30.09.2014

JA-YE Latvija ar jaunām atziņām noslēdz reģionālo semināru ciklu „Jauno uzņēmēju skola 2014”

JA-YE Latvija ir noslēgusi semināru ciklu “Jauno uzņēmēju skola 2014”, ko apmeklēja 980 skolēnu un skolotāju no Aizkraukles, Daugavpils novada, Gulbenes, Jēkabpils, Krāslavas, Limbažiem, Valmieras, Priekules, Skrundas, Talsiem, Tukuma un Bauskas. Priecē fakts, ka rudens seminārus apmeklēja gandrīz 2 reizes vairāk skolēnu nekā pavasara tūrē, kad JA-YE Latvija viesojās astoņās Latvijas pilsētās.

 „Tiekoties ar skolēniem un skolotājiem klātienē, JA-YE Latvija guva apstiprinājumu tam, ka Skolēnu mācību uzņēmumu programma palīdz talantīgiem jauniešiem vispusīgi realizēties un šajos ekonomiskajos apstākļos ir aktuāls jauniešu pašnodarbinātības atbalsta instruments nākotnē. Jaunieši ar lielu aizrautību rada idejas un vēlas ar šim idejām arī pelnīt, veidojot paši savus uzņēmumus,” pēc semināriem secina JA-YE Latvija Programmu direktore Inga Bolmane un piebilst „Tāpēc šogad kopīgiem spēkiem centīsimies pārspēt pagājušā mācību gada rekordu – 711 nodibinātus skolēnu mācību uzņēmumus, ka ir lielākais SMU skaits programmas darbības vēsturē.”

Semināru laikā jauniešiem bija iespēja ne tikai uzzināt par JA-YE Latvija programmu jaunumiem, bet arī pašiem apgūt dažādas ar uzņēmējdarbību un radošo domāšanu saistītas prasmes. Savukārt katra novada uzņēmēji iedvesmoja semināru dalībniekus ar saviem biznesa veiksmes stāstiem, bet pašvaldību pārstāvji informēja par uzņēmējdarbības vidi novadā. Augstskolu eksperti skaidroja skolēniem dažādus uzņēmējdarbības aspektus un uzņēmējspēju nozīmi darba tirgū.

Jau strādājošu SMU dalībnieki dalījās savā pieredzē un atklāja ieguvumus no programmas, bet JA-YE Latvija SMU konsultanti pastāstīja arī par tiešsaistes biznesa simulācijas spēli JA TITAN, ar kuras palīdzību attīstīt prasmes strādāt starptautiskas konkurences apstākļos.

Neiztrūkstoša katra semināra sastāvdaļa bija klātesošo skolotāju pieredzes apmaiņa par to kā efektīvāk savās skolās izmantot JA-YE Latvija piedāvātās praktiskās biznesa izglītības metodes.

«JA-YE Latvija Jauno uzņēmēju skolas» mērķis ir sekmēt inovatīvas uzņēmējdarbības attīstību Latvijā, kam piemīt izaugsmes potenciāls, kā arī informēt skolotājus un jauniešus par praktisku uzņēmējdarbības apguves iespēju skolas laikā, iesaistoties JA-YE Latvija Skolēnu mācību uzņēmumu programmā un dibinot  skolēnu mācību uzņēmumu.


Semināru cikls tiek īstenots Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras projekta „Inovatīvas uzņēmējdarbības motivācijas programma” ietvaros, ko līdzfinansē Eiropas Reģionālās attīstības fonds un Eiropas Savienība. 

 

Pieslēdzieties, lai pievienotu komentāru