02.04.2015

JA Latvija Starptautiskajā Skolēnu mācību uzņēmumufestivālā triumfē latvieši un nīderlandieši

Septītajā Starptautiskajā Skolēnu mācību uzņēmumu (SMU) gadatirgū 11 valstu un 59 uzņēmumu konkurencē šogad triumfēja SMU Simple+ no Latvijas, Madonas Valsts ģimnāzijas. Savukārt SMU Re-Mixx un SMU Double Tray no Nīderlandes attiecīgi ieguva balvas nominācijā Inovatīvs produkts un Labākais stends. Turklāt SMU Re-Mixx vēl saņēma Junior Achievement Latvija ALUMNI balvu International Potential Award.

Nominācijā Sociāli atbildīgs bizness balvu ieguva SMU SMEJ UF no Zviedrijas, par labāko pārdošanas komandu tika atzīts SMU Eureka no Turcijas, labākā video reklāma – SMU T-Inves no Turcijas.  

Junior Achievement Europe vadītāja Kerolaina Dženere (Caroline Jenner) uzsver: „Aptuveni 14 miljoniem jauniešu Eiropā nav izglītības un pastāv ļoti augts jauniešu bezdarba līmenis, vidēji ES valstīs tas ir 21%. Pētījumi rāda, ka jauniešiem, kuri skolas laikā četras reizes ir saņēmuši kādu uzņēmējdarbības izglītības vai karjeras izglītības pieredzi, iespējas kļūt par bezdarbniekiem samazinās attiecīgi piecas reizes nekā tiem, kuri nav saņēmuši nekādu praktiskās izglītības pieredzi. Tāpēc tādas praktiskās biznesa izglītības metodes kā Skolēnu mācību uzņēmumu programma ir kritiski nozīmīgas jauniešu bezdarba mazināšanā un labklājības veicināšanā.”

Savukārt Junior Achievement Latvija Valdes priekšsēdētājs Jānis Krievāns atzīst: ”Mēs esam patiesi gandarīti, ka šī gada festivāla galveno balvu saņēma Latvijas SMU Simple+. Tas apliecina, ka Latvijā ir ļoti augsts SMU programmas dalībnieku līmenis un mēs rādām pārliecinošu sniegumu starptautiskajā konkurencē. Īpašs paldies  Simple+ skolotājai Ivetai Vabulei, kura ir īstena SMU programmas patriote un daudzus gadus palīdzējusi jauniešiem attīstīt dzīvotspējīgas biznesa idejas.”

Šogad Starptautiskajā SMU festivālā, kura ietvaros notika gan skolotāju konference, gan SMU gadatirgus, kopumā piedalījās 214 jaunieši ar 59 SMU no Bulgārijas, Nīderlandes, Norvēģijas, Izraēlas, Krievijas, Lietuvas, Somijas, Spānijas, Turcijas, Zviedrijas un Latvijas. Latviju gadatirgū pārstāvēja 19 SMU. Savukārt skolotāju konferenci apmeklēja 90 skolotāji.

SMU tika vērtēti sešās galvenajās nominācijās – Inovatīva biznesa ideja, Sociāli atbildīgs bizness, Labākā pārdošanas komanda, Labākais stends,  Labākā video reklāma un festivāla galvenais uzvarētājs -  2015. gada labākais SMU, kā arī simpātiju balva no JAL programmu iepriekšējo gadu absolventiem.

SMU izvērtēšanu veica pieredzējusi vietējā un starptautiskā biznesa profesionāļu un akadēmisko spēku komanda, kurā bija pārstāvēts Hansaworld, Swedbank, Rīga Plaza, Microsoft Latvia, Glimstedt un partneri, Latvijas Valsts Meži, LDDK, LTRK, Latvijas Apdrošinātāju asociācija, Biznesa augstskola Turība, Banku augstskola, RTU Riga Business School, Inspired Academy, SIA Flora, DavanuServiss.lv, LETA, Dienas mediji un JAL programmu absolventi.

Starptautiskā Skolēnu mācību uzņēmumu festivāla 2015 uzvarētāju saraksts

Fotogrāfijas no festivāla pasākumiem:

  • Starptautiskā skolotāju konference
  • Komandas veidošanas pasākumi festivāla dalībniekiem
  • Skolēnu mācību uzņēmumu stendi
  • Festivāla dalībniekiem veltītais Latvijas vakars Latvijas Nacionālajā bibliotēkā
  • Festivāla Apbalvošanas ceremonija
  • Pieslēdzieties, lai pievienotu komentāru