16.04.2015

Sabiedrībā zināmas personības iedvesmos Līderu programmas nākotnes līderus

Turpinot īstenot biznesa izglītības biedrības Junior Achievement Latvija (JAL) Līderu programmu, biedrība aicinājusi kļūt par jauno līderu mentoriem sabiedrībā zināmas personības, kuras ar savu pieredzi un sasniegumiem iedvesmos nākotnes līderus. 

JAL Līderu programmas mentori, kuri jau uzsākuši strādāt ar 11 jaunajiem līderiem:

Ekonomikas ministre Dana Reizniece-Ozola, 
Junior Achievement Latvija padomes priekšsēdētājs, Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras prezidents Aigars Rostovskis, 
biedrības Līdere valdes priekšsēdētāja, Lietišķā informācijas dienesta izpilddirektore, SIA O Yachts partnere un finanšu direktore Aiva Vīksna, 
Latvijas Universitātes rektors Mārcis Auziņš, 
Swedbank valdes locekle Irīna Pīgozne, 
Nordea bankas vadītājs Latvijā Jānis Buks, 
Junior Achievement Latvija padomes loceklis, SIA Enerģijas risinājumi un Clean R padomes priekšsēdētājs Guntars Kokorevičs, 
Lattelekom Valdes priekšsēdētājs Juris Gulbis, 
12. Saeimas deputāte Ilze Viņķele, 
Latvijas komercbanku asociācijas prezidents Mārtiņš Bičevskis
Accenture Latvija vadītājs Maksims Jegorovs. 

“Mēs apzināmies sava mērķa ambiciozitāti un atbildību, tāpēc esam gandarīti, ka Junior Achievment Latvja centieni veidot jauno nākotnes līderu paaudzi ir guvuši atsaucību un mūsu programmā par mentoriem ir piekritušas darboties spēcīgas personības, kuras ar savu pieredzi un atziņām palīdzēs jauniešiem attīstīt līdera potenciālu. Mums ir svarīgi veidot jauno paaudzi, kas spēj uzņmeties atbildību ne tikai par savu dzīvi, bet arī veicināt Latvijas valsts konkurētspēju starptautiski”, saka JAL valdes priekšsēdētājs Jānis Krievāns

JAL padomes loceklis, SIA Enerģijas risinājumi un Clean R padomes priekššēdētājs Guntars Kokorevičs uzsver:„Ar šo programmu mēs atveram platformu diskusijai par līderību, tās lomu mūsdienu un nākotnes Latvijā. Būtiski, ka piesaistīsim šodienas Latvijas biznesa, politikas un dažādu sabiedriskās dzīves jomu līderus kā jauniešu mentorus. Mēs centīsimies pārnest šo cilvēku pieredzi un zināšanas uz jaunajiem nākotnes līderiem un sadarbībā ar pašiem jauniešiem sintezēt jaunu pieeju līderības jautājumam,“ un piebilst:  “Mēs vēlamies uzsākt ne tikai diskusiju, bet ar reālu rīcību palīdzēt atrast sevi jaunai līderu paaudzei, jauniešiem, kuri veidos nākotnes Latviju – politiski godīgu, cilvēcīgi sirsnīgu, globāli mūsdienīgu un ekonomiski ambiciozu veiksmes stāstu.”

Kā jau informējām, apzinoties spēcīgu līderu trūkumu Latvijā, JAL šajā mācību gadā uzsāka īstenot unikālu Līderu programmu 15 - 20 gadīgiem jauniešiem, kuras mērķis ir veidot jauno līderu paaudzi Latvijas konkurētspējas palielināšanai. 

JAL Līderu programma ir biedrības oriģinālprogramma, kas paredzēta vidusskolas vecuma jauniešiem. Šajā vecuma grupā tā ir unikāla līderu sagatavošanas programma, kuru katru gadu absolvēs 15-20 jaunie līderi. Patlaban Latvijā nav neviena līdzvērtīga līderības izglītības programma, kas paredzēta tieši vidusskolas vecuma jauniešiem. 

JAL Līderu programmas viena cikla ilgums būs viens mācību gads, kura laikā divās kārtās atlasītie potenciālie līderi strādās ar koučiem un mentoriem. Programmā iesaistītie mentori ar savu pieredzi iedvesmos un iedrošinās jauniešus īstenot savu līdera talantu. Savukārt profesionālie Rīgas Koučinga skolas kouči projekta īstenošanas procesā atbalstīs jauniešus un veicinās katra līdera individuālā potenciāla apzināšanos, kā arī palīdzēs saglabāt fokusu uz izvirzītajiem mērķiem. JAL nodrošinās vidi, kas attīstīs un pilnveidos jauniešu līdera kompetences. Programmas noslēgumā katrs jaunais līderis demonstrēs savu izaugsmi paša izstrādāta projekta prezentācijā, kas veidots aktīvi sadarbojoties ar savu mentoru. 

Detalizētāk ar programmu aicinām iepazīties: http://www.jal.lv/lideruprogramma

Par Junior Achievement Latvija (JAL)

JAL ir sabiedriskā labuma organizācija un praktiskās biznesa izglītības eksperts Latvijas skolās. JAL ir viens no 37 Junior Achievement Europe un viens no 123 Junior Achievement Worldwide® tīkla biedriem kopš 1991. gada. Eiropas Komisija atzinusi JAL par vienīgo pozitīvo iniciatīvu Latvijā, kas ilgtermiņā un metodiski nodrošina jauniešiem uzņēmējdarbības izglītību. JAL katru gadu nodrošina Eiropā aprobētu un Latvijas vajadzībām pielāgotu praktiskās biznesa izglītības programmu pieejamību aptuveni 60 000 skolēnu visā Latvijā, visos izglītības līmeņos:

Finanšu pratības ABC - sociālo zinību priekšmeta mācību un metodiskie materiāli 1.-9. klasei
Karjeras izglītības programma Ēnu diena 1.-12. klasei
Skolēnu mācību uzņēmumu programma 4.-12. klasei
Līderu programma 10.-12. klasei
Start-Up programma augstskolu studentiem
Kvalifikācijas paaugstināšanas un tālākizglītības programmas skolotājiem.

Papildus informācija:
Antra Laumane,
JA Latvija mārketinga vadītāja 
Tālrunis: 29565758; 
E-pasts: antra@jal.lv
Seko un uzzini vairāk: www.draugiem.lv/jal https://www.facebook.com/juniorachievementlatvija
https://twitter.com/SMULatvija

 

Pieslēdzieties, lai pievienotu komentāru