16.10.2014

JA-YE Latvija piedāvā dalībskolām jaunu, EY un Iespējamās misijas izstrādātu spēli

EY (agrāk Ernst & Young) darbinieki, sadarbībā ar Iespējamā misija ekonomikas skolotājiem ir izstrādājuši jaunu papildmateriālu skolu ekonomikas stundām Uzņēmuma vadības izaicinājums, kura pamatā ir reālās dzīves situāciju, esošās uzņēmējdarbības vides un likumdošanas analīze. Jaunā mācību spēle skolās tiks piedāvāta sadarbībā ar Junior Achievement-Young Enterprise Latvija (JA-YE Latvija), kas nodrošinās jaunā mācību materiāla pieejamību 150 JA-YE Latvija partnerskolās visā Latvijā un tā būs pieejama 165 JA-YE Latvija programmu skolotājiem un aptuveni 40 000 10.-12. klašu skolēnu.

“Mācību materiālu, kopā ar Iespējamā misija skolotājiem, izstrādāja EY darbinieki, kuri ikdienas darbā saskaras ar visdažādākajiem uzņēmējdarbības jautājumiem. Tas ir ļāvis šo mācību spēli veidot patiesi vispusīgu - spēlē iekļautas sadaļas par biznesa idejas īstenošanu reālā tirgū, dažādu risku ietekmi uz uzņēmuma darbību, spēju adaptēties mainīgām nodokļu politikas un likumdošanas prasībām, kā arī par citiem nozīmīgiem ekonomikas jautājumiem. Šī spēle ļaus skolēniem daudz agrākā vecumā apgūt biznesa zināšanas, kuras agrāk jaunieši sāka iepazīt tikai studiju gados. Esam pārliecināti, ka jaunā spēle sniegs svarīgu ieguldījumu jaunas, dinamiskas un izdomas bagātas uzņēmēju paaudzes veidošanā Latvijā,” saka Renāte Strazdiņa, EY vadības konsultāciju nodaļas direktore.

Jaunais mācību materiāls sadalīts situācijās, kuras ir balstītas uz izdomātiem faktiem un iekļauj sabiedrībā zināmus notikumus. Skolēnu uzdevums, pamatojoties uz doto informāciju, pieņemt racionālus un pamatotus, ar uzņēmuma darbību saistītus lēmumus dažādās situācijās. Biznesa iemaņu mācību spēle Uzņēmuma vadības izaicinājums veidota izmantošanai paralēli LR Izglītības un Zinātnes ministrijas aptipinātajai ekonomikas mācību programmai, lai padziļinātu skolēnu izpratni par risku ietekmi uzņēmuma darbībā, vienlaikus radot priekšstatu par lēmumiem ar kuriem saskaras uzņēmumu vadītāji.

”Esam gandarīti, ka trīspusējā sadarbībā ar EY un Iespējamo misiju, JA-YE Latvija var dot savu pienesumu 10.-12. klašu skolēnu mācību procesā, integrējot šo spēli savās praktiskās biznesa izglītības programmās. Turpmāk aptuveni 40 tūkstošu skolēnu rīcībā, kuri mācās JA-YE Latvija  programmās visā Latvijā, būs vēl viens reāls biznesa situāciju simulācijas instruments. Savukārt mūsu skolotājiem partnerskolās atvieglosim gana sarežģīto dažādu ekonomikas un biznesa tematu mācīšanu,” saka Jānis Krievāns, JA-YE Latvija Valdes priekšsēdētājs.

„Iespējamā misija tic, ka Latvijas nākotne ir gudri, radoši un prasmīgi cilvēki un skola ir tā vieta, kur jaunietis iegūts lielāko daļu veiksmīgai profesionālajai karjerai un personīgai izaugsmei nepieciešamās zināšanas un prasmes.  Lai neveidotos plaisa starp to, kas tiek mācīts skolā, un to, ko pēc tās absolvēšanas no jauniešiem sagaida darba devējs, svarīgi veicināt mācību satura sasaisti ar praktiskiem piemēriem konkrētās jomās.

Ekonomikas mācību priekšmeta centrā ir jāizvirza iespēja skolēniem mācīties no reālas dzīves piemēriem. Veidojot šo palīgmateriālu-spēli, kritiska nozīme bija tieši sadarbībai ar EY speciālistiem, jo tā bija iespēja uzdevumus balstīt reālās uzņēmējdarbībā sastopamās un praktiskās situācijās,“ saka Egija Saļņikova, Iespējamā misija partnerības un komunikācijas vadītāja.

 

Papildu informācija:

 

Liene Dobele, Ernst & Young Baltic, Mārketinga koordinatore

Tel: +371 6704 3909, Epasts: liene.dobele@lv.ey.com

Egija Saļņikova, Iespējamā misija, Partnerības un komunikācijas vadītāja

Tel: +371 2617 1151, Epasts: egija.salnikova@iespejamamisija.lv

Antra Laumane, Junior Achievement-Young Enterprise Latvija, Mārketinga vadītāja

Tel: +371 6733 9656, +371 2956 5758, Epasts: antra@jal.lv

Pieslēdzieties, lai pievienotu komentāru