11.02.2015

Ēnu dienā aktīvākie ēnu devēji- valsts pārvaldes iestādes

Jau četrpadsmito reizi visā Latvijā notiek karjeras izglītības pasākums jauniešiem Ēnu diena, kas šogad norisinās 11. februārī. Visos Latvijas novados Ēnotājiem nodrošinātas 6730 vakanču vietas, kas ir par 18% vairāk nekā pagājušajā gadā. Vislielāko atsaucību un vēlmi iepazīstināt skolēnus ar tajās pārstāvētajām profesijām izrādījušas valsts pārvaldes iestādes.

Kopumā lielākajā karjeras izglītības biržā jauniešiem www.enudiena.lv reģistrējušies 1003 Ēnu devēji un 22 600 potenciālie Ēnotāji, kas turpina pēdējos gados vērojamo darba devēju un skolēnu intereses pieaugumu. Kopš 2009. gada Ēnu devēju skaits ir palielinājies gandrīz četras reizes, savukārt Ēnu dienai reģistrēto skolēnu skaits palielinājies vairāk nekā septiņas reizes.

„Esam gandarīti, ka gan Ēnu devēju, gan skolēnu skaits pēdējo gadu laikā vairākkārtīgi audzis. Tas liecina, ka šo pasākumu novērtē ne tikai skolēni, bet arī viņu nākotnes darba devēji. Ēnu diena ļauj iepazīties ar dažādām profesijām, uzsver saikni starp izglītību un karjeru un iepazīstina jauniešus ar nākotnē pieprasītām profesijām, tādējādi sekmējot jauniešu integrāciju sabiedrībā un nākotnes darba tirgū,” stāsta Jānis Krievāns, praktiskās biznesa izglītības biedrības Junior- Achievement – Youth Enterprise Latvija valdes priekšsēdētājs.

Šogad visaktīvākie Ēnu devēji ir valsts pārvaldes iestādes, tai skaitā pašvaldības, iezīmējot valsts sektora aktīvāku iesaistīšanos jauniešu karjeras izglītībā. Ēnu devēju vidū plaši pārstāvētas arī izglītības iestādes, nevalstiskās organizācijas, bibliotēkas un kultūras iestādes, dodot iespēju ieskatīties ne tikai uzņēmumu, bet arī dažādu iestāžu un organizāciju darbā.

Kā ik gadu, arī šoreiz Ēnu dienā tika akcentēta konkrēta nozare, šogad vēršot uzmanību uz inženierzinātņu speciālistu trūkumu, kas nākotnē skars arvien vairāk šai nozarē balstītu uzņēmumu. Šogad inženierzinātņu profesijās tika piedāvātas kopumā ap 400 vakanču vietas, sniedzot skolēniem iespēju ēnot inženierus, programmētājus, tehniķus, loģistikas speciālistus un citus šai nozarē strādājošus darbiniekus.

„Ar inženierzinātnēm ikdienā sastopamies ik uz soļa. Priecājamies, ka, pateicoties Ēnu dienai, uzņēmumiem ir iespēja parādīt, cik daudzpusīga un radoša var būt inženierzinātne un darbs ar to saistītajās profesijās. Tās nav tikai abstraktas, garlaicīgas zināšanas, bet Latvijas nākotnei nozīmīga nozare, kas, radot jaunas inovācijas, var īstenot pasaules mēroga veiksmes stāstus un nest Latvijas vārdu pasaulē,’’ norāda Ēnu diena 2015 atbalstītāja SIA LatRosTrans valdes loceklis Igors Stepanovs.

Pieslēdzieties, lai pievienotu komentāru