21.11.2014

Jauno uzņēmēju gadatirgus atklāj Ziemassvētku dāvanu sezonu

Skolēnu mācību uzņēmumi piedāvās 120 oriģinālas Ziemassvētku dāvanas

Jau pavisam drīz, 6. decembrī, Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra (LIAA) un biznesa izglītības biedrība Junior Achievement – Young Enterprise Latvija (JA-YE Latvija) aicina uz ikgadējo Vislatvijas Skolēnu mācību uzņēmumu (SMU) Ziemassvētku gadatirgu modes un izklaides centrā Rīga Plaza, ar šo unikālo pasākumu atklājot Ziemassvētku dāvanu sezonu.

SMU Ziemassvētku gadatirgū šogad piedalīsies rekordliels uzņēmumu skaits - 120 jauniešu veidoti uzņēmumi no Latvijas skolām, kuri dienas garumā piedāvās Rīga Plaza apmeklētājiem savas oriģinālās Ziemassvētku dāvanas.

JA-YE Latvija valdes priekšsēdētājs Jānis Krievāns saka: „Ikgadējie Vislatvijas skolēnu mācību uzņēmumu Ziemassvētku gadatirgi Latvijas galvaspilsētā ir kļuvuši par skaistu tradīciju, kas dod iespēju jaunajiem uzņēmējiem satikt savus klientus un reālā biznesa vidē izzināt savu produktu priekšrocības un arī trūkumus. Šis pasākums ir win-win situācija, kurā ieguvēji ir visi – gan skolēni un viņu skolotāji, gan jauno uzņēmumu klienti – radošu, ar sirsnību un mīlestību gatavotu Ziemassvētku dāvanu pircēji.”

Modes un izklaides centra Rīga Plaza direktore Iveta Priedīte: “Esam patiesi priecīgi jau ceturto gadu savās telpās uzņemt talantīgos un uzņēmīgos jauniešus, nodrošinot viņiem absolūti autentisku biznesa vidi un atsaucīgus pircējus. Ceram, ka šī iespēja palīdzēs jaunajiem uzņēmējiem sajust, kā šī tirgus vide darbojas, kādi noteikumi te valda un šī iespēja nenobiedēs viņus, bet palīdzēs augt un nākotnē veidot daudz jaunus un veiksmīgus uzņēmumus.

Šogad Vislatvijas Skolēnu mācību uzņēmumu Ziemassvētku gadatirgū kopumā piedalīsies 70 vidusskolas un 50 pamatskolas SMU, kā arī 10 studentu mācību uzņēmumi, kas izveidoti šogad ieviestās JA-YE Latvija Start-Up programmas ietvaros. Jaunie uzņēmumi pārstāvēs modes, dizaina, kosmētikas, kokapstrādes, rotaslietu, suvenīru un Ziemassvētku rotājumu ražošanas nozares un pakalpojumus - pasākumu organizēšanu, fotografēšanu un pat tādu eksotisku izklaidi kā smilšu kino.

Paralēli šim pasākumam modes un izklaides centrā Rīga Plaza norisināsies arī A līmeņa skolotāju tālākizglītības kursu 3. modulis “Par darba devēja un darba ņēmēju domāšanas maiņu izglītības sistēmā.”

Gadatirgus ietvaros notiks jauno uzņēmumu izvērtēšana un apbalvošana 6 nominācijās – Sociāli atbildīgs uzņēmums, Inovatīva biznesa ideja, Labākais stends, Labākā pārdošanas komanda, Videi draudzīgs produkts, Labākā dāvana. SMU un Start-Up izvērtēšanu veiks pieredzējusi profesionāļu un akadēmisko spēku komanda, kurā būs pārstāvēta LIAA, Swedbank, Latvijas Valsts Meži, Tallink, Microsoft, LatRosTrans, Pure Chocolate, Latvijas Banka, Latvijas Universitāte, biznesa augstskolas Turība, Banku augstskola, Riga Business School, LDDK, LTRK, INBOX, LETA, Draugiem.lv.

Patlaban JA-YE Latvija ir reģistrējusi 613 SMU, bet plānots, ka mācību gada laikā SMU skaits pieaugs līdz 780.

Gadatirgu atbalsta LIAA projekta „Inovatīvas uzņēmējdarbības motivācijas programma” ietvaros, ko līdzfinansē Eiropas Reģionālās attīstības fonds (ERAF) un Eiropas Savienība, JA-YE Latvija partneri Swedbank un modes un izklaides centrs Rīga Plaza.

Pieslēdzieties, lai pievienotu komentāru