvijas pārstāvju dalību Eiropas finālā atbalstīja Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra projekta „Inovatīvas uzņēmējdarbības motivācijas programma” ietvaros, ko līdzfinansē Eiropas Reģionālās attīstības fonds un Eiropas Savienība. Latvijas Darba devēju konfederācijas biedri atbalstīja jelgavnieku gatavošanos, ziedojot tiem labdarības izsolē savāktos 1325 eiro uzņēmējdarbības attīstībai. Gatavošanās procesā ar jauniešiem strādāja profesionālikouči – Katrīna Lūse no Eiropersonāls un Armands Melvags no SuccessLAB, kā arī RTU Rīgas Biznesa skolas pasniedzēji Ieva Kozlovska un Klaudio A. Rivera un Draugiem.lv runasvīrs Jānis Palkavnieks.

PASĀKUMA FOTOGALERIJA: JA-YE Europe Company of the Year Competition 2014

Pieslēdzieties, lai pievienotu komentāru