18.09.2014

JA-YE Latvija atver jaunu lappusi organizācijas darbībā – ieiet augstskolu segmentā ar jaunu studiju programmu Start-Up.

Latvijas Universitāte un Turība – pirmās JA-YE Latvija Start-Up ieviesējas

Rīga, 18.09.2014. – Sākot no 2014./2015.mācību gada, biznesa izglītības biedrība Junior Achievement-Young Enterprise Latvija (JA-YE Latvija) uzsāk augstskolām piedāvāt jaunu praktiskās uzņēmējdarbības programmu dažādu specialitāšu studentiem JA-YE Latvija Start-Up, tādējādi paplašinot savu darbību ārpus vispārējās izglītības nozares. Latvijas Universitāte un Biznesa augstskola Turība ir pirmās augstskolas, kas parakstot sadarbības līgumu ar JA-YE Latvija, dod iespēju saviem studentiem attīstīt uzņēmējspējas kompetenci un kļūt konkurētspējīgākiem darba tirgū.

JA-YE Latvija Valdes priekšsēdētājs Jānis Krievāns saka: ”Jaunā JA-YE Latvija Start-Up programma ir nākamais līmenis jau ilggadēji Latvijas skolās sekmīgi strādājošajai Skolēnu mācību uzņēmumu programmai. Mēs esam gandarīti, ka varam dot iespēju ikvienam Latvijas augstskolu studentam pašam mācīties radīt savu biznesa ideju un veidot uzņēmumu, izmantojot mūsdienīgu, vadošo Eiropas augstskolu mācībspēku veidotu studiju saturu,“ un uzsver, “ka Start-Up programmas īstenošanas starpnozaru aspekts stiprina pārliecību par inovācijās bāzētu ideju un konceptu rašanos.”

JA-YE Latvija Start-Up programma ir starptautiska praktiskās biznesa izglītības platforma, kuras mērķis ir paaugstināt valstī saimnieciskās darbības aktivitāti, attīstīt un pilnveidot dažādu interešu un specialitāšu studentu prasmes un iemaņas uzņēmējdarbībā, kā arī veicināt starpnozaru sadarbību.

JA-YE Latvija Start-Up studiju programmas metode ir mācību uzņēmumu (vienas fakultātes/augstskolas ietvaros) vai mācību kopuzņēmumu (dažādu fakultāšu/augstskolu sadarbība) izveide un darbība viena akadēmiskā gada laikā. Programma īpaši iesakāma ar uzņēmējdarbības studiju programmām nesaistītu specialitāšu/augstākās izglītības iestāžu studentiem. Tā ir paredzēta kā pirmā uzņēmējdarbības pieredze uzņēmīgiem studentiem, kuri var sava uzņēmuma veidošanā izmantot jau esošās zināšanas un prasmes izvēlētajā specialitātē, kā arī attīstīt jaunas, ar uzņēmējdarbību saistītas kompetences.

Jaunā JA-YE Start-Up programma ir principiāli jauns augstākās izglītības instruments Latvijā, kas sekmīgi darbojas vairāk kā 20 Eiropas valstīs. Saskaņā ar programmas dalībvalstu datiem 30% programmas absolventu kļūst par uzņēmējiem.

Ne mazāk svarīgi ir, ka ieviešot JA-YE Latvija Start – Up programmu, augstskola palielina savu konkurētspēju reģionā un paplašina starptautiskās sadarbības iespējas, ko paver dalība Eiropas līmeņa programmā

Īsi par Junior Achievement-Young Enterprise Latvija (JA-YE Latvija)

JA-YE Latvija ir sabiedriskā labuma organizācija un praktiskās biznesa izglītības eksperts Latvijas skolās. JA-YE Latvija ir kā tilts starp skolu un biznesa vides profesionāļiem, atspēriena punkts aktīvu un mērķtiecīgu jauniešu sasniegumiem. JA-YE Latvija ir viens no 37 Junior Achievement - Young Enterprise Europe un viens no 123 Junior Achievement Worldwide® tīkla Biedriem.

Kopš 1991. gada JA-YE Latvija nodrošina daudzveidīgu biznesa izglītības servisu un praktiskās darbības pieredzi ik gadu vairāk nekā 16 000 skolēnu visā Latvijā.

JA-YE Latvija piedāvā tādas skolu vidē plaši pazīstamas Junior Achievement Worldwide licencētas programmas kā Skolēnu mācību uzņēmumu (SMU) programma un karjeras izglītības pasākums Ēnu diena. Kopš 2014. gada septembra Latvijā tiek ieviesta arī JA-YE Europe licencētā Start-Up programma augstskolu studentiem.

 

Papildus informācija:

                                        Antra Laumane,

JA-YE Latvija mārketinga vadītāja

Tālrunis: 29565758; E-pasts: antra@jal.lv

 

Pieslēdzieties, lai pievienotu komentāru