06.02.2015

Šogad Ēnu dienā rekoraugsta skolēnu un Ēnu devēju interese

11. februārī visā Latvijā jau četrpadsmito reizi notiks karjeras izglītības pasākums Ēnu diena. Šogad vēlmi iepazīstināt skolēnus ar dažādām  profesijām izrādījuši Ēnu devēji visos Latvijas novados, piedāvājot Ēnotājiem kopumā 6 730 vakanču vietas, kas ir par 18% vairāk nekā pagājušajā gadā. Kopumā karjeras izglītības biržā www.enudiena.lv reģistrējušies 1115 Ēnu devēji un 22 606 potenciālie Ēnotāji.

„Visaktīvākie Ēnu devēji šogad ir valsts pārvaldes iestādes, tai skaitā pašvaldības. Tas norāda uz to, ka arī valsts sektora pārstāvji aktīvi iesaistās karjeras izglītībā un vēlas ieinteresēt jauniešus strādāt publiskajā sektorā. Tāpat vieni no aktīvākajiem Ēnu devējiem ir arī izglītības nozares pārstāvji un nevalstiskās organizācijas, dodot iespēju gūt priekšstatu un lauzt stereotipus par darbu šajās nozarēs,” stāsta Ēnu diena rīkotājs, praktiskās biznesa izglītības biedrības Junior Achievement – Young Enterprise Latvija valdes priekšsēdētājs Jānis Krievāns.

Šogad Ēnu dienā tika aktualizētas inženierzinātnēs balstītās profesijas, kurās jau šobrīd vērojams speciālistu iztrūkums. Priecē fakts, ka inženierzinātņu profesijās šogad piedāvātas kopumā 380 vakanču vietas, sniedzot skolēniem iespēju ēnot inženierus un citus ar inženierzinātnēm cieši saistītu profesiju pārstāvjus. Latvijas darba tirgum tik būtiskās profesijas akcentēšana ļāvusi inženieriem šogad nokļūt 15 visvairāk piedāvāto profesiju vidū.

Vislielākais vakanču skaits šogad tiek piedāvāts tādās profesijās kā policijas inspektors, sabiedrisko attiecību speciālists, projektu vadītājs, ārsts un dažāda līmeņa vadītāji.

Šogad arī Ēnotāju aktivitāte vērtējama kā augsta. Lielākā karjeras izglītības birža skolēniem www.enudiena.lv šogad pulcē skolēnus no dažādām Latvijas vietām. Visvairāk skolēnu reģistrējušies no Rīgas Valsts 3. ģimnāzijas. Divdesmit aktīvāko izglītības iestāžu vidū pārstāvētas skolas ne tikai Rīgā, bet arī Jelgavā, Daugavpilī, Valmierā, Mārupē, Ogrē, Tukumā un Olainē. Vislielākā ēnotāju konkurence tradicionāli vērojama stjuarta vakancei, skolēni ļoti labprāt ēnotu kruīza vadītājus, veterinārārstus, stila un vizāžas pedagogus, žurnālistus un bērnu ķirurgus.

Atgādinām, ka līdz 5. februāra plkst. 20:00 Ēnu devējiem jāapstiprina vai jānoraida Ēnotāju pieteikumi. Vakances, kurās 6. februārī būs brīvas vietas, tiks piedāvātas Nejaušajiem ēnotājiem (skolēniem, kuri nebūs saņēmuši nevienu apstiprinājumu saviem pieteikumiem) līdz 9. februāra plkst. 14.00, kad noslēdzas sagatavošanās šī gada Ēnu dienai.

Par JA-YE Latvija Ēnu dienu

Ēnu diena ir pasaulē atpazīstama un atzīta Junior Achievement karjeras izglītības programma 1.-12. klašu skolēniem, kuras mērķis ir iepazīstināt skolēnus ar dažādu profesiju un nozaru prasībām, lai palīdzētu jauniešiem izvēlēties profesiju un atbilstoši sagatavoties darba tirgum. Ēnu dienas laikā skolēni apmeklē kādu darba vietu un 4 – 6 stundu garumā vēro interesējošās profesijas pārstāvja darba ikdienu.

Latvijā Ēnu diena ir biznesa izglītības biedrības Junior Achievement – Young Enterprise Latvija (JA-YE Latvija) reģistrēta preču zīme. JA-YE Latvija īsteno šo programmu un dod iespēju jauniešiem satikties ar saviem potenciālajiem darba devējiem jau četrpadsmito gadu.

Pieslēdzieties, lai pievienotu komentāru