08.12.2014

Noslēdzies Vislatvijas Skolēnu mācību uzņēmumu Ziemassvētku gadatirgus – uzvar inovatīvi un videi draudzīgi produkti!

Gadatirgus pulcēja 500 jauniešus no 46 mācību iestādēm un 28 Latvijas vietām

Šī gada Vislatvijas Skolēnu mācību uzņēmumu (SMU) Ziemassvētku gadatirgū, ko organizēja Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra (LIAA) un biznesa izglītības biedrība Junior Achievement – Young Enterprise Latvija (JA-YE Latvija), uzvaras laurus plūca inovatīvi un videi draudzīgi SMU.

Apbalvošanas ceremonijā žūrijas komisijas priekšsēdētājs, biznesa augstkolas Turība valdes priekšsēdētājs Aldis Baumanis uzsvēra, ka kopējais SMU līmenis ir būtiski audzis un konkurence ir ļoti liela, tāpēc žūrijai nebija viegli izšķities par labākajiem katrā no 6 galvenajām nominācjām.

Galveno balvu nominācijā Inovatīva biznesa ideja pamatskolas grupā ieguva Bauskas sākumskolas SMU Akmens notis, kas ražo videi draudzīgus fotopaliknīšus no akmens, dzintara un lina. Savukārt, vidusskolas grupā šajā nominācijā uzvarēja Rīgas Valsts 1.ģimnāzijas SMU Make3D, kas paši uzkonstruējusi 3D printeri un piedāvā 3D drukāšanas, rasēšanas un modelēšanas pakalpojumus. SMU Make3D pašu skolēnu darinātais 3D printeris arī gadatirgus laikā tika demonstrēts darbībā un drukāja piparkūkas formiņu Latvijas kartes formā.

Apzinoties, ka mūsdienās viena no uzņēmēju panākumu atslēgām ir pārdošanas prasmes, īpaši priecēja Madonas Valsts ģimnāzijas SMU Simple+ inteliģentā komunikācija ar klientiem, par ko arī SMU vidusskolu grupā izpelnījās galveno balvu nominācijā Labākā pārdošanas komanda.

Jāatzīmē, ka vairums SMU, kas uzvarēja gan nominācijā Sociāli atbildīgākais SMU, gan Videi draudzīgs produkts, gan Labākais stends un Labākā dāvana, pārstāv videi draudzīgus, ilgtspējīgus un inovatīvus risinājumus. Pilnu uzvarētāju sarakstu skatīt ŠEIT!

Balvas galvenajās nominācijās pasniedza JA-YE Latvija partneri Swedbank, Latvijas Valsts meži, Tallink, Rīga Plaza, Microsoft un INBOX. Savukārt savas simpātiju balvas pasākuma dalībniekiem pasniedza Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kamera, Latvijas Universitāte EVF, Banku augstskola, Biznesa augstskola Turība un RTU Rīgas Biznesa skola.

Gadatirgus ietvaros jaunos uzņēmumus izvērtēja un apbalvoja 6 nominācijās – Sociāli atbildīgs uzņēmums, Inovatīva biznesa ideja, Labākais stends, Labākā pārdošanas komanda, Videi draudzīgs produkts, Labākā dāvana. SMU un Start-Up izvērtēšanu veica pieredzējusi profesionāļu un akadēmisko spēku komanda, kurā bija pārstāvēta LIAA, Swedbank, LDDK, LTRK, Latvijas Valsts Meži, Microsoft, LatRosTrans, Latvijas Universitāte, biznesa augstskolas Turība, Banku augstskola, Riga Business School, Pasākumu bode, INBOX, LETA.

Jaunie SMU pārstāvēja modes, dizaina, kosmētikas, kokapstrādes, rotaslietu, suvenīru un Ziemassvētku rotājumu ražošanas nozares un pakalpojumus - pasākumu organizēšanu, fotografēšanu un pat tādu eksotisku izklaidi kā smilšu kino. Savukārt studentu Start-Up programmas uzņēmumi izstrādājuši dažādus sociālā biznesa, kā arī pārtikas ražošanas, IT, dāvanu un tūrisma pakalpojumu piedāvājumus. Detalizētāks gadatirgus dalībnieku saraksts ŠEIT

Vislatvijas SMU Ziemassvētku gadatirgū šogad piedalījās rekordliels uzņēmumu skaits - 125 jauniešu veidoti uzņēmumi (81 vidusskolas un 44 pamatskolas) SMU no Latvijas skolām, kuri dienas garumā piedāvāja savus oriģinālos izstrādājumus, Ziemassvētku dāvanas. Gadatirgū piedalījās arī 11 studentu mācību uzņēmumi, kas izveidoti šogad ieviestās JA-YE Latvija Start-Up programmas ietvaros.

Start-Up grupā uzņēmumu biznesa modeļi tika vērtēti divās nominācijās - Inovatīva biznesa ideja un Sociālā uzņēmējdarbība. Balvas ieguva LU Ekonomikas un vadības fakultātes Start-Up Radi dari, kas piedāvā telpu-darbnīcu priekšmetu uzlabošanai un Studentu skola, kas piedāvā studentu privātskolotāju pakalpojumus skolēniem.

Patlaban JA-YE Latvija ir reģistrējusi 744 SMU, bet plānots, ka mācību gada laikā SMU skaits pieaugs līdz 780. Maijā, Jauno uzņēmēju dienas laikā noskaidrosim Latvijā labāko SMU, kurš dosies pārstāvēt Latviju Eiropas finālā, kas notiks vasaras vidū Berlīnē.

Gadatirgu atbalstīja LIAA projekta „Inovatīvas uzņēmējdarbības motivācijas programma” ietvaros, ko līdzfinansē Eiropas Reģionālās attīstības fonds (ERAF) un Eiropas Savienība, JA-YE Latvija partneri Swedbank un modes un izklaides centrs Rīga Plaza.

Pieslēdzieties, lai pievienotu komentāru