16.10.2014

JA-YE Latvija mācīs Skolēnu mācību uzņēmumiem un studentu Start-Up dalībniekiem attīstīt biznesa plānus un lietot finanšu vadības sistēmu

Šī gada 4. novembrī biznesa izglītības biedrība Junior Achievement – Young Enterprise Latvija (JA-YE Latvija) un Latvijas Universitātes Ekonomikas un vadības fakultāte sadarbībā ar Latvijas Investīciju un attīstības aģentūru organizē interaktīvu semināru skolotājiem, vidusskolēniem un studentiem par biznesa plānu pilnveidošanu un finanšu vadības sistēmas Hansaworld pielietošanu mācību uzņēmumos. Seminārs notiks Latvijas Universitātes Ekonomikas un vadības fakultātes telpās visas dienas garumā un būs organizēts kā ekspertu meistarklases apvienojumā ar studentu praktisko darbu grupās.

Pirmajos divos šī mācību gada mēnešos aktīvu darbību ir uzsākuši JA-YE Latvija Skolēnu mācību uzņēmumu (SMU) programmas un šogad jaunieviestās JA-YE Latvija Start-Up programmas dalībnieki, kuri intensīvi strādā pie savu biznesa ideju attīstīšanas, biznesa plānu izstrādes un finanšu plānošanas. Atbalstot jauniešus šajā procesā,  JA-YE Latvija aicina uz semināru, kura laikā LU Ekonomikas un vadības fakultātes mācībspēki iedvesmos jauniešus formulēt un atspoguļot savas biznesa idejas atraktīvā veidā, lai tās arī iekļautas biznesa plānā būtu saistošas dažādām ieinteresētajām pusēm – bankām, investoriem, sadarbības partneriem.

Semināra dalībnieki tiks aicināti pilnveidot savas biznesa idejas un līdz 1. martam iesniegt JA-YE Latvija savus uzlabotos biznesa plānus un iegūt vērtīgu balvu. 1. vietas ieguvējs saņems iespēju pirmo studiju gadu bez maksas studēt Latvijas Universitātes Ekonomikas un vadības fakultātē. Tā ir vērtīga balva, kas motivē SMU programmas dalībniekus ar pilnu atdevi strādāt pie savas biznesa idejas.

Savukārt finanšu un grāmatvedības jautājumos palīdzēs orientēties grāmatvedības ārpakalpojumu uzņēmuma Numeri valdes locekle Lilita Bērziņa, kura pastāstīs kā plānot uzņēmuma finanses un veikt grāmatvedības uzskaiti. Pēc tam semināra dalībnieki praktiskās nodarbībās iepazīsies ar JA-YE Latvija sadarbības partnera Hansaworld, īpaši mācību uzņēmumu vajadzībām piemērotu, finanšu vadības sistēmu, kas palīdz jaunajiem uzņēmējiem veikt vienkāršotu grāmatvedības uzskaiti un plānot sava uzņēmuma naudas plūsmu. Jauniešiem, kuri vēlas nākotnē karjeru saistīt ar grāmatvedību un finanšu uzskaiti, būs iespēja vēlāk kārtot eksāmenu un iegūt Hansaworld Enterprise sertifikātu.

Seminārs tiek īstenots Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras projekta „Inovatīvas uzņēmējdarbības motivācijas programma” ietvaros, ko līdzfinansē Eiropas Reģionālās attīstības fonds un Eiropas Savienība. Semināru atbalsta JA-YE Latvija ilggadēji sadarbības partneri Latvijas Universitātes Ekonomikas un vadības fakultāte un biznesa informācijas risinājumus kompānija Hansaworld

Pieteikšanās anketas un semināru programmas, kā arī turpmāka informācija par plānotajiem pasākumiem atrodama JA-YE Latvija vortālā www.jal.lv.

Pieteikties semināram ŠEIT!

Semināra PROGRAMMA!

Par Junior Achievement-Young Enterprise Latvija (JA-YE Latvija)

JA-YE Latvija ir sabiedriskā labuma organizācija un praktiskās biznesa izglītības eksperts Latvijas skolās. JA-YE Latvija ir kā tilts starp skolu un biznesa vides profesionāļiem, atspēriena punkts aktīvu un mērķtiecīgu jauniešu sasniegumiem. JA-YE Latvija ir viens no 37 Junior Achievement - Young Enterprise Europe un viens no 123 Junior Achievement Worldwide® tīkla biedriem.

Kopš 1991. gada JA-YE Latvija nodrošina daudzveidīgu biznesa izglītības servisu un praktiskās darbības pieredzi ik gadu vairāk nekā 16 000 skolēnu visā Latvijā.

JA-YE Latvija piedāvā tādas skolu vidē plaši pazīstamas Junior Achievement Worldwide licencētas programmas kā Skolēnu mācību uzņēmumu (SMU) programma un karjeras izglītības pasākums Ēnu diena. Kopš 2014. gada septembra Latvijā tiek ieviesta arī JA-YE Europe licencētā Start-Up programma dažādu spealitāšu augstskolu studentiem.

Par JA-YE Latvija SMU programmu

Skolēnu mācību uzņēmums (SMU) ir skolēnu veidots un vadīts mācību uzņēmums, kura darbībai piemīt izglītojošs raksturs. SMU programmas mērķis ir jaunas uzņēmēju paaudzes un nozares ekspertu veidošana, mācību procesā sasaistot teorētiskās zināšanas ar praksi.

SMU mācību nolūkos pilda īsta uzņēmuma funkcijas un darbojas reālā vidē - skolēni ražo un pārdod preces vai pakalpojumus. Darbojoties SMU programmā, skolēni iepazīstas un izpēta uzņēmējdarbības vadības pasauli un apgūst pilnīgi visu uzņēmējdarbības ciklu, sākot no idejas radīšanas, līdz tās īstenošanai. SMU darbojas no 4 līdz 12 mēnešiem mācību gada laikā.

SMU mācību metode ir interaktīva mācību metode, kas ietekmē mācību satura attīstību un paver lielas improvizācijas iespējas pedagogam un skolēnam. Latvijas Republikas Izglītības un zinātnes ministrija ir atzinusi šo mācību metodi un rekomendē to izglītības iestādēm kā uzņēmējspēju attīstošu un pilnveidojošu mācību metodi. Skolēnu mācību uzņēmumiem nav juridiska statusa – tos Latvijā pārstāv tikai Junior Achievement – Young Enterprise Latvija, kura ir Junior Achievement Worldwide programmu licences īpašniece. Šī licence ietver arī “Skolēnu mācību uzņēmumu” programmu.

2013./2014. mācību gadā SMU skaits pieauga līdz 711, kas ir par 33% vairāk nekā 2012./2013. mācību gadā. Savukārt šajā mācību gadā JA-YE Latvija plāno SMU skaitu palielināt par 10%, reģistrējot 780 uzņēmumus.

 

 

 

 

 

Pieslēdzieties, lai pievienotu komentāru